Author Topic: Losi 8IGHT-T 2.0 RTR  (Read 4878 times)

Offline n.artur

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 95
Losi 8IGHT-T 2.0 RTR
« on: May 08, 2012, 12:23:04 PM »
Stigao mi je novi neotpakovani Losi 8IGHT-T 2.0, evo za pocetak malo slika, cekam jos neke delove (baterije, punjace, alat, ...) pa idemo u razradu. Svaki predlog, preporuka, savet dobro su dosli.














« Last Edit: May 08, 2012, 01:18:30 PM by magic »
Losi 8IGHT 4.0 + Alpha RyanLutz + Spektrum Servo
Losi 8IGHT 4.0 Elektro + Savox Servo
Losi 8IGHT-T 2.0 RR + P5XL-T + Savox + Spektrum
Spektrum DX4R

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 RTR
« Reply #1 on: May 08, 2012, 01:23:25 PM »
Cestitam na prinovi,

Posto se radi o Ready To Run modelu, znaci samo sipas gorivo i teras, opisi malo sta je sve stiglo uz model, koji motor, stanica, servoi itd. Isto tako bice dragocena i iskusta iz eksploatacije.

Nadam se da ga uskoro vidimo na stazi!

 ()-()

poz
Veljko

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 RTR
« Reply #2 on: May 08, 2012, 01:37:59 PM »
lepo, lepo... koliko te je kostao? ()-()

Offline n.artur

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 95
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 RTR
« Reply #3 on: May 08, 2012, 02:56:33 PM »
Slazem se sa korekcijom Subject-a, bukvalno je sve stiglo kao sto je navedeno na sajtu
http://www.losi.com/Products/Default.aspx?ProdID=LOSB0085

Motor: Losi 454,
Stanica: Spectrum DX 3S sa 4 AA Alkalne baterije, i za resiver NiMH baterija od 1400mAh.
Nesto minimalno od alata - plasticno,
Uputstvo, nalepnice, ...
Sto se Servoa tice moracu kasnije da podledam pa javljam.
Naravno da se vidimo zato sam ga i uzeo, imao sam Jato-a koji je neupotrebljiv na Galovici.

Cena - prava sitnica, kupio po nabavnoj ceni i prijatelj mi ga je doneo za dz.
Losi 8IGHT 4.0 + Alpha RyanLutz + Spektrum Servo
Losi 8IGHT 4.0 Elektro + Savox Servo
Losi 8IGHT-T 2.0 RR + P5XL-T + Savox + Spektrum
Spektrum DX4R

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 RTR
« Reply #4 on: May 08, 2012, 09:13:34 PM »
Super autic .. Cestitam !! :jaki:

Ja sam otpakovao pre mesec dana novog Losi LST XXL, vecina komponenti mu je ista, samo sto je XXL malo veci i verovatno dosta tezi, dobro i drugi tip automobila...
Ali mislim da su preterali sa motorom, imao sam ranije LST2, mislim da je to bio bolji sklop auto/motor, ovaj 454 je prejak, po mom misljenju  3,5HP i 36000 RPM... doduse ja sam ga razradjivao sa 20% originalnog goriva, a kasnije ga vozio sa 25% i 30%.. kida !

Takodje mislim da je ta njegova DX3a Telemetry, nepotrebna... Bar ovaj moj senzor temperature je uvek pokazivao vece vrednosti, proveravao sam ga, laze.. al ajd sto laze nego ti pali alarm, pisti, trese....
RPM/Speed nisam ni gledao a i nisam imao ni kako da proverim, jedino vredno je kontrola Rx baterije ali sa tom 1400mah, mozes da se navozas... Nevolja sa Telemetry je sto je mali domet, o tome pisu i na ostalim INO forumima, nekih 40-50m, a i domet cele stanice je ne veci od 150m...
U stvari oni valjda te automobile tretiraju kao takmicarske, pa i da se voze na posebnim stazama, a onda su vozaci podignuti jedno 2-3 metra, na postolju, a cela staza gabaritno 50x50m i onda je sve OK i sve dobro radi ...
Sto se tice razrade motora, Losi u MANUEL-u preporucuje 20% (normalno nekog njihovog goriva COOL POWER, ako se nevaram) i kaze da treba biti strpljiv i jako umeren, na malom gasu i sa laganim ubrzavanjima i bla, bla.. pa ce on tek negde oko 7 rezervoara oko 1.5lit goriva sam da promeni u drugu brzinu, ne treba ga forsirati... Znaci, dusu mu vadi tek posle 10 rezervoara... Onda mu treba malo ukinuti goriva,
podesiti HI disznu, ali da i dalje ima za mikron vise nego sto mu realno treba....
Inace ja, mog nakon razrade derem ko da je tudj... Od gubitka prednje vuce sam olizao zadnji diff. i zamenio nove, pa sam onda izgubio zadnju vucu u nekom momentu i nisam primetio, pa sam olizao prednji diff i zamenio... a od fine i blage voznje sam uspeo da ogulim i kvacilo... i zamenio, pa u nekom prevrtanju udarcu, polomio osovinu celicnu kao olovka debelu na prednjem trapu, pa vesanje tocka...
ali sve je to negde valjda i normalno, iako je losi poznat po dobrom kvalitetu svojih delova, do odredjene granice, koje valjda ne treba prelaziti da iste ne bi menjao... Ima i ALU delova, mozda su jaci, ali ako ne puknu oni pucice neki drugi...
U svakom slucaju bices odusevljen i iznenadjen jer je stvarno zver ... Verujem da tvoj ima bolji odziv i brzinu jer je pretpostavljam i dosta laksi

Uzivaj i sretno !! :)aplauz
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 RTR
« Reply #5 on: May 09, 2012, 12:21:11 AM »
 (res) odlicno, imas sve i odmah, cak i  starter box!!! Mislim da nisi pogresio sto si uzeo sve i novo. Oko DX3S ce ti trebati malo vremena da se naviknes, ali nemoj da te plasi to pokazivanje temperature uvek malo "laze " (za 10,15c) pomeri mu alarme na 160c i sve je ok. 

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 RTR
« Reply #6 on: May 09, 2012, 12:31:07 AM »
 Sto se motora tice, mislim da bi ti mozda kroz neko vreme legao neki  21,cisto zbog ustede goriva ...Ali za pocetak i ulazak u ovu racing pricu taj motor je odlican,razradis ga lepo, ispraksas se na njemu oko stelovanja, probas da ga malo odvrnes pa vidis sta dobijas, onda zavrnes dizne  (naravno sve to posle razrade) ,i pratis njegovo ponasanje ,zvuk, ler ... Sve te sitnice i fina podesavanja cine ovaj hobi prelepim  :)aplauz

Offline n.artur

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 95
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 RTR
« Reply #7 on: May 11, 2012, 11:55:41 AM »
Stigle jos neke sitnice:

Baterija za StarterBox


Za kontrolu LiPo baterije



Zlu netrebalo


i alat nesto mi ne izgleda kvalitetno ali za te pare i sam pocetak mislim da ce posluziti
Losi 8IGHT 4.0 + Alpha RyanLutz + Spektrum Servo
Losi 8IGHT 4.0 Elektro + Savox Servo
Losi 8IGHT-T 2.0 RR + P5XL-T + Savox + Spektrum
Spektrum DX4R

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 RTR
« Reply #8 on: May 14, 2012, 09:57:37 AM »
 (res) za izbor, no vec smo pricali o tome... super si prosao sa cenom obzirom da ti je doneo drugar i nadam se nisi platio carinu i porez :)

Jedino sto mislim da ces menjati vrlo uskoro je steering servo, ovaj sto dolazi uz RTR je 10kg/cm.... trebace ti nesto od bar 15kg/cm da bi bio dovoljno upravljiv

Malo na tu tematiku imas ovde http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,8478.msg61325.html#msg61325 kao i par saveta za servo saver :)

Pozz!
 ()-()

Offline n.artur

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 95
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 RTR
« Reply #9 on: May 27, 2012, 09:08:09 PM »
Juce je bilo prvo paljenje i sve je proslo kako treba, moram da se zahvalim "duke" koji je bio strucni konsultant ()-()
i svima vama koji ste mi davali savete za sve ostalo.
Ovo je snimak od danas gde sam vec davao malo po gasu.
Sve sugestije prihvatam.

PS. Nije imao ko da mi snima pa sam ja u jednoj ruci drzao tel. a u drugoj daljinac.



Losi 8IGHT 4.0 + Alpha RyanLutz + Spektrum Servo
Losi 8IGHT 4.0 Elektro + Savox Servo
Losi 8IGHT-T 2.0 RR + P5XL-T + Savox + Spektrum
Spektrum DX4R

Offline n.artur

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 95
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 RTR
« Reply #10 on: September 16, 2012, 11:10:43 AM »
Kupljena nova maska cisto da se razlikuje posto postoje dva ista bar sto se maske tice, naravno moj Losi je brzi.
Pa je bilo zabune ko je pobedio.  :)aplauz





Sada idu nalepnice...
Losi 8IGHT 4.0 + Alpha RyanLutz + Spektrum Servo
Losi 8IGHT 4.0 Elektro + Savox Servo
Losi 8IGHT-T 2.0 RR + P5XL-T + Savox + Spektrum
Spektrum DX4R

Offline n.artur

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 95
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 RTR
« Reply #11 on: September 16, 2012, 11:15:02 AM »
Da li po slikama mozete da mi kazete trabali da uradim servis amortizera.
To su zadnji levi i prednji levi. Malo su mi pri dnu masnjikavi dok su desni suvi kao barut.
Ipak se skakalo po stazi.





Losi 8IGHT 4.0 + Alpha RyanLutz + Spektrum Servo
Losi 8IGHT 4.0 Elektro + Savox Servo
Losi 8IGHT-T 2.0 RR + P5XL-T + Savox + Spektrum
Spektrum DX4R

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 RTR
« Reply #12 on: September 16, 2012, 11:53:45 AM »
Ja moje obavezno otvorim kad vidim da su masni cisto da dolijem ulja ako je iscurelo. Kada ih budes otvarao obavezno koristi originalni alat koji si dobio za odvrtanje nemoj kao ja, (magarac srafcigerom odvrtao pa slomio poklopac  :sljus) pogotovu sto je kod tebe plastican. Ali ako slucajno slomis imam ja rezervne jer sam kupio aluminijumske.