AERIAL PHOTGRAPHY > OPREMA

Gimbal - DIY (cinestar-like)

<< < (2/9) > >>

gizmo:
Ja mogu iz licnog iskustva da potvrdim da Tibeteagle-ov gimbal odlicno radi i da nema problema sa luftom u zupcanicima.

djbojan:
Posto sam imao problema sa podesavanjem i umirivanjem trzaja na snimku, na gimbalu od kolege Tibeeagle-a, mislim da je moj aparat tezak za tu primenu,

  Resio sam da mu dodam zupcanike koje sam kupio za moj gimbal rucne izrade,  i dodam externi potenciometar, mada me ubija sto nisam na vreme kupio kais za cinestar.

  Pa sam isekao i odradio od repnog kaisa za T-REX 450, sve je ovo radi testa, i ja sam prezadovoljan!

Probao sam sa obicnim servo testerom i probao sam sa Mikrokopterovom plocicom u ruci, i naslonjenu na gimbal  i super je !

   rezultati su fantasticni, samo sto je taj servo koji sam koristio malo spor za ovu primenu, ali snimak je tečan i miran skroz.   (yay) (yay) (yay) (yay)

odoh da spavam, ne vidim da kucam vise......



tibeteagle:
Odlično Bojane.  :)aplauz Trudiš se, ali možda ne u dobrom smeru.

Mehanički gledano, snaga servoa se ne menja sa prenosom. Sa većim prenosnim odnosom se dobije veći momenat ali povećava se put servoa, a koja rezultira povećanje vremena reakcije na kameru, jer servo mora da napravi veći ugaoni pomak, a za to treba više vremena. Za kaišni prenos je poreban servo sa 2BB, a servo koji imaš je sa 1BB. Potenciometar direktno priključen na osu pomeraja kamere je manje precizna povratna informacija* i bolje je ako je na vratilu servoa.

  Mnogo je jednostavnije i praktičnije ako staviš jači servo sa originalnim prenosom i dobi ćeš ono što treba. Recimo neki bolji sa coreless motorom, jer oni mnogo bolje ubrzavaju iz mesta i brže menjaju smer zbog manje mase rotora motora. Kod stabilizacije je to važno jer se u kratkom vremenskom intervalu mnogo puta motor se mora okrenuti u suprotan smer okretaja. Generalno, ovo je ključni razlog zašto modelarski servoi nikada neće moći postoći onu preciznost što daje direct drive pogon.

  Mnogi po svetu eksperimentišu sa raznim prenosima i servoima, a naći pogodan koji će da zadovolji i maksimaliste je dosta teško. Kako sam već pre negde rekao, ne treba očekivati od modelarskih servoa jeftinije klase puno, pogotovo ako treba pomerati tešku kameru. Na kvalitetu servoa ne treba štedeti, jer je to najvažnija komponenta u celom nosaču. Manja foto-video kamera bi isto pomogla, a u kategoriji do 400g je veoma zadovoljavajući izbor. Tela kamere sa prizmom su teža i nepotrebna na MK.

* ovo mogu dodatno da objasnim po potrebi.

djbojan:
Sve ja vas razumem, ali ovo radi sasvim dobro, verujte da radi daleko bolje nego sto je bilo, i snimak je jako dobar, samo ja nemam mnogo vremena da sve testiram i odradim kako treba....

  Elektronika je iz digital coreless servoa, prebacio sam je iz SKYHOLIC HDS-2288   u   HITEC HS-485HB , jer ima carbon zupcanike i nema lufta u njima.

  Veceras cu probati da preradim PowerHD 8312 TG, on je isto digital i imam coreless motor, tako da je dovoljno brz za sve sto mi treba.

 Mislim da ako mnogi uspevaju sa ovim principom rada po svetu, necu da se vise maltretiram i mucim, resenje je na pomolu samo da se podese sitnice, i uskladi sve,  brzinu ima, preciznost isto i resen problem.

Cinestar moze da nosi i RED EPIC tako da dalje ne treba pricati....

sova:
nisam expert al mislim da ovo jako dobro izgleda,cak stovise mi se svidja kako je odradjeno!

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version