RC MULTIKOPTERI > OPREMA ZA MULTIKOPTERE

Nejednaka brzina motora

(1/3) > >>

Baky:
Ljudi, treba mi savet...

Imam X525 quad sa Turnigy 2217 motorima i Mystery Blue 30A ESC-ovima.

Quad uvek naginje u istu stranu (nazad desno) i dosta nestabilno leti. Ovaj problem se javljao (u manjoj meri) sa KK boardom i sa Criusom AIOP pločicama. Nivelisao sam mu položaj libelom da proverim da nije do toga. Imam utisak da je problem do ESC-a jer sam menjao mesta motorima i quad i dalje beži u istu stranu mmmm

Ima li neko idaju šta još da probam ili da poručim rezervni ESC?

darko:
Moraš kalibrisati svaki esc pojedinačno tako da zapamti početnu i krajnju poziciju gasa tvoje stanice !
Nađi uputstvo za esc i uradi to i tvoji problemi će nestati !

Baky:
Radio sam i to, zaboravih da napišem.

Jedino što mi pada na pamet, pošto sam ih kalibrisao sve od jednom po proceduri za kalibraciju i na KK i na MegaPiratesu, je da ih sve razvežem od pločice pa da jedan po jedan kačim na throttle kanal i da vidim da li će da da neke rezultate.

danko:
Možda glupo pitanje, ali da li si vodio računa o smeru rotacije prilikom montaže propelera?

miša2002:
Ne bakćem se ovim napravama, ali najsigurniji način da definišeš šta nije u redu, je da, na bilo kom ESC-u, kačiš jedan po jedan motor i na svaki montiraj jednu istu elisu (imaš ih četiri 1-2-3-4), znači prvo sa elisom 1, uradiš promenu sa svakim motorom i meriš broj obrtaja na 2/3 gasa. Onda, isto to sa elisom 2, pa 3 i 4 !
Nema veze da li je elisa push ili pool, samo je bitno da tačno upišeš u tabelu, koja je koja !
Naravno, možeš i da na svaki prikačeni motor, prvo izmenjaš elise, pa redom...

                ł     ELISA-1  ł    ELISA-2  ł    ELISA-3   ł   ELISA-4   ł
.-----------ł-------------ł-------------ł-------------ł-------------ł
MOTOR-1  ł                  ł                  ł                  ł                  ł
MOTOR-2  ł                  ł                  ł                  ł                  ł
MOTOR-3  ł                  ł                  ł                  ł                  ł
MOTOR-4  ł                  ł                  ł                  ł                  ł

Uporedi rezultate i ako se poklapaju ili je jako mala razlika, stavi ESC broj 2 pa 3 i 4. Motor i elise ne moraš da menjaš ! Ostaviš zadnju kombinaciju, koju si testirao i menjaš samo ESC.
Ako su i sad rezultati identični, očigledno je, da je problem u pločici ili ti neka elisa nije balansirana ! Ako je elisa neizbalansirana, postignuti broj obrtaja je manji, na svim motorima, što se vidi iz gornje tabele. Osim toga, i proizvedeni zvuk se razlikuje !..
Ovom metodom si eliminisao dilemu ESC -motor - elisa.
Sto posto sam siguran da nisi uzeo elisu, kao moguć problem, kao i većina !

Pozdrav
Miša

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version