Author Topic: Predstavljanje: Turnigy Aerodrive SK3 Serija: 6354 - 245KV i 6364 - 213KV  (Read 3321 times)

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Pozdrav drugari,

kao što znate ja na svom Angelu S50 vozim Turnigy XP 5065 27KV na 8S/3300 i do sada nisam imao nikakvih problema sa njim. Pošto planiram da tokom zime kompletiram jedan 2x2m F3A avion, počeo sam polako da smišljam šta da stavim u njega. Na HK su se pojavili razni motori, ja sam nišanio G160, ali ga dugo nije bilo na stanju.

U međuvremenu se pojavila SK3 serija i rešio sam da naručim dva motora od te serije: danas je stigao prvi, 6354 - 245KV. Drugi (6364) je u Srbiji, čeka na carinu jer je sa njim naručen i kontroler.

Kada sam otvorio paket, bio sam iznenađen, jer umesto konfekcijske bele kartonske kutije, našao sam super odštampanu crnu "fancy" kutiju.



Pored CE znaka na prednjoj strani, kvalitetna štampa je i na celoj kutiji, sa lepim sigurnosnim merama na donjoj strani kutije:



Kada se kutija otvori, vidi se da je ovaj put posvećeno dosta pažnje i pakovanju ne samo ceni:



Evo šta se sve dobija uz motor:



Opšti utisak je da je motor odrađen dosta dobro. Namotaji su uredno spakovani, žice su uredno izvedene, mada su malotvrđe, jer su to u stvari direktno namotaji. Mehanički je isto sve kvalitetno:



Ostaje da ga isprobam. Kad bude zahladnelo biće test na stolu... A kasnije, plan je da oba motora isprobam u avionu i vidim šta će bolje da legne u avion. Onaj koji prekostane verovatno će ići na prodaju.

Sve u svemu, zadovoljan sam. Nadam se da će sve biti ok kad počnem i da ga koristim.

O drugom motoru kad stigne, u ovoj temi, a o avionu nekom drugom prilikom...

Pozdrav

Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Predstavljanje: Turnigy Aerodrive SK3 Serija: 6354 - 245KV i 6364 - 213KV
« Reply #1 on: September 02, 2012, 08:07:13 PM »
Pozdrav,

Ja sam jos jedan totalni novajlija sa malo para... koji je resio da pravi quadcopter... i zaglavio se kod izbora motora. Kriterijum je da bude sto jeftiniji i da bude sto bolji :) Kada kazem sto bolji mislim na lagere na motoru, posto je to jedini deo koji je podlozan habanju (mozda gresim?). Pa sam hteo da pitam kako se pokazao SK3 motor, posto je on top proizvod Turnigya. Dali vredi te pare, posto ima raznih komentara po netu tako da na njih covek ne moze da se osloni.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Predstavljanje: Turnigy Aerodrive SK3 Serija: 6354 - 245KV i 6364 - 213KV
« Reply #2 on: September 12, 2012, 07:57:45 AM »
Po karakteristikama malo zaostaju za brendiranima ali je to vise stvar srece sta ti zapadne. Isto vazi i za kvalitet, moze da ti se desi da kupis djubre a moze da ispadne da ce te vecno sluziti. Stvarno je dosta stvar srece.

poz
Veljko