Author Topic: UTVA 75  (Read 90037 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: UTVA 75
« Reply #75 on: January 14, 2013, 01:52:32 AM »
Lep  model...

Offline Belja kv

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: UTVA 75
« Reply #76 on: January 14, 2013, 08:47:58 AM »
Bravo druze izgleda vrh  (:sok:) jos malo pa (<--)

Pozdrav od svih iz KV....

Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: UTVA 75
« Reply #77 on: January 14, 2013, 10:33:20 AM »
Hvaaala Beljo druze:-) pozdrav i Vama u Kraljevu..a kao sto sam vec rekao model nije skroz gotov planirao sam da nalepim smrgl vodeni papir na korenu krila da izgleda upravo kao to gaziste na pravom avionu..rucica svakako,pito cev i jos nekih sitnicica ali pre svega da model poleti i prodje sve kako treba! Naknadno sam se i odlucio za blinkajuca svetla na modelu,far..pa sad to trenutno radim  odnosno Nedbojsa mi je pritekao u pomoc oko toga pa dok  on ne zavrsi svoj deo posla zavrsavacu neke druge stvari..

Offline matic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
  • Čemu ovo služi ?! Osim toga i ne radi !
Re: UTVA 75
« Reply #78 on: January 14, 2013, 11:59:17 AM »
lep model  (<--)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2294
Re: UTVA 75
« Reply #79 on: January 18, 2013, 05:30:12 PM »
DELTA EKO ROMEO izgleda stvarno kao pravi. Ako te ne mrzi, zalepi  mu i one crne pravougaonike  u korenu krila, koji na pravom avionu služe  kao gazište za nogu prilikom ulaska u avion. Ako ne znaš kako izgledaju, i okvirne dim. imam slike originala pa mogu da okačim. Takodje može npr. biti vidljiva i ručica za zatvaranje kabine koja je u crvenoj boji. Sve čestitke na izradi. :)aplauz

Cestitke i od mene. jedva cekam da vidim uzivo kako izgleda. Sto se tice saveta  DRJAC-a , mozes zalepiti parce fine crne smirgle, duplofan trakom. Bice lep mat kontrast sjajnoj foliji.

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1254
Re: UTVA 75
« Reply #80 on: January 19, 2013, 07:58:52 PM »
Izvukao sam iz mog albuma par pomenutih  detalja iz dva ugla. YU-DER pre farbanja i potapanja u Dunav.



« Last Edit: January 19, 2013, 08:04:55 PM by drjack »

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1482
  • teramo ga jako
Re: UTVA 75
« Reply #81 on: February 16, 2013, 08:46:30 PM »
moji komentari bi bili suvishni ,lepo napreduje izgradnja a bogami koliko mogu da vidim u nekom kratkom vremenu mozemo cak i da ga vidimo u vazduhu ,cekam ga nije da ga ne cekam ,ve za sad shto si radio je extra jedino eto shto nisam se bio ukljucio od pocetka pa da dam koje kakve zamerke ,sad nema potrebe jer je model pri kraju i bilo bi jako glupo da se rade prepravke ,kad bude dosho kod mene na livadu onda cu detaljni je da ga spazim i razgledam i ujedno da vidim shta ima od falinki i koje su mu zamerke ,ali poshto si ga ti pravio Stanko ne bi trebalo da ima falinke i mane ,znam kako radish i gradish kao da si od mene pokupio fazon modelarcenja ,u svakom slucaju velike pohvale za model i do vidjenja na livadu sa njim ,e da ,mozda je trebao motor da ide skroz dole da mu glava visi na dole ,ali ako si ga ti zamislio tako onda neka ostane tako ,


zavrshavaj to pa da se gledamo na livadi i da se divimo novom proektu

Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: UTVA 75
« Reply #82 on: February 24, 2013, 12:45:22 AM »
Meni licno jednostavnije je bilo da idem sa motorom nadole laksa bi bila ugradnja motora I kapotaza zajedno..ipak nebrojano puta sam dobijao savet da okrenem motor na pajperu koji je bio u donjem polozaju zbog boljeg rada..pristupa samom motoru..goriva koji se slije u svecicu pa muke dok se startuje motor..a sto se tice zamerki na model njih mozda ima malo a mozda I ne..sve u svemu videcemo kako ce to leteti to je ipak najvaznije  (<--)  ;namig

Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: UTVA 75
« Reply #83 on: March 01, 2013, 09:59:04 PM »
Cekalo se lepse vreme za razradu motora..pa je dan za to bio fenomenalan :)aplauz..Sale mi je u svemu tome pomogao jer je oko tih stvari malo vise iskusan
















Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: UTVA 75
« Reply #84 on: March 01, 2013, 10:24:31 PM »
A jedno pitanje sto se tice motora u pitanju je ASP 15cc cetvorotaktni dali je kojim slucajem on prejak za ovaj model??Povrsina krila na modelu je 56dm2 a tezina negde oko 4,5-4,8 kg raspon 1880cm..ili je ovo sasvim ok!

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: UTVA 75
« Reply #85 on: March 01, 2013, 11:42:37 PM »
To ces jedino da znas ako izmeris potisak koji stvara motor.Na kaci ovaj motor na model,pozadi stavi neku digitalnu ( rucnu ) vagu i meri.Trebalo bi da pokaze 80% od tezine modela i to bi bilo ok.Dovoljno ti je da samo trup doneses na livadu odradis merenje i znas na cemu si.Pozzzzzz


« Last Edit: March 01, 2013, 11:44:10 PM by soprano »
Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: UTVA 75
« Reply #86 on: March 01, 2013, 11:51:40 PM »
Jeste, veličina motora je dovoljna, mada bi od 20cm3 bilo bolje zbog boljeg starta. Pošto je kod 4T motora manji krajnji obrtaj, treba da se koristi elisa sa većim korakom od uobičajenog, barem za jednu veličinu da model ima brzinu. Ovo kod 3D modela ne važi.
« Last Edit: March 01, 2013, 11:54:41 PM by tibeteagle »

Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: UTVA 75
« Reply #87 on: March 02, 2013, 07:19:02 PM »

Offline aerofly

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
    • facebook.com/modeling.serbia
Re: UTVA 75
« Reply #88 on: March 09, 2013, 08:18:50 PM »
Danas u Trsteniku.. ali nije bilo letenja, model je jos u fazi priprema i dorada  :big smile









« Last Edit: March 09, 2013, 09:10:11 PM by aerofly »

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2294
Re: UTVA 75
« Reply #89 on: March 09, 2013, 11:28:31 PM »
Stanko, obavezno zovi na premijeru. Sta se taj probni pilot toliko smeska?