Author Topic: Losi Ten SCTE  (Read 5421 times)

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Losi Ten SCTE
« on: December 10, 2012, 10:59:07 PM »
Model stigao sredinom Jula meseca kao Roller (bez elektonike, ali sklopljen), ubačena elektronika, ofarbana maska i vožen je celo leto, tačnije do snega... Ja prezadovoljan...

Urađen je jako kvalitetno i robusno, sve mu je "golemo" i deluje jako čvrsto... Alu šasija, alu amortizeri i nosači istih, čelične CVD osovine i poluosovine, ri diferencijala, sway bar-ovi...

Detalji: http://losi.com/Products/Default.aspx?ProdID=LOSB0127

Review: http://www.bigsquidrc.com/losi-ten-scte-4wd-review/




Za početak sam odabrao ovaj setup:

motor:   http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__15192__S3650_3980_Brushless_Inrunner_3980kv_.html
ecs:       http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14635__Turnigy_TrackStar_150A_1_8th_Scale_Brushless_Car_ESC_.html
pinion:  13T
baterija: 2s 5000 mah (to je jedino ograničenje kod SC 4x4 modela, zato i 2s baterija)...

Sa ovim setupom je model ubijao kako je išao, znači brzina, snaga, ma sve... Ali motor je od početka sumnjivo vuko struju, baterije je gutao i grejao dosta kablove... Na kraju je i stao, kad sam otvorio motor, ono magnet na pola po dužini...  mmmm

Posle je umesto njega došao stari dobri TrackStar (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14632__Turnigy_TrackStar_4168_2650KV_1_8th_Brushless_Motor.html), pošto je on sporiji, umesto piniona 13t stavio sam od 19t, moja neka matematika je tako pokazala, a na stazi se to i potvrdilo... Sa ovim motorm ide odlično, snage na pretek, brzina odlična, baterije malo duže traju, mana je samo težina, ali ovoj šasiji to uopšte ne smeta...


Dosta se letos, a i jesenas vozalo, losi je sve izdržao i posle dosta skakanja, akanja, tumbanja, ni jedan jedini lom ili kvar (osim na elektronici, popustio lem). Ono što je najbitnije je ponašanje modela, koje je odlično (nije džaba šampion u National ROAR za 2011 godinu), jako upravljiv, predvidiv i odlično sluša komande... Gume odlične, bar za podlogu gde sam vozio, amorti odlični kao i kompletna vešanja, diffovi fabrički punjeni taman za moje uslove... Kod skokova se lako kontroliše i dobar mu je doskok...

Naravno ima i nedostatke... Najveći nedostatak su jako loše zalepljene gume, koje se posle dve tri vožnje svugde porazlepljivale... Taj propust mi nije jasan jer su gume odlične, dobro drže i ne troše se brzo... Pored guma malo me je i maska razočarala, ona je super odrađena ali je malo tanja nego što bi trebalo i samim tim nežna, mada prilično je izdržljiva... Ostalo je sve kao i kad je nov bio, osim oljuštene šasije odozdo...  :big smile

Ovakav je stigao:










Farbanjac...










spreman za vožnju...












slike sa vožnje...















Neko reče da offroad model treba da bude prljav, jel ovo dovoljno?  lol

Pozz

Offline JOSO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 81
Re: Losi Ten SCTE
« Reply #1 on: December 11, 2012, 07:29:53 AM »
Stvarno je lepo. Svaka cast kako si ga ofarbao. Ja imam losi xxx sct. Ali sam stabijo brushells motor i isto sam jako zadovoljan. Pozdrav  :mhm
Kyosho st-rr,aka dx3s i novarossi.

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Losi Ten SCTE
« Reply #2 on: December 11, 2012, 01:09:51 PM »
Dobar, dobar... par puta smo vozili stazu i prilicno me je namucio  :big smile Imao sam priliku i da provozam i zaista je upralvjiv, prosto se lepi za podlogu... za razliku od mog Slesa koji je malo "vrcav" :big smile! Dobro, skontali smo da veliku ulogu imaju gume, ali svakako nize teziste ima prednosti.

Ceracemo se mi jos  :hehe

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Losi Ten SCTE
« Reply #3 on: December 12, 2012, 09:10:25 PM »
Naleteo sam na jednu slicicu ;)


Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Losi Ten SCTE
« Reply #4 on: December 12, 2012, 09:40:33 PM »
Stvarno je lepo. Svaka cast kako si ga ofarbao. Ja imam losi xxx sct. Ali sam stabijo brushells motor i isto sam jako zadovoljan. Pozdrav  :mhm

Hvala!

Dobar je i taj 2WD, ali ja sam se odlučio za 4WD zbog okršaja sa ovim Slashom na slici iznad....  lol

Offline donkihote

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
Re: Losi Ten SCTE
« Reply #5 on: December 12, 2012, 09:42:44 PM »
uff ovaj slaš deluje dosta veći od losi-a ili se ja varam gledajući sliku...?

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Losi Ten SCTE
« Reply #6 on: December 12, 2012, 09:44:56 PM »
Dobar, dobar... par puta smo vozili stazu i prilicno me je namucio  :big smile Imao sam priliku i da provozam i zaista je upralvjiv, prosto se lepi za podlogu... za razliku od mog Slesa koji je malo "vrcav" :big smile! Dobro, skontali smo da veliku ulogu imaju gume, ali svakako nize teziste ima prednosti.

Ceracemo se mi jos  :hehe

Epa zemo, proleće je blizu...  :big smile
Kako sam obavešten ti si se opremio nekim upgrade-ovima, neki točkovi, diffovi ovo ono, biće čupavo...  lol

A za sliku  :)aplauz, mada možda iskopaš još neku, ti si bio zadužen za fotkanje... mmmm

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Losi Ten SCTE
« Reply #7 on: December 12, 2012, 09:45:50 PM »
uff ovaj slaš deluje dosta veći od losi-a ili se ja varam gledajući sliku...?

Samo tako deluje, tu su negde s veličinom... Ma taman za trkanjac...

Offline donkihote

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
Re: Losi Ten SCTE
« Reply #8 on: December 12, 2012, 09:52:38 PM »
aha mora da je zbog ugla fotografije ili nešto sl. sve u svemu dobri su,koju si farbu koristio za body-shell ili kako se već zove?inače super odradjeno  (res)

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Losi Ten SCTE
« Reply #9 on: December 12, 2012, 10:01:59 PM »
aha mora da je zbog ugla fotografije ili nešto sl. sve u svemu dobri su,koju si farbu koristio za body-shell ili kako se već zove?inače super odradjeno  (res)

Evo dimenzija...

Losi:                                                                          Slash:

Length:            21.34 in (524mm)                         Length:           22.36 inches (568mm)
Width:              11.65 in (295.8mm)                       Widh:              11.65 inches (296mm)
Wheelbase:   13.15 in (334mm)                          Wheelbase:     13.2 inches (335mm)
Weight:             6.75 lb (3.06 kg)                            Weight    ­    90.37oz (2.562kg)

Farbao sam sa sprejevima za tu namenu, kupljeni su u RC Srbija i dosta su dobri...

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi Ten SCTE
« Reply #10 on: December 13, 2012, 01:12:41 AM »
Odlican model BAS mi se svidja :)

Jedan mali savet, ESC otvori i preprskaj plocu sa plastik sprejom. Jako je lose odradjeno dihtovanje na tom ESC-u ako su uopste na to i mislili prilikom proizvodnje, pa prljavstina bez problema udje u unutrasnjost i ispod ploce. Tu malo povuce vlagu i kad se upali ESC eto kurslusa :)

Drugo ovaj kombo ESC i motor je za 1/8 modele tezine 3-4kg mozda si mogao da dobijes slicne ili iste performanse sa manjim i jeftinijim kombom i duze trajanje baterije !?

Offline donkihote

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
Re: Losi Ten SCTE
« Reply #11 on: December 13, 2012, 07:19:35 AM »
@ mantagt hvala na informacijama,farbanje ti je super ispalo,imaš sad pravu bonbonicu od auta  :)aplauz

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Losi Ten SCTE
« Reply #12 on: December 13, 2012, 09:32:35 AM »
Odlican model BAS mi se svidja :)

Jedan mali savet, ESC otvori i preprskaj plocu sa plastik sprejom. Jako je lose odradjeno dihtovanje na tom ESC-u ako su uopste na to i mislili prilikom proizvodnje, pa prljavstina bez problema udje u unutrasnjost i ispod ploce. Tu malo povuce vlagu i kad se upali ESC eto kurslusa :)

Drugo ovaj kombo ESC i motor je za 1/8 modele tezine 3-4kg mozda si mogao da dobijes slicne ili iste performanse sa manjim i jeftinijim kombom i duze trajanje baterije !?

Da da, znam da je combo za 1/8, ali sam to imao od ranije i hteo da iskoristim ESC i zato uzeh onaj prvi motor sto je vrisnuo, TrackStar motor je sad na modelu samo privremeno... Inace taj TrackStar combo imam oko godinu ipo dana i izdrzao je sve i svasta, vozen i po snegu, za sad sve radi kako treba... Nisam proveravao dihtovanje, ali ne bi bilo lose da se prekontrolise i izoluje... Ono sto se meni pokazalo kao mana na ESC-u je ventilator koji se cesto zaglavljuje i tako povremeno trazi da se cisti, ali ovaj ESC se slabo greje i bez rada ventilatora cak i po letnjim vrucinama...

U planu za prolece imam kupovinu drugog ESC-a i motora, naravno jeftininu varijantu sa HK...
Planiram da uzmem ovo:
motor - http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24428__Turnigy_TrackStar_SCT_5_5T_Sensored_Brushless_Motor_3750KV_550_size_.html
           ili http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24427__Turnigy_TrackStar_SCT_5T_Sensored_Brushless_Motor_4150KV_550_size_.html
ESC - http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22632__Turnigy_TrackStar_120A_Brushless_Short_Course_Truck_ESC.html ili da ostavim TrackStar

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Losi Ten SCTE
« Reply #13 on: December 13, 2012, 09:38:31 AM »
@ mantagt hvala na informacijama,farbanje ti je super ispalo,imaš sad pravu bonbonicu od auta  :)aplauz

Sprejevima i kako je ispalo farbanje na kraju sam prilicno zadovoljan, ali maska vise nije tako lepa, sad je puna oziljaka i pukla je tu i tamo, sto je normalna pojava kad se model vozi...  lol