RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Extreme Flight 78" Extra 300

<< < (3/9) > >>

magic:
Otisao sam veceras do Nikole da napokon malo detaljnije pogledam model i utisci su cak i bolji nego na prvi pogled. Model je stvarno jako kvalitetno uradjen, sve se perfektno uklapa, folija zategnuta kao pracka, hardware vrhunski, ma milina ...

Odneo sam i opremu koja ce se ugradjivati u model i bilo je par iznenadjenja. Servoi koji pokrecu horizontalce se nalaze u repu i otvori u koje idu nisu smaknuti jedan u odnosu na drugi kao kod drugih modela. To smo prvo primetili i kada smo ubacili oba servoa nazalost nisu mogli da stanu, u pitanju je bilo par milimetara ali nazalost ne mogu da stanu jer su Futabe koje imam ocigledno nesto vislje od standarnih servoa. Naravno prvo je nastupilo razocaranje jer em mi trebaju plitki servoi em moraju da budu HV kao sto sam bio planirao. I kada sam se vec bio oprostio od jos jedno 200Eur, koliko bi mi inace trebalo za takve servoe, setim se da u krilima na Sicklu imam upravo takve kakvi mi trebaju, Futaba BLS 551, za nijansu su slabiji na 6,6V od BLS 451 (10kg umesto 11,5kg) i skoro su identicne brzine (0.075s), sve je to vise nego dovoljno. I tako ce doci do rokade, BLS 451 idu u elerone na Sickla a BLS 551 idu u rep od Extre i problem resen  (yay).

Drugo iznenadjenje je bio pilot iz H9 Extre koji je lepo isao uz taj model. Gabor se bas bio potrudio da mi ga otme kada sam mu prodavao model ali nisam hteo da ga dam ni slucajno jer sam ga cuvao za ovaj model. Kada ono medjutim! Trup od EF Extre je toliko veci od trupa H9 Extre da ovaj pilot u EF Extri izgleda smesno mali, treba mi ustvari za broj veci  :sljus. Cisto da vidite o cemu pricam nasao sam sliku na netu gde je covek imao isti "problem" kao i ja i slikao je oba pilota u kokpitu



Nazalost nemam predstavu gde bih mogao da nabavim ovog veceg posto ih vise na HK nema.

Kada smo vec kod velicine trupa, danas je Extra na stolu stajala pored Pilatusa i trup je stvarno ogroman za ovu klasu modela. Cak je bumbarastiji i od trupa od Sickla koji je vec ogroman. Setio sam se da sam procitao da je trup velicine kao da je model raspona oko 2,3m jer je veci i od trupova koji uobicajeno udu uz modele od 2,2m, sto se opet lepo vidi na slici u poredjenju sa Air Wild Extrom od 2,2m koja sama po sebi nije mali model vec pravi 50ccm model. Kada se sve uzme u obzir onda je letna tezina od oko 5,5kg za elektro varijatu za svaki  (res)



Kako god, ja sam u svakom slucaju prezadovoljan i jedva cekam novu letnu sezonu!

poz.

mirce:
Kada na kraju dodje vreme za finalni "glanc" znam jednog koji ti može napraviti nalepnice... ;namig

Pozdrav

Mirče

Gabor:
Tek sad vidim temu...  :sljus  Veljko, čestitam ti za nov model i želim da ti donosi puno puno pehara!!!

magic:

--- Quote from: mirce on December 28, 2012, 09:00:39 AM ---Kada na kraju dodje vreme za finalni "glanc" znam jednog koji ti može napraviti nalepnice... ;namig

Pozdrav

Mirče

--- End quote ---

E super, to mora da je neki mnogo dobar covek kada hoce da pomogne  ;namig.

Gabore hvala na lepim zeljama, nego, sto imam jednog lepog pilota ...

poz

magic:
Da ne pomislite da se nista ne dogadja, model se uveliko sklapa i sve ide po planu, cak je i problem sa servoima u repu elegantno prevazidjen. No da krenemo redom.

Hteo bih jos jednom da ponovim da sam prosto odusevljen kvalitetom modela a narocito hardverom koji stize uz model. Sve je vrhunsko i nema potrebe da se kupi bilo sta drugo. Ovde su mnogi drugi proizvodjaci pali, tako da EF ovde ima jedan ogroman plus od mene!

Krenulo se od pripreme horizontalnih stabilizatora, a sta da vam kazem, polugice za servoe su titanijumske!




Pre ubacivanja u model sarke su prvo nauljene da bi se obezbedio dugotrajan fin rad






Obelezeno mesto gde horna treba da se ulepi i naravno odstranjena folija




Pre lepljena sve povrsine koje se lepe treba osmirglati i odmastiti. Koristi se 30 min. epoxy






Ulepljenja horna




I provera otklona koji su ogromni!






Horizontalni stabilizatori spremni za ugradnju




Isti proces je odradjen i na eleronima








Kao i na vertikalcu








Vertikalac ugradjen na model




Za sada toliko, uskoro nastavak.

poz

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version