RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Extreme Flight 78" Extra 300

<< < (4/9) > >>

zajo:
Samo napred  (pijemo)
Otklone su  (:sok:)

magic:
Pa da malo sada ubrzano nastavimo, ugradnja repnog tocka:

Jos jedna lepa stvar je da su sve kesice u kojima se nalazi hardver obelezene na takav nacin da ne mozete da pogresite. Nozica zadnjeg tockica je od carbona.




Jako je elegantno reseno okretanje zadnjeg tockica. Nakon odmeravanja, gde je bitno da su uglovi pravi




jedan ball link se ukopa u vertikalac, naravno prvo se lepo osmirgla




i krajnji rezultat, gde osa okretanja tocka mora biti u liniji sa osom okretanja vertikalca





poz

magic:
Ugradnja prednjeg trapa:

Opet sve jako lepo zapakavono i obelezeno. Razmisljao sam da kupujem neki trap od carbona, ali to bi bilo cisto bacanje para (50Eur) jer je ovaj aluminijumski koji dolazi uz model stvarno jako dobar i kvalitetan.




Trap se jednostavno stavlja sa donje strane trupa i srafi u alu plocicu koja se nalazi unutar trupa. Da li treba da napomenem da su matice samokocece?






A sad jedan estetsko funkcionalni detalj koji pomaze distribuciju sile na trup kada trap "radi" na sletanju




Malo doterivanja na meru




gumeno crevce se rasece




cijanom se ulepi na kapicu






i konacni rezultat






Montaza tockova i kapica za tockove, verovatno jedna od najomrazenijih operacija svima zbog pipavosti celog procesa





Za sada toliko.

poz

magic:
Na red je doslo ubacivanje servoa u krila. Futabe BLS 451 su nasle svoje novo adekvatno radno mesto:




kada je rucica od servoa paralelna sa osovinom horne buse se rupe za srafove




preciznost celokupne izrade ima ogromnu ulogu u tome kako ce se model sutra ponasati u vazduhu




na red su dosle polugice, em lepo obelezene em od titanijuma ...






u medjuvremenu su dosle druge rucice za servoe duzine 1,5", bas onakve kave preporucuje i EF za ovaj model,  svakako cvrsce i dugotrajnije od plasticnih em lepse za oko! Za 3d letenje se koristi poslednja rupa, dok ce za precizno IMAC letenje i upoznavanje sa modelom biti dovljna i druga rupa.



poz

magic:
Pisao sam vec o tome da je prakticno bio nastao problem sa ugradnjom servoa za horizontalce jer su BLS 451 izgleda vislji za koji milimetar od standardnih servoa. Kako rupe u koje se servoi ubacuju nisu smaknute jedna u odnosu na drugu (sto je bolje ako se posmatra iz perspektive geometrije rucica i polugica koje pokrecu horizontalce) ispalo je da servoi moraju da se menjaju. Prva ideja je bila da vadim servoe iz elerona od Sickla koji su plici ili da kupujem nove. Ni jedna ni druga varijanta mi se nije svidela, a narocito ova druga  oo)).

I tako odoh ja kod Nikole (Sabura) na kaficu da vidim da li mozda imam neko drugo resenje za servoe. BTW Nikola je cudo od pedanterije i ja mu se iskreno ovom prlikom zahvaljujem na ulozenom trudu!




Naravno da ima drugo resenje, setio sam se da imam vec isecene ramove za servoe sa nekog drugog modela od ranije koji su posluzili za slicnu svrhu




evo kako izgledaju namontirani sa servoima, i sve je ispalo super. Inace bajonet od horizontalaca je toliko pasent da se jedva stavlja, ali je to bas dobro jer nema onda nikakvog lufta :)




Horizontalci su montazno/demontazni sto je naravno jos jedna lepa stvar na modelu ove velicine




Sve stavljeno na svoje mesto. Kao i kod elerona, rucice od servoa ce biti promenjene i ovde za metalne od 1,5"






Model na nogama i sa montiranim delovima do tog trenutka




Sledeci je pull-pull mehanizam za vertikalac koji je vec delimicno montiran, kao sto se moze primetiti sa prethodnih slika.

poz

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version