RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Extreme Flight 78" Extra 300

<< < (6/9) > >>

magic:
Gatti hvala za film, ali ajmo malo redom :).

Ono sto sam zaboravio da prikazem je polozaj ESC-a koji naravno treba da bude u delu sa sto vise protoka vazduha. Nisam nista pametovao vec je stavljen po uputstvu, odmah ispod motora, ne moze bolje.




Onda je na red doslo kabliranje koje mi uvek oduzme jako puno vremena, ali je jako bitno da se odradi kako treba jer ja stvarno ne volim kada su kablovi po svuda i narocito kada nisu pricvrsceni. Kod spektruma je bitno i da antene od prijemnika budu rasporedjene tako da pokriju sto vise ravni. Kako ovde imam cak 3 satelita uz prijemnik bilo je poprilicno mozganja oko toga kako ih postaviti u 3 razlicite ravni.




E onda je na red doslo i odredjivanje tezista. Teziste po uputstvu je od 14 do 16cm od napadne ivece krila u korenu krila, za pocetak  je stavljeno na 14,5cm. Kako je model poveci u pomoc je morao da priskoci i Djura jaksic :).



Nakon toga je ostalo samo odredjivanje otklona. Kako nisam nikada leteo model sa ovolikim komandnim povrsinama malo sam se pribojavao kako ce sve to biti, uprogramirao sam 3 moda sa razlicitim otklonima, one pocetne jako male kao za F3A avion. Za sada ipak nisu stavljene metalne rucice servoa koje su inace preporucene jer sam ipak hteo da imam i neku rezoluciju kod malih otklona. Nisam ni povecvao hod servoa vise od 100% tako da kako je sada nastelovano i na maksimalnim otklonima to je jos uvek samo nekih 65% od onoga koliko to stvarno moze, a moze jako puno! Za pocetak je ipak bolje lagano :).

Danas sam oko podne stigao na aerodrom, uslovi pa skoro savrseni, prvo malo slikanja. Model je stvarno velik za ovu kategoriju modela. Bice prilike pa cu ga slikati i pored H9 Extre 260 pa ce onda biti mnogo jasnije. Samo je 2 cm kraci od nekog 2x2 F3A modela, sto vec dovoljno govori, raspon ima veci a o povrsini krila ne bih trosio reci.






E pred poletanje je usledilo programiranje ESC-a sto stvarno nikad ne treba preskociti i malo merenja. I tu me je jako iznenadila Fiala elisa, samo 66A na 6900 obrtaja  8).

Sledi poletanje i utisci.

poz

zajko:
 :)aplauz :)aplauz Auuuu... Sto ti je lep i velik !

magic:
A sada ono glavno, tj. letenje!

Cast da prvi proba model je dobio Nikola, kao prvo zato sto ga je on i sastavio na maestralan nacin  (res), a kao drugo je ipak bolje da on prvo sve proveri  (<--).



Kako je protekao prvi let imate vec u filmicu koji je prethodno okacen. Nikola je delovao odusevljeno za vreme a i posle leta. No, bilo bi lepo da on o tome napise.

A onda je dosao red na mene









I sta da vam kazem,  mmmm. Namerno nisam hteo juce nista da pisem da bi mi se slegli utisci. Napravio sam 2 leta od po 6 min., nista specijalno, samo figure iz Basic-a. Pa utisak je jako cudan, a opet kada malo bolje razmislim fantastican. Vec posle 30 sekundi od poletanja imao sam utisak kao da jako dobro poznajem model. Leti jako slicno kao F3A avion, barem u onim elementima koje sam ja sa njim radio, ali nekako deluje "laksi" u vazduhu. Prvo sletanje je bilo perfektno pred noge bez vezbanja prilaza  :mhm a to samo po sebi vec puno toga govori. Iako je Sickle jako visoko podigao lestvicu i sto jako, jako tesko nesto posle moze da impresionira, EF Extra je impresionirala tako sto neverovatno lici na 2x2 F3A model, a to je OGROMAN kompliment!

OK, ima da se sada radi na otklonima za sva 3 moda letenja, da se lepo nadje teziste, da se malo miksuje, ali to su sitnice, mogao sam juce ladno da se takmicim sa avionom u IMAC-u, toliko o tome. Sve moja ocekivanja su ispunjena i prevazidjena.

Posto je ovo jedna univerzalna ptica, radi sve, od preciznog letenja do skroz otkacenog freestyle ove sezone cu joj posvetiti maksimalnu paznju.

Eto, polako se neke moje ideje i zelje sta zelim da imam u floti ispunjavaju, no nema se mira  :sljus ...

poz

Anakin:
Sve cestitke od mene i da te dugo sluzi! Nadam se da cu ga uskoro videti uzivo. (pijemo)

brainstorm:
Nek je sa srećom Veljko!

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version