Author Topic: Cinestar 2-Axis Gimbal replica  (Read 32424 times)

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Cinestar 2-Axis Gimbal replica
« Reply #45 on: February 15, 2013, 08:29:13 PM »
Carbon je zeznut za secenje...ja koristim neka v glodala od vidije, i extra su -samo je rez pod uglom od nekih 20 stepeni :( i to je ponekad problem...
Ima u Rcsrbija prava stvar za to http://www.rcsrbija.rs/alati/proxxon-tools-with-character/freze-i-burgije-proxxon/tungstenvanadium-carbide-millers-3-pcs-different-shapes

Jedini problem je to sto su ta glodala lomljivaaaa... (___)
Danko, jos jednom (res) za crteze... :mhm taman sam pri kraju sa hisight III po tvojim crtezima...a sad cinestar...hm...domaci zadatak, iseci i sastaviti... oo))

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Cinestar 2-Axis Gimbal replica
« Reply #46 on: February 15, 2013, 08:32:09 PM »
Inače isekao sam i zupčanike, samo što ću ih seći ponovo, em što hoću da bude providan klirit, em moram da nabavim neki koji ću lično izmeriti pošto u Galenici mere očigledno shvataju fakultativno, pa 5mm može da bude 4 do 6mm u zavisnosi od toga kako je majstor raspoložen tog dana :)


A ovo je to čuveno remenje iz BeltCo, original "cinestar", cena 150din+PDV :)



P.S. I ono su vidija glodala (tungsten-carbide, HWM) ali opet ostaju ove resice.. 
« Last Edit: February 15, 2013, 08:36:52 PM by danko »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Cinestar 2-Axis Gimbal replica
« Reply #47 on: February 15, 2013, 09:40:05 PM »
Ova CNC mašinica me podseća na fantazije Jules Verne-a (Žil Vern) dede naučne fantastike 19. veka :big smile Ovo je bila pohvala.  :)aplauz




 ;namig

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Cinestar 2-Axis Gimbal replica
« Reply #48 on: February 15, 2013, 09:57:29 PM »
Mašina je ručni rad :)

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: Cinestar 2-Axis Gimbal replica
« Reply #49 on: February 15, 2013, 11:13:07 PM »
sve mi je jasno samo kako ces zupcanik veliki da fiksiras za osovinu (tilt)

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Cinestar 2-Axis Gimbal replica
« Reply #50 on: February 15, 2013, 11:22:44 PM »
Ovako:

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: Cinestar 2-Axis Gimbal replica
« Reply #51 on: February 15, 2013, 11:32:43 PM »
mnogo komplikovano caura od mesinga 2mm da prodje kroz zupcanik i kroz zupcanik m3 i navoj na plastici i cauri i kad stegnes nema gde plasticni srasovi sa tezom kamerom nema sanse

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Cinestar 2-Axis Gimbal replica
« Reply #52 on: February 15, 2013, 11:35:04 PM »
Ti uvek možeš da staviš metalne šrafove, ali plastični su sasvim dovoljni jer oni ne drže nikakvo posebno opterećenje, već samo ne daju da zupčanik klizi preko osovine bez da je okreće... Nije to da ćeš da okačiš celu kameru da visi na dva plastična M3 šrafa pa da je sad to problem (mada verujem da bi bez problema držali 1kg čak i da okačiš direktno na njih)

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: Cinestar 2-Axis Gimbal replica
« Reply #53 on: February 15, 2013, 11:45:30 PM »
kada je teza kamera (pgotovu sa tezom optikiom) a servo nije u nultom polozaju a upalis gimbal servo koji je brz a 7 - 8 kila cimne od plasticnih srafova na smicanju nece ostati nista kod mene i osovinu zezne a kamoli plastiku

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Cinestar 2-Axis Gimbal replica
« Reply #54 on: February 15, 2013, 11:54:39 PM »
Moguće, ali onda definitivno metalni šrafovi..

Mada moguće je napraviti i slot u osovini i odgovarajući zub u rupi zupčanika, ali ja nisam hteo da komplikujem time. Možda u nekoj drugoj verziji...

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: Cinestar 2-Axis Gimbal replica
« Reply #55 on: February 15, 2013, 11:58:50 PM »
u toj tacki je ogromna sila, tako se meni desilo pa sa utripovo u letu da je servo riknuo

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Cinestar 2-Axis Gimbal replica
« Reply #56 on: February 18, 2013, 11:24:09 PM »
U kratkim crtama kako napredujem:

Plastika:


U principu ovo je ceo gimbal :)



Pretpostavljao sam da sam uzeo O-Ringove prevelikog prečnika (22mm) i to se ispostavilo i tačnim:




Svratiću pored Wurth-a da uzmem u pola manje i to će biti ok.

Pokušaću da ofarbam ovu belu plastiku sa farbom za tekstil u toploj vodi, kažu da se nylon plastika lepo farba na taj način, i treba da pokupujem šrafove, da skinem limitere sa servoa i lagano ovo da sastavim.. Verujem da će biti spremno za inicijalni test već za koji dan.

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: Cinestar 2-Axis Gimbal replica
« Reply #57 on: February 18, 2013, 11:45:52 PM »
lako ces za forbanje prvo sklopi vidi jel sve radi pa onda sminka

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Cinestar 2-Axis Gimbal replica
« Reply #58 on: February 20, 2013, 01:00:59 AM »
Težina gimbala bez servoa i jednog potija je 487 grama. Kad se to doda, cenim da će biti nekih 630 grama, tu negde ili čak malo lakše od originala.



Još par fotki:








Tehnički, sve se ok uklopilo, nema lufta nigde, sve je vrlo rigidno, samo nisam imao potrebe za onim ležajevima. Ležajevi stvarno odlično funkcionišu i nema nikakvog otpora na osovini, međutim sa druge strane je nakačen poti koji u sebi ima neki otpor koji nije strašan ali je daleko veći i od ležajeva pa i od najobičnije mesingane čaure. Tako da sigurno se sklop može pojednostaviti (i pojeftiniti) korišćenjem običnih čaura. Potrebno je da nabavim i crne hex šrafove prikladnih dužina jer ovo što sam stavljao je samo provizorno.

I jedno lično zapažanje je da je ovo zaista preveliko za mene, jedva stane na moju malu hexu, i ako bi ovo hteo da letim morao bi da stavljam 12" propelere, a to vuče veće rigere, veće motore itd..

U svakom slučaju, ušminkaću još sve ovo, staviću dva Savox SC-1258TG servoa pa da se igram sa svojom stabilizacijom, ali cenim da će sa tehničke strane rezultati biti dobri.


Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Cinestar 2-Axis Gimbal replica
« Reply #59 on: February 20, 2013, 09:14:52 AM »
Pedantno, nema sta.
Koliko ce te (u novcu) izaci cela skalamerija na kraju?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine