Author Topic: RC Auto Novi Sad  (Read 38896 times)

Offline rogy30

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
  • Ansmann Vapor, Reely Titan, Blue Tanga 69
    • tv-berza
Re: RC Auto Novi Sad
« Reply #75 on: March 10, 2013, 12:35:51 AM »
Cim uzmognem, dolazim sa Punisher-om...

Pozvan si  da malo i   ()-()

Naravno ako nemas nista protiv  :big smile
Kako se na bosanskom kaže DNK? Da nije komšijino?
http://tvberza.com

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: RC Auto Novi Sad
« Reply #76 on: March 10, 2013, 10:31:30 PM »
Drugovi Novosađani, ja znam da vi znate, da ja znam... Ustvari hteo sam da kažem, mislim da se u modelima dosta razlikujete i da treba malo da porazmislite šta i kako... Što se ozbiljnosti i kolekcije tiče Vlada svakako prednjači, on čovek nije hteo da rizikuje i kupovao je, i kupovaće, samo dobre i proverene modele... Tako da, moj predlog, i ne mora da se važi, je da se vidi sa Vladom šta je dobro, pa da se krene lagano u nabavku pravih i odgovarajućih modela, a ne ko šta ima, pa ne bude ništa (tako će da ispadne puno jeftinije)... To je lepa prečica za "ne" bacanje para na buvljačke modele koji se ovde pominju, to je prečica za dolazak do konkurentnog modela za trkanje i eventualne "utrke" u Beogradu. (ako ih uopšte i bude).. itd...

Tako da, sve je to lepo... staza, ovo ono... ali džaba ako svako vozi neku drugu klasu, model, veličinu... Konkretno mislim, na Vas, koji se bakćete sa Reeely nazovi modelima, da krenete u ozbiljnije vode i razmišljate o nekom iole ozbiljnijem modelu...

Hvala i pozdrav!

Offline JLZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: RC Auto Novi Sad
« Reply #77 on: March 11, 2013, 11:14:10 AM »
Nije dzaba!

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: RC Auto Novi Sad
« Reply #78 on: March 11, 2013, 12:44:54 PM »
Stvar je komplikovana... Da nas ima vise valjda bi i situacija bila bolja, medjutim prosle nedelje kada je Igor pozivao da se okupimo, dosao je Oskar sa devojkom (valjda, ne zameri ako sam pogresio :)) i ja. Slozili smo se da napravimo neku stazicu, da nesto improvizujemo i to, ali da sacekamo neko toplije i lepse vreme. Sto se modela tice jeste da se totalno razlikuju ali sta da radimo, za sad je to tako. Mozda i nema smisla praviti stazu ali barem neku putanju kojom cemo voziti... Mozda vremenom nabavimo slicne modele, Igor je nov u ovoj prici koliko sam shvatio, pa se nadam da ce naci pravi put tj. izbor ;) Ja sam tu da pomognem koliko znam i umem  :mhm

@mantagt je bio ostar u kritikama ali je sve istina. Model koji je u pocetku jeftiniji na kraju izadje skuplji od brendiranog, losiji kvalitet delova, losa podrska, cesto skuplji delovi, nemogucnost nabavke itd.

Naravno, sve ovo zavisi koliko se ozbiljno pristupa hobiju, a dobro znate onu narodnu "Nisam dovoljno bogat ..."






Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: RC Auto Novi Sad
« Reply #79 on: March 11, 2013, 01:47:49 PM »
Obelezena staza (sa recimo par starih guma i jos nekim prirucnim sredstvom) je sasvim dovoljna za dobru zabavu i druzenje, mi smo se godinama jako dobro zabavljali i druzili na par lokacija u Beogradu a od opreme za 'stazu' su bili plasticni cunjevi i na po kojoj lokaciji stare gume !

Siti se navozali sa najrazlicitijim modelima i UVEK isli nasmejani i zadovoljni i na stazu i nazad kuci :)

Tako da samo vi pocnite druzenje nebitno sa kakvim i kojim modelima a ako se ispostavi da vas to zanima kvalitetni modeli ce sami doci...

Naravno da se slazem sa Mantom ali sam i pre za bilo sta nego nista dok svi ne budemo 'profi' ;)

Offline rogy30

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
  • Ansmann Vapor, Reely Titan, Blue Tanga 69
    • tv-berza
Re: RC Auto Novi Sad
« Reply #80 on: March 11, 2013, 10:41:11 PM »
Kako moze biti sve dzabe?

Mogu biti samo pocastvovan sto sam upoznao ljude kojima nesmetaju buvljarski modeli.

Tog dana sam bio u odlicnom drustvu, proveo fenomenalno vreme i iskreno da kazem jedva cekam lepse vreme da to ponovimo (yay)  .

Tu bi i stavio tacku.
« Last Edit: March 11, 2013, 11:35:46 PM by rogy30 »
Kako se na bosanskom kaže DNK? Da nije komšijino?
http://tvberza.com

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: RC Auto Novi Sad
« Reply #81 on: March 11, 2013, 10:48:28 PM »
Ćao trkači,

ne razumem se mnogo u RC autiće, ali imam par pitanja za novosadjane, a može biti i generalno za sve.

Gledao sam pre par godina na Motors TV kanalu emisiju o RC kolima. Tih epizoda ima i dan danas, emisija traje pola sata...

Konkretno u epizodi koju sam tada gledao, trkali su se mali RC autići formule 1, skale recimo 1:18 ili možda 1:24.
Nism siguran za razmeru, ali baš su bili mali, ceo auto stane na dlan...

Staza je veličine 8 x 8 metara, napravljena je od ploča, recimo iverica, na koje je nalepljen sivi itison.
Ivice staze su od creva za zalivanje bašte.

Pošto je sve to poprilično malo lako se rasklapa i sastavlja, ne traži neki preterano veliki prostor ni za držanje ni za trkanje, a trke su interesantne.
Sećam se da su na start - cilj liniji bile neke žice preko kojih su prelazile formule i tako se merilo vreme...

Da li takvih autića ima da se voze kod nas, kako se ta klasa zove i da li bi bilo zainteresovanih za tu vrstu trka.

Kola su naravno elektro i koliko se sećam sve je, sem baterije, integrisano u auto...

Pozdrav

Mirče

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: RC Auto Novi Sad
« Reply #82 on: March 11, 2013, 11:12:46 PM »
Ima i kod nas jedna staza (za klasu veca od modela ali odlicno izgleda) mislim da je u vlasnistvu nekoga bas iz NS, prosle godine nesto pregovarali o otkupu tih modela i staze al eto odustali mnogo izadju pa smo se preorijentisali na vece po slicnim cenama ;)

To su recimo Kyosho dNaNo on-road modeli, izuzetno zanimljivi za trkanje-gledanje a jako malo prostora zauzimaju.

Nekako gledajuci preko te staze u zatvorenom bolje mi izgleda investicija u recimo 16-18 buggy modele tipa Losi mini 8eight koji u celom kompletu sa sve baterijama i punjacem kosta malo preko 200eu a staza se moze bukvalno smestiti u garazu i to od stapa i kanapa ;)

Navijamo da bar to zazivi kod nas za preko zime a ovi malisani za on-road izadju otprilike isto toliko a kad stane na dlan dodje ti da zaplaces od muke za cifrom datom u 50g plastike :)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: RC Auto Novi Sad
« Reply #83 on: March 11, 2013, 11:53:14 PM »
Pa jel ima tih malih Kyosho modela kod nas i da li sem Kyosho-a ima i od nekih drugih firmi?

Jel bi bilo zainteresovanih za trkanje?

Pozdrav

Mirče

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: RC Auto Novi Sad
« Reply #84 on: March 12, 2013, 12:00:27 AM »
Ima zainteresovanih naravno :)

Sto se tice modela ima i drugih firmi sigurno, nego mi kad smo gledali sta cemo ovi bili najpoznatiji a i najlakse je da svi imaju isto zbog servisiranja i konkurentnosti ;)

Neko bas sa ovog foruma (dal je clan ili preko nekog clana) me je kontaktirao kad je video temu o nabavci tih modela i ponudio da otkupimo tu stazu i desetak modela valjda sad se ne secam...

Mogu probati da iskopam mail pa da prosledim ?

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3322
Re: RC Auto Novi Sad
« Reply #85 on: March 12, 2013, 01:25:21 AM »
Ima li ovde na Forumu topica o Kyoshovim mini Z  autićima?

Da li ima trka te klase kod nas i da li ima zainteresovanih za takvu kategoriju u Novom Sadu ili u Srbiji?

Pozdrav

Mirče

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: RC Auto Novi Sad
« Reply #86 on: March 12, 2013, 02:29:33 AM »
Ima topic u kome smo pricali o mini z modelima

Trka nema al je bilo nesto promotivno na nekim sajmovima de se mogla videti i probati ta staza a ima svakako zainteresovanih vozaca starijih i mladjih ako se nesto organizuje ;)

 ()-()

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: RC Auto Novi Sad
« Reply #87 on: March 12, 2013, 02:35:20 AM »
Evo nadjoh, u ovoj temi smo se malo dotakli tih modela a nasao sam i poruku sa ponudom, bila je staza i 6 modela u pitanju.

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,8132.0.html

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: RC Auto Novi Sad
« Reply #88 on: March 12, 2013, 08:00:49 AM »
Sto da ne, ja sam ZAinteresovan   :big smile

Vidim da su kyosho mini Z modelcici u razmeru 1/27, e sad ja bih pre isao na 1/24 koji se lako mogu nabaviti kod nas. Recimo nesto ovako od Losija?!


Offline rogy30

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
  • Ansmann Vapor, Reely Titan, Blue Tanga 69
    • tv-berza
Re: RC Auto Novi Sad
« Reply #89 on: January 22, 2014, 12:47:44 AM »
Pozzz od mene za vas... :)

Nije me dugo bilo na forumu, pa da se malo vratim i na forum i na voznju.

Usput ima li neko novi iz NS-a ili u blizini...da vidimo koliko nas se moze okupiti kada zagreje. ()-()
Kako se na bosanskom kaže DNK? Da nije komšijino?
http://tvberza.com