Author Topic: Brushless gimbali uskoro  (Read 27913 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Brushless gimbali uskoro
« Reply #60 on: March 13, 2013, 03:45:57 PM »
namotaje sam motao sto sam vise mogao, a nisam na prvom od 130 namotaja hteo vise da ne dodje do problema da posle ne mogu da motam onaj pored, ali ispalo je da moze i 160.

  A za Tibeteagle-a ,    Da li bi ste seckali elemente za jedan takav gimbal kao sto je na vasoj slici ?  :big smile

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Brushless gimbali uskoro
« Reply #61 on: March 13, 2013, 04:24:11 PM »
Quote
A za Tibeteagle-a ,    Da li bi ste seckali elemente za jedan takav gimbal kao sto je na vasoj slici ?  :big smile
Polako Bojane. To su još samo razmišljanja oko nove koncepcije sa moje strane. Sada ne bih ništa nikome da obećavam oko izrade gimbala sa BL motorima.
 ;namig

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Brushless gimbali uskoro
« Reply #62 on: March 13, 2013, 11:41:07 PM »



Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Brushless gimbali uskoro
« Reply #63 on: March 14, 2013, 06:50:28 PM »
Bojane svaka cast  :)aplauz imam isti ovakav nosač tako da će uskoro biti sa motorima  :_D Jos jednom svaka cast   (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Brushless gimbali uskoro
« Reply #64 on: March 15, 2013, 08:22:00 PM »



TO je snimak sa Nex5n iz prethodnog posta, dok je bio na hexi
« Last Edit: March 15, 2013, 09:28:53 PM by djbojan »

Offline askic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
    • ENTER Subotica
Re: Brushless gimbali uskoro
« Reply #65 on: March 15, 2013, 09:41:03 PM »
 (res) Izgleda dobro.... još samo da središ senzor za svetlo da se ne gasi ili da uradiš snimak danju  ;)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Brushless gimbali uskoro
« Reply #66 on: March 15, 2013, 09:43:22 PM »
(res) Izgleda dobro.... još samo da središ senzor za svetlo da se ne gasi ili da uradiš snimak danju  ;)


A dodje mi da razbijem taj senzor, najbolje bi bilo preko dana ali vremenski uslovi ne dozvoljavaju.

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Brushless gimbali uskoro
« Reply #68 on: March 23, 2013, 11:39:28 AM »
Ovo treba poručiti čim im stigne.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Brushless gimbali uskoro
« Reply #69 on: March 23, 2013, 07:55:41 PM »
Ma za gopro mozete da kupit sta hocete, lagana je, ima fish eye, i stotinu mana koje se mozda sada ne cine problematicnim, sve ok za neki amaterski snimak, ali nije za upotrebu u bilo kakve komercijalne svrhe.   Naravno ovo je samo hobby.... :big smile

Danas nesto malo, posto sam prvo letenje omasio, resetovao sam karticu pa opet stelovao i nisam dobro odradio  i opet bio krivi horizont....... 

ali ipak sam uspeo ovo da snimim


Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Brushless gimbali uskoro
« Reply #70 on: March 24, 2013, 03:01:10 PM »
Ovo treba uraditi:


1. Calibrate lens looking forward and level (Simple)
2. Camera lens down (remaining horizontal) , calibrate.
3. Camera lens up (remaining horizontal) , calibrate.
4. Camera lens forward gimbal rotated 90 deg from the right, calibrate.
5. Camera lens forward gimbal rotated 90 deg to the left, calibrate.

da ne bi dobili ovo:

     

 :hehe :sljus :big smile :mhm (:sok:)

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Brushless gimbali uskoro
« Reply #71 on: March 24, 2013, 10:08:50 PM »
Hm , kriv horizont li ne  ;)....definitivno si me ubedio da u camera gimabal prici   treba da idem tim
putem...
Sve je pocelo nekako smesno i stidljivo...gotovo da me nesto nije ni zanimalo, da bi se ispostavilo da je ovo extra resenje caki  mehanicki relativno jednostavno... ili jednostavnije nego ranije sa servoima i kojekakvim prenosima.

Uostalom DJI  sa njegovom  zenmuse-om Z15 nam je vec poodavno pokazao kako treba da izgleda  i radi stabilizacija kamere  (photograf).

Nedavno zavrsih hisightIII-(igracka...)pa sam zapoceo cinestar-skoro je gotov...i sad sam opet na pocetku  :hehe...probacu ovaj cinestar koncept da prapravim na brushless... (___)

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Brushless gimbali uskoro
« Reply #72 on: May 08, 2013, 07:30:14 PM »

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
ex pseudonijum: sova

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Brushless gimbali uskoro
« Reply #74 on: May 09, 2013, 03:56:57 PM »
Stigli mi motori sa Rctimer-a danas, ali sad drugi problem, moram napraviti jedan deo, mada ne znam kako da ga nazovem, ima na slici ispod pa ce mnogi pretpostaviti sta je i kako mu je ime.

 ako neko moze da odradi na strugu, bio bih mu veoma zahvalan  ;namig i platio naravno



taj deo bi trebao da osovina motora udje u njega bar 7-8mm, i moze biti od aluminijuma, osovina je 3,17mm

Mogao sam nakaciti gimbal direkt na motor, ali mi je jako malo "mesa" oko osovine i mislim da bi se jako brzo to razlokalo i dovelo do raspada gimbala,

  zato mi treba taj deo zaokruzen na slici , da bi ceo teret bio na osovini a ne na onom spoljnom delu motora na kom su i magneti,

bez njega ne mogu da nastavim sklapanje...







Zadnje resenje je da razbusim prorez kroz koji prolazi taj sraf sa spinera na slici, jer je neophodno da mogu da pomeram roll osu levo desno da bih je doveo u nulti polozaj.

« Last Edit: May 09, 2013, 04:04:22 PM by djbojan »