Author Topic: APM 2.5  (Read 89506 times)

Offline mrburns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: APM 2.5
« Reply #150 on: February 05, 2014, 10:04:20 PM »
Zavrsio sam sve..jesam, ali nisam znao da elise istih dimenzija mogu da zeznu sve to do ludila...znaci, elise sa rctimera su ravne K :)

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
Re: APM 2.5
« Reply #151 on: February 06, 2014, 05:41:23 PM »
Kako mogu da proverim kolike su elektromagnetne smetnje?

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: APM 2.5
« Reply #152 on: February 06, 2014, 06:33:47 PM »
Deki,

preko logova se to proverava, čekiraj kao sa slike vrednosti i izaćiće ti trenutne vrednosti. Ispod su primeri, a ako nisi nabaljao eksterni kompas, udalji sve živo što imaš od kablova što dalje od APM-a i GPS-a.

Pozz


Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: APM 2.5
« Reply #153 on: February 06, 2014, 10:19:52 PM »
Moze i komandom compasmot...
Kao i obicno-sve je objasnjeno u apm manualu...samo treba citati... ;)

Mada kako rece Kole...ak si kadar citati logove-moze i tako...

 (<--)

Offline popovicr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: APM 2.5
« Reply #154 on: February 09, 2014, 05:36:07 PM »
Zna li neko kako da spojim ovaj kompas na APM?

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: APM 2.5
« Reply #155 on: February 09, 2014, 06:04:28 PM »
@popovicr
Ako nemas kablove, tesko, ail mozes da ih porucis sa Bangood- a (lici da je exsterni kompas i GPS i kupljen tamo).
Imas na RC grups- u semu povezivanja.
« Last Edit: February 09, 2014, 11:43:41 PM by zbabic »
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline mrburns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: APM 2.5
« Reply #156 on: March 17, 2014, 09:38:34 PM »
Da se malo apm tema probudi :)
Da li je neko od vas ima problem sa gubitkom GPS signala u toku letenja? Juce sam imao bas jedno zeznuto iskustvo...radio sam neku auto misiju, i po zavrsetku misije letelic aje pocela da velikom brzinom leti od mene jer je duvao jak vetar, iskljuco sam auto prekidac i ukljucio RTL, letelica se samo malo cimnula al je nastavila da ide dalje i dalje i da gubi visinu, jer posle 5sek. bez gps signala prelazi u land mod...Letelica je nadjena 200-300m od poletanja na drvetu bez i jednog ostecenja, skroz neverovatno da sam toliko srece imao :)
log fajl kaze da u trenutku aktiviranja rtl sateliti su se izgubili a do tada ih je bilo 10...u cemu moze da bude problem inace, nakon pada sateliti su opet pronadjeni

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: APM 2.5
« Reply #157 on: March 17, 2014, 10:54:08 PM »
@mrburns,

imao si sreće izgleda, jer je prošlo bezbolno. Razlog gubitka satelita moguć je iz više razloga, meni liči na totalni prekid komunikacije između GPS-a i apm-a (kablić/konektor), više nego na solar storm, k-index isl, jer se vrlo brzo povratio.

Pravilo je da kad se tako nešto desi, nikako GPS flight modovi, nego stabilize, manual ili čak acro, jer jedino tako sigurno možeš da se prizemljiš. Iz bezbednosnih razloga, stavljen je autoland mode, kad se GPS glitch javi sa trajanjem duže od 5sec. Ranije je bio allthold, pa se dešavalo da nikad ljudi ne nađu letelice. Ovako, bar je očekuješ kod komšije...

Takođe, proveri i Loiter PID P vrednost, ako je 1, obavezno je smanji na 0.5 do 0.6, iz nekog razloga stavili su 1, a to je veoma agresivno vraćanje na GPS koordinatu, kad se kopter oslanja na GPS.

Offline milos.p

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: APM 2.5
« Reply #158 on: May 19, 2014, 11:19:47 AM »
Pozdrav ekipo!

Ponovo imam problem! Naime, pazario sam RC Timer AV Dome and CN06 Plus GPS+External Magnetometer. Sve sam lijepo upakovao međutim imam problem sa snagom motora. Kalibrisao sam ESC-ove prvo pojedinačno preko programatora a potom automatski kroz APM. Nažalost full Throttle daje samo konstantnu snagu motorima! Koristim HK 30A ESC i HK power module. Samo jedan ESC je povezan GRD /+/S dok su preostala tri samo G/S. Ne znam šta da radim.

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: APM 2.5
« Reply #159 on: May 19, 2014, 01:04:07 PM »
100x receno-Lepo ti te esc-e  preprogramiraj na simonK...100x su bolje performanse letelice sa simonK firmwerom.
Inace su ti esc-ovi extra...bolje ni ne treba...nikom:)

Ne znam sta si podesavao...ali ocito nisi podesio min gas i max gas za esc-e...
Posto nikad nisam to radio preko APM-a...ne znam kako  to radi...ja svaki esc podesim pojedinacno...
 U SimonK slucaju-na RX spojis esc...das max gas na stanici...spojis esc na batt-cuje se jedan pip, pa smanjis gas na stanici..cuje se pip-pip... lol
pa iskljucis batt...voila!
i tako za svaki esc...

Pozz

 (<--)

Offline rolex

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: APM 2.5
« Reply #160 on: May 19, 2014, 09:11:16 PM »
Procedura je opisana ovde: http://copter.ardupilot.com/wiki/initial-setup/esc-motor/#All_at_once_calibration
Što se tiče konekcije esc-ova, možeš na tom jednom što ti služi kao stabilizator napajanja ostaviti samo signal i +5v a sa ostalih konektuj samo signal.
Masu(gnd) dobija preko vodova napajanja a ako vežeš masu na više meste postoji mogućnost javljanja razlike potencijala i nekih napona/struja koje prave problem.

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: APM 2.5
« Reply #161 on: August 23, 2014, 09:42:42 AM »
Isprobao sam malo Follow Me mod sa telefonom i DroidPlanner-om, a tu je i jedna Spline Waypoints.


Offline stalex

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: APM 2.5
« Reply #162 on: September 07, 2014, 04:28:47 PM »
pozdrav svima...ja sam prilicno nov sa ovim apm kontrolerom...poceo da sklapam jedan quad...motori amax850kv i esc amax30a gold......imam problem...povezao sve...kada kalibrisem esc sve uspem da ih pokrenem...medjutim kada otkacim bateriju i zakacam...ni da se jave....

svaki savet dobrodosao....hvala unapred

Offline rolex

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: APM 2.5
« Reply #163 on: September 08, 2014, 09:23:01 PM »
Opiši malo kako si kalibrisao i kako sa pokušavaš da ih pokreneš. APM ima podešavanja uslova koji su potrebni da bi se armovao(uključio motore).
Imaš li telemetriju? Ako i nemaš zakači kontroler na komp na kome ti je instaliran mission planer. Prvo se spoji baterija pa tek onda USB na kontroler.
Onda u mission planeru možeš videti trenutni status GPS, kalibracije accelerometra........

Offline stalex

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: APM 2.5
« Reply #164 on: September 09, 2014, 08:51:36 PM »
hvala rolex, u medjuvremenusam otkrio....tim postupkom koji si upisao..pozdrav