ELEKTRONIKA > SIMULATORI

SmartPropoPlus emulacija i 9XR - smetnje na kanalima

(1/3) > >>

dzoni:
Pozdrav,

Na internetu sam pronasao SPP i PPJoy softver, povezao sve, sve ok radi sa 9XR stanicom, ali postoji problem. Kanali dosta "igraju", tj iako sve palice stoje u mestu, desava se da igraju gore/dole linije. Poprilicno mi je tesko da letim jer avion dosta puta sam krene da skrece na jedno stranu, pa ponekad na drugu. Cak i kad istrimujem, opet se posle koje sekunde dese ovakve stvari, pa je nemoguce ni sa trimovanjem podesiti. Vise puta sam radio i kalibraciju, i ne pomaze, cak ni sa sistemom instaliranim za FMS koji je bukvalno "click and play".

Da li je problem u kablu, necemu drugom, ili je nemoguce dobiti preciznost preko "line-in"? Ili mozda ja previse ocekujem od simulatora?

P.S. vetar je iskljucen, i na DX6i preko regularnog simulatora nisam imao ovakvih problema.

mad_mangod:
Poz,
druze ja sam sa turnigy 9x samo jednom ali podvlacim samo jednom uspeo da pokrenem FMS sa mono kablom i na line in ulazu muzicke kartice. Nakon toga sam prepravio USB kabal od E-SKY stanice posto cekam da mi stigne simulator koji extra radi i na FMS kao i na Phoneix.
Proveo sam jedno 3-4 sata i skinuo ni ne pamtim koliko verzija SPP i PPJoy  i na kraju nisam uspeo da dobijem preciznost kao sa USB-om.

nedbojsa:
jel uradjen na stanici resistor fix na trener portu?

dzoni:
Pa i meni je trebalo poprilicno vremena... ne prepoznaje cist PPM signal sa stanice, vec traiz PPMSIM, iako sam ukljucio trener izlaz na njoj i sve ostalo. Mono kabl apsolutno nigde nisam mogao da nadjem, a secam se pre par godina kada mi je trebao za nesto potpuno drugo stereo kabl, nisam mogao da ga nadjem u moru mono kablova... Znam da je poprilicno tesko odraditi sve to vrhunski precizno, ali gledam s te tacke da opet i taj USB kabl verovatno radi sve isto kao i zvucna kartica. Nije meni cak ni do preciznosti, izasao bih na kraj nekako s tim, nego je nemoguce utrimovati da neutralne vrednosti zaista budu neutralne. Probao sam da vozim avione, koliko/toliko je moguce mada nije nikako uzivanje, a helikoptere je bukvalno nemoguce voziti.

Stanica je stock, pa verovatno "resistor fix" nije uradjen, mada koliko vidim, on je potreban samo da bi trener port radio dok je modul u stanici. Modul trenutno nije u stanici dok ne dodje FrSky. Napominjem, 9XR je u pitanju.

firebird:
  Koristim simulator vec par godina na ovaj nacin, i fms i aerofly i phoenix i realflight, svi  rade bez greske ,
u onom SPP ->PPMThermometru  crvene crtice stoje prilicno stabilno, mrdkaju se po milimetar tamo vamo, ne igraju haoticno.
Takodje u game controlers krstic i bocne trake stoje mirno, reaguju sasvim normalno i ocekivano.
U spp sam izabrao samo PPM(generic) signal, PCM  ne rade. Na sredini prozora SPP-a izaberi pravilan ulaz zvucne kartice, meni tvoj problem deluje kao da imas previse suma( smetnji) u kablu, tj . zvucna ne dobija cist signal iz stanice. Imas u opcijama Spp u start meniju i jedam mali program osciloskop, na njemu treba da imas cist signal sa stanice.

                 
                     

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version