Author Topic: Napapajanja za PC i punjači za lap-top  (Read 3266 times)

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Napapajanja za PC i punjači za lap-top
« on: February 11, 2013, 08:25:19 PM »
Na pančevačkom buvljaku gomila punjača za lap-topove I napajanja za PC! Cena? Napajanje 300-500 din punjač za lap top slična cena.
Zaista imam skromno znanje iz elektronike pa moram da pitam iskusnije: ima li načina da se ispitaju ti punjači pre kupovine? Možda unimerom ili nešto slično? Uključivanje u 220V ne dolazi u obzir jer nema mogućnosti.

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: Napapajanja za PC i punjači za lap-top
« Reply #1 on: February 11, 2013, 08:31:43 PM »
Pa moze unimerom, samo ne znam sta ces da meris bez izvora struje :) Jedino da dodjes sa nekim akumulatorom i 12v-220v konverterom.

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: Napapajanja za PC i punjači za lap-top
« Reply #2 on: February 11, 2013, 09:18:57 PM »
Ne razumem. Može unimerom ili ne može?

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Napapajanja za PC i punjači za lap-top
« Reply #3 on: February 11, 2013, 10:22:07 PM »
Quote
Uključivanje u 220V ne dolazi u obzir jer nema mogućnosti.
Kaži da si tržišni inspektor i da se po zakonu mora isproati i proveriti ispravnost električnih uređaja pa i na sloodnoj pijaci. Mislim da ne treb pešačiti nigde više od 50m do najližeg konektora. Naravno ponesi unimer i gotovo.

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Napapajanja za PC i punjači za lap-top
« Reply #4 on: February 11, 2013, 11:44:45 PM »
Unimer ti tu neće ništa pomoći, pa čak i da imaš mrežni priključak, tj 220V !
Isprvljači ove vrste, jedino pri konkretnom opterećenju pokazuju svoju ispravnost. Merenje samog napona na izvodima, da li ga ima ili ne, i ako ga ima, ne znači i da je ono ispravno...
Kupovina takvog uređaja je u vidu "APP" tj ako prođe - prođe !

Pozdrav
Miša
#FFCC00

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: Napapajanja za PC i punjači za lap-top
« Reply #5 on: February 12, 2013, 12:27:59 AM »
Pa nisu za dzabe 200 dinara... :) Uostalom, takve robe "iz kontejnera" je pun i limundo. Modernizovali se ljudi :D

Sve u svemu, bez struje sa naponom na kojem radi taj uredjaj, ja bar mislim da ne mozes sve to da proveris... Verovatno je tibeteagle u pravu, ali bolje bar neka provera nego nikakva... Mada iskreno mislim da takvi ljudi cekaju nekoga ko nece to da proverava vec u startu kupi :) Da to radi, ne bi bilo tu... Ima toga svega i na NBG buvljaku... bar je bilo, ja kad god sam prolazio tuda terala ih je komunalna.

A to sa "trzisnom inspekcijom", ne znam kako ce da prodje. Opet postoji roba koja moze da se deklarise kao "polovna, neisprobana", ja mislim, kakva i jeste. A verujem da su to oni prodavci koji prostru krpu na trotoaru sa sve robom na njoj. Oni to i tako i tako ne smeju da prodaju tu, nikakva trzisna inspekcija njih ne brine sto se tice kvaliteta robe.
« Last Edit: February 12, 2013, 12:31:46 AM by dzoni »