Author Topic: Agama A8 EVO 1/8 buggy  (Read 23647 times)

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #45 on: March 15, 2013, 09:49:44 PM »
 (:sok:) auuu kakva lepota
Stavi mu taj motor i baterije da se malo spusti  :)
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #46 on: March 15, 2013, 09:53:17 PM »
(:sok:) auuu kakva lepota
Stavi mu taj motor i baterije da se malo spusti  :)

Ipak sam odlucio da ga okacim na zid  :hehe... tako da mu ne treba motor, elektronika i tako to  :_D

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #47 on: March 15, 2013, 10:01:20 PM »
E ove gume vp pro bulldog su isto extra, bukvalno za sve terene, njih su kopirali AKA model je MOTO  (thumb)
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #48 on: March 15, 2013, 10:17:07 PM »
Jesu odlicne su ,ja sam ih letos vozio..

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #49 on: March 16, 2013, 02:38:17 AM »
Mora bele felne da ti nadjemo ostalo je da se smrznes :) ...bas za policu ;)

Offline zgrmbust

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #50 on: March 16, 2013, 11:53:45 AM »
Vrhunski .......  (:sok:) :)aplauz :)aplauz
Ivan - Agama A8 Brushless

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #51 on: March 16, 2013, 03:44:15 PM »
Lepo, lepo cestitke. Bice ce stvarno zanimljivo na stazi uporediti sve modele.

Poz
Veljko

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #52 on: March 16, 2013, 10:36:01 PM »
Pokusavam da odredim idealan prenos (pinion) za agamu.... centralni zubcanik je 45T, dok pinion ide od 16-18T... e sad posto ce na "nju" :) ici mamba 2200 KV koji pinion da stavim (sve velicine sam nabavio lol) da bude neki optimum snage/brzine? Jel zna neko koji je odnos zuba prednjeg/zadnjeg diff? 3.31 : 1 ?

Znam da je najbolje to probati direktno na stazi ali opet da li da krenem sa 18 zuba ili 16?

 ()-()

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #53 on: March 16, 2013, 11:06:23 PM »
17 ;) ...zlatna sredina :)

ali s obzirom koji je to monstrum od motora mozes da stavis sta god hoces jedino ce trakcija biti problem !

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #54 on: March 16, 2013, 11:13:03 PM »
Meni sve to zvuci jako puno, ja na Losija stavljam 13 zuba na 2000kV. Zar je moguce da Agama ima toliko razlicit prenos u diferencijalima?

Ja bih uvek krenuo od manjeg ka vecem u svakom slucaju!

Poz
Veljko

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #55 on: March 16, 2013, 11:40:16 PM »
@bigneda

Treba da mu promene ime u "monstrum mamba"  :hehe.... vec smo cakulali o tome ali reko ajd da pitam sve :)... potencijalni "problem" je da stavim kratak prenos da mi ne pokrlja diff-ove, a opet ako je duzi onda da ne mogu da ga kontrolisem po stazi  :jaki:

@magic

Pa ja sam totalni rookie sa buggy modelima (ne racunam boraniju tipa ansmann, reely i tako to :) ) zato i pitam... i ja sam se zacudio kad su mi sale i bigneda rekli da se voze pinioni od 16-18T (nitro)... posto koliko znam, ja prvi cu da teram ovaj model na brushless, valjalo bi da se malo konsultujem oko prenosa  :sljus

Znam da je ovo prejak motor za buggy ali taj je jedino na raspolaganju trenutno... mada opet gomila amera vozi ove mambe u buggy-ijima pa valjda nece biti toliki problem... upravo sam montirao motor i kontroler/ESC... vise detalja oko prvog utiska same konverzije malo kasnije  ()-()

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #56 on: March 16, 2013, 11:54:46 PM »
Nebitan je prenosu u diferencijalima, gadja se priblizan broj obrtaja sa nitro motorima. Oni koriste 17 kao standard i 16,18 kao dodatne varijante ne 45 centralni spur, ima i drugih spur-ova ali to je sad nebitno.

Dakle ako uzmemo da se motori maksimalno vrte na 40-45000rpm a neki optimum koji nas zanima je 30-35000rpm i to se ovde uparuje sa 17t pinjonom, sa druge strane 2200kv motor ima oko 35000rpm sa punim baterijama (teoretski) u praksi negde izmedju 30-35000rpm tako da nam odgovaraju pinjoni sa slicnim brojem zuba :)

E sad posto nitro motori nemaju snagu ispod 10tak hiljada a realno vuku tek iznad 15tak za razliku od elektro koji je imaju odma od prvog obrtaja i to SVU :) siguran sam da mogu dosta vise da oproste oko broja zuba ! Tacnije manje ce se osetiti lose podesen prenos (bar u ovom slucaju gde je motor prejak i sigurno se nece grejati i sa pinjonima preko 20) nego kod nitro modela gde se i jedan zub jako primeti :)

Ja bi matovicu krenuo sa najmanjim brojem zuba i najslabijim setovanjima (bar u tvom slucaju) jer ce i tu bti previse snage al cenim da ce je biti lakse dozirati (precizniji odziv na gas) nego da se ode na veci prenos gde ce model (zbog jacine motora) biti mnogo divljije raspolozen ma koliko ga smirio :)

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #57 on: March 17, 2013, 12:00:34 AM »
Ja mislim da treba sa 17 da kreneš jer to je neki standard. Kako si zadovoljan sa samom konverzijom?
P.S. ujutru ću baš da pitam Christiana BSR šta oni voze u Nemačkoj
« Last Edit: March 17, 2013, 12:03:08 AM by Agama »
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #58 on: March 17, 2013, 12:01:22 AM »
Kratki prenosi ti nece nista polomiti jer opterecena tacka nije tu gde se menja prenos nego u diferencijalima a to je bar kod tebe fiksno !

Tako da samo predugacki prenos moze da ti pravi probleme sa preopterecenjem ;)

Da malo i pojasnim to oko Agaminog prenosa mislim da je i kod Losi-a tako ili bar jako slicno, nove generacije Buggy modela voze takozvane Truggy prenose sa jako malim pinjonima na diferencijalima a to kompenzuju na centralnom zupcaniku. To je malo zbog kompatibilnosti delova sa Truggy modelima posto je i dosta drugih delova razmenjivo a malo kako kazu zbog bolje eksplozije snage ;)

Tako da u poredjenju sa recimo prethodnim generacijama koje su vozile pinjone (nitro) oko 13-14 ovi voze 16-17 kao standard ! ...a pri diferencijalima umesto pinjone od 13t sada imaju 10t ;)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Agama A8 EVO 1/8 buggy
« Reply #59 on: March 17, 2013, 12:05:47 AM »
Ja mislim da treba sa 17 da kreneš jer to je neki standard. Kako si zadovoljan sa samom konverzijom?

Standard je za nitro gde oscilacija broja obrtaja izmedju razlicitih motora ide oko 5% a kod elektro pogona u jednacinu ulazi i KV broj na motorima posto su te oscilacije obrtaja mnogo vece i totalno su nebitne za snagu nego se sada vise gadja efikasnost i jure sto manji obrtaji pa bi recimo za neku maksimalno efikasnu varijantu 'strucnjaci' preporucili 1900kv sa skoro 20t pinjonom na 4s ili cak 1500-1600kv na 5s sa jos dosta vecim pinjonom ;) (vise za truggy varijante ali ima ih dosta i u buggy modelima)



« Last Edit: March 17, 2013, 12:09:10 AM by Bigneda »