Author Topic: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu  (Read 96093 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #45 on: March 30, 2013, 10:18:42 PM »
Laslo, ako se secas ja sam tebe licno jos odavno pitao da li bi bio voljan da svoje znanje i iskustvo primenis na izradu brushless gimbala na sta si rekao da te to ne zanima, ali da je teoretski  to moguće uraditi jeftino i jednostavno.
Mislim da gresis sto sav ovaj brzi tehnoloski napredak samo posmatras iz fotelje i uglavnom komentarises onako sa "pljuckanjem sa visine".
Ja da imam tvoje znanje i masine odavno bih napravio nesto sto bi svi zeleli da kupe...

E nek si mu kaz'o !!!  ()-()

A vi laslo ako imate neke konstruktivne predloge, probajte nesto uraditi a ne samo da kritikujete.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #46 on: March 30, 2013, 10:52:17 PM »
Hvala Gizmo da si spomenuo da sam rekao negde da će biti jeftinog gimbala nalik na Zenmus i to veoma povoljno. Svedoci smo interesantnog razvoja delova za postizanje tog cilja, ali to vreme još nije došlo, jer ceo gimbal sa mehanikom, elektronikom i motorima će biti ispod 100.- dolara kako sam naveo. Viđamo kako se to polako ostvaruje. Sve to pratim i ja i dodajem ovom topiku linkove najboljih projekata do kojih se stiglo.

Nisam ništa i nikoga kritikovao, a svoje mišljenje dajem svima u cilju boljeg izbora delova. Ono što je dobro to pohvalim, ali ono što nije, treba reći da nije, da ne bi kupovali loše stvari. Nisam ja kriv što su Nemci tata mata u tehnici i da njih mnogi ne vole. To što ja neću da dajem nikakve svoje ideje od čega bi se hranile kineske proizvodne firme, to je moja slobodna odluka.

I ja sam osetio na jednoj komponenti u razvoju onomad kada sam kupio KK kontroler za 80.- eura. Nakon samo nekoliko nedelja se pojavio potpuno isti u HK za 20.- dolara. Ne bih nikome da preživljava takva razočaranja, pa stalno govorim da se ne žurite nigde, pa ni u ovoj temi. Možda nekome znači nešto da žuri da napravi nešto pre drugih, ali meni takve stvari ne znače nište.

Sa druge strane imam želje da se uključim u slične projekte i da i ja dam svoj neki doprinos, ali su na žalost svi moji radni kapaciteti zauzeti sa drugim poslovima.


« Last Edit: March 30, 2013, 11:01:26 PM by tibeteagle »

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #47 on: March 31, 2013, 01:13:47 AM »

Nisam mogao da odolim i danas sastavio jedan DJI F550 za Majkov gimbal.









Snimljeno je pre 2h po dosta jakom vetru a krenuo sa praznom baterijom  :sljus

Gimbal ce ici za koji cm dole i jos par cm napred.





 

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #48 on: March 31, 2013, 01:24:22 AM »
Jel se to meni čini ili ima problem sa horizontom?

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #49 on: March 31, 2013, 05:54:14 PM »
Kreću polako i Head-to-Head analize: AlexMos vs Martinez v3




« Last Edit: March 31, 2013, 06:12:16 PM by kole_niš »

Offline 021nl

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
    • www.airworx.rs
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #50 on: March 31, 2013, 07:35:09 PM »
BruGi  (nene)  , Alex   :mhm

Offline Goran Scekic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 254
  • gogalet
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #51 on: March 31, 2013, 09:11:37 PM »
Pratim vas u zadnje vrijeme, pa se pitam... sta cemo u Evropu, Evropa je vec u Srbiji sto se tice tehnologije i maste.
Momci, svaka cast.

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 461
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #52 on: March 31, 2013, 09:12:39 PM »
Dali ima u srbiji da neko pravi ovaj komplet i za koje pare ???

Offline mini_fly_moriss

  • Newbie
  • *
  • Posts: 11
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #53 on: March 31, 2013, 10:42:37 PM »
Pozdrav kolege susjedi :)
Evo registirao sam se na forum prvenstveno jer je kolega vpilic svojim filmićima na našem forumu ostavio traga prema vašem forumu :) a nisam ni znao za ovaj forum do nedavno mmmm

Nego dakle i ja imam svoj beta gimbal i isto tako se mučim kao i svi vi da bi dobili mirnu snimku (neki za amatersko snimanje neki za profi), moja priča je malo drugačija.
Kako je priča krenula sa DDG-ovima među  prvima sam kupio martinez pločicu, pratio sam njemački forum i tamo samo se predbilježio za martineza v1. kada je došao martinez složio sam gimbal ali njihov kod radi užasno, samo upravljanje motorima i generiranje signala za motore je jako loše... igrom slučaja sam došao do jednog čovjeka koji je hacko alexovu pločicu i ponudio mi se da proba dali radi alex na martinezu i gle čuda radi.. radi za 80% bolje od švabe. no otom potom ne pitajte me kakko do hex-a od alexa nemam ga i sumljam da će ga biti u dogledno vrijeme (mislim na crakani hex). inače letim na KK 2.0 i jedan sam od rijetkih koji leti(letio) na Hoverfly PRO pločici koja će kasnije biti za HEX-u...

Plan mi je nakraju bio da složim najeftiniji quad za snimanje i za sada sam na dobrom putu, treba riješit vibracije gdje svaki puta isprobavam nove dodatke... u quad je uloženo 250€ (sa baterijama) cca manje više.. urednost nije na nivou jer sve je u debeloj beti na putu su mi novi motori sa rctimera pa ću probat novom metodom zavarit gimbal pomoću Druafix-a... glede motanja motora mislim da je to stvar prošlosti ako se ovi sa rctimera pokažu dobri..
Gimbal je složen za 10€,

Snimka koju sam snimio jučer


Tu sam da pomognem svojim iskustvima a i nadam se Vi meni, ako ima tko kakva pitanja rado ću odgovorit i pomoć jer iskustvo je najbolja škola samo je školarina vrlo skupa...

LP

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #54 on: April 01, 2013, 08:57:49 AM »
  mini_fly_moriss
Dobro dosao na nas forum. Gimbal ti radi odlicno snimka je stabilna,za nas koji se ne bavim profi snimkom sasvim ok.Ja isto pratim situaciju  sa gimbalom na flyflreak forumu i ocekivao sam da ce neko mozda hack-ovati alexovu plocicu.Neko je pisao na forumu da ce prodavati alexove plocicu.Dali ista znas o tome?

Offline mini_fly_moriss

  • Newbie
  • *
  • Posts: 11
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #55 on: April 01, 2013, 11:19:40 AM »
  mini_fly_moriss
Dobro dosao na nas forum. Gimbal ti radi odlicno snimka je stabilna,za nas koji se ne bavim profi snimkom sasvim ok.Ja isto pratim situaciju  sa gimbalom na flyflreak forumu i ocekivao sam da ce neko mozda hack-ovati alexovu plocicu.Neko je pisao na forumu da ce prodavati alexove plocicu.Dali ista znas o tome?
trenutno se ništa ne zna mogu ispitat iz prve ruke pa vam javim...

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #56 on: April 01, 2013, 06:43:51 PM »
Izgleda sam "malo" omašio u ekonomskoj kalkulaciji koliko bi CNC glodanje ovog mog gimbala moglo da košta... Ja sam računao na 30-40-50 evra, kad danas mi čovek javlja 230 evra.

Preradiću ovaj crtež tako da koristim samo sečenje, bez glodanja tako da može da se iseče na ruteru/waterjetu/plazmi, a delovi koji zahtevaju visinu (npr ovaj deo koji drži kameru) mogu da se spoje i epoksijem, jer oni ionako ne drže bog zna kakvo opterećenje.

Inače gimbal ovakav kakav je na slici je težak 507 grama sa kamerom i 413 grama bez kamere, sa svim šrafovima i elementima. Nova verzija će biti lakša minimum 50 grama jer isto tako planiram da smanjim svugde gde je moguće debljinu na 4mm umesto dosadašnjih 5mm.


Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #57 on: April 01, 2013, 07:05:03 PM »
Super to izgleda, ali mislim da je bespotrebno tesko samo za Gopro.

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #58 on: April 01, 2013, 07:28:47 PM »
Izgleda sam "malo" omašio u ekonomskoj kalkulaciji koliko bi CNC glodanje ovog mog gimbala moglo da košta... Ja sam računao na 30-40-50 evra, kad danas mi čovek javlja 230 evra.


Nasa posla...nista bez kineza :)

Danas cu da probam da nesto isecem na tu temu od 4mm al ploce...pa javljam kako to ide...
U planu je i verzija od 8mm poliacryla-ostalo od cinestar-a...

U rc timer, za nesto slicno ili isto- traze oko 100usd sa sve motorima...


Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #59 on: April 01, 2013, 10:07:26 PM »
Brate, ovo nije više normalno, još pošteno nije razrađen ni AlexMos i BruGi, kad eto ti sad opališe i brushless gimbal sa zoom-om :) (treba da se pogleda, ali verovatno fiksiran objektiv, sa roll komandom...) U svakom slučaju fantastično!

ZERO1600搭载三轴云台—在线播放—优酷网,视频高清在线观看

ZERO160—在线播放—优酷网,视频高清在线观看