Author Topic: Vracanje naze na stari firmware  (Read 3627 times)

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Vracanje naze na stari firmware
« on: October 16, 2013, 09:01:38 PM »
Kako da se naza vrati  sa firmvera 4,0 na 3,12

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Vracanje naze na stari firmware
« Reply #1 on: October 16, 2013, 09:14:43 PM »

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Vracanje naze na stari firmware
« Reply #2 on: October 16, 2013, 09:51:37 PM »
Ako sam dobro shvatio .Sa starim assistantom 2.12uradim upgrade firmvera na 3.12

Offline azoran

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 122
Re: Vracanje naze na stari firmware
« Reply #3 on: October 16, 2013, 10:29:17 PM »
A sta je razlog vracanja na stari frimware ,ako moze da se zna mmmm

Offline mrburns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Vracanje naze na stari firmware
« Reply #4 on: October 17, 2013, 07:02:09 PM »
Ako sam dobro shvatio .Sa starim assistantom 2.12uradim upgrade firmvera na 3.12

Kada instaliras verziju assistenta 2.12 samo ce ti se kasti :D
a sto rece azoran, koji je razlog vracanja na tu verziju ?

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Vracanje naze na stari firmware
« Reply #5 on: October 17, 2013, 07:39:14 PM »
Ja sam sa novim firmverom imao problem da Naza cesto nesto mrda levo desno. Sa starijim firmverom nema tog problema.

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Vracanje naze na stari firmware
« Reply #6 on: October 17, 2013, 08:27:10 PM »
Sa 3.12 lepo je letela heksa,kad je izasla verzija 3.16 prebacim se na nju ali nije bas bilo kako se ocekivalo. U pocetku je lepo letela i onda se desilo nesto slicno kao sto je neko vec pisao ovde na forumu. Podignem je na jedno 2m visine da proverim kako rade komande pre nego sto krene let ali nema sanse heksa ne prihvata komande sama krece u stranu i ne reagujena moje komande osim sto je vredelo da ugasim motore i normalno traasss baska kamera baska gimbal,elise...Sastavim je  i u to vreme izadje verzija 4.0 ubacim je u nazu i ponovo katastrofa sama sebi daje i smanjuje gas i opet trass.Sada rasturam heksu i proveravam sve sto mi pada na pamet da ne ispadne da je problem u nazi tj. firmveru. Ako jeste vracam je na 3.12 pa bumo videli.

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Vracanje naze na stari firmware
« Reply #7 on: October 17, 2013, 08:35:17 PM »
Ja nisam imao nikakvih drugih problema sem tog povremenog iritirajuceg yaw mrdanja levo desno.

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Vracanje naze na stari firmware
« Reply #8 on: October 17, 2013, 08:42:35 PM »
Ne znam sta bi moglo biti cekam elise pa cu ponovo probati svasta nesto sam promenio na osnovu pisanja sa foruma.

Offline mrburns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Vracanje naze na stari firmware
« Reply #9 on: October 17, 2013, 09:37:28 PM »
Sa 3.12 lepo je letela heksa,kad je izasla verzija 3.16 prebacim se na nju ali nije bas bilo kako se ocekivalo. U pocetku je lepo letela i onda se desilo nesto slicno kao sto je neko vec pisao ovde na forumu. Podignem je na jedno 2m visine da proverim kako rade komande pre nego sto krene let ali nema sanse heksa ne prihvata komande sama krece u stranu i ne reagujena moje komande osim sto je vredelo da ugasim motore i normalno traasss baska kamera baska gimbal,elise...Sastavim je  i u to vreme izadje verzija 4.0 ubacim je u nazu i ponovo katastrofa sama sebi daje i smanjuje gas i opet trass.Sada rasturam heksu i proveravam sve sto mi pada na pamet da ne ispadne da je problem u nazi tj. firmveru. Ako jeste vracam je na 3.12 pa bumo videli.

Ja mislim da je tebi problem neki mozda sa stanicom/prijemnikom.....

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Vracanje naze na stari firmware
« Reply #10 on: October 17, 2013, 10:05:00 PM »
Kao sto sam i pisao skroz sam je raskupusao i svaku zicu pregedao koristim Frsky prijemnik i njega kao i antene pregledao  i postavio dalje od mogucih zaj... gps  kao i kabel od gps-a ....sad  sledi proba pa ako ni to ne valja vracam na stari firmver

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Vracanje naze na stari firmware
« Reply #11 on: October 19, 2013, 03:13:23 AM »
Sa 3.12 lepo je letela heksa,kad je izasla verzija 3.16 prebacim se na nju ali nije bas bilo kako se ocekivalo. U pocetku je lepo letela i onda se desilo nesto slicno kao sto je neko vec pisao ovde na forumu. Podignem je na jedno 2m visine da proverim kako rade komande pre nego sto krene let ali nema sanse heksa ne prihvata komande sama krece u stranu i ne reagujena moje komande osim sto je vredelo da ugasim motore i normalno traasss baska kamera baska gimbal,elise...Sastavim je  i u to vreme izadje verzija 4.0 ubacim je u nazu i ponovo katastrofa sama sebi daje i smanjuje gas i opet trass.Sada rasturam heksu i proveravam sve sto mi pada na pamet da ne ispadne da je problem u nazi tj. firmveru. Ako jeste vracam je na 3.12 pa bumo videli.

Ja mislim da je tebi problem neki mozda sa stanicom/prijemnikom.....

Sigurno nema veze sa firmwerom, nego nisi uradio neku kalibraciju, nakon update-a, moras sve ispocetka da podesis i kalibrises!

Offline pedjartv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: Vracanje naze na stari firmware
« Reply #12 on: June 01, 2014, 11:38:54 AM »
ja vratio stari firmware i sad samo treba testirati  mmmm  cim to uradim javljam rezultate,a nadam se da ce biti pozitvni.