Author Topic: Dusan  (Read 16134 times)

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Dusan
« Reply #15 on: May 08, 2013, 10:34:38 PM »
'bes masinu koja ne  moze bar felnu da pokida

 2eaa 2eaa 2eaa 2eaa 2eaa

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Dusan
« Reply #16 on: May 08, 2013, 11:15:39 PM »
da ti  (___) kyosho tockove  (___) (___) (___)...

Nije mi jasno što pominješ kyosho točkove... A što se REELY modela (igračaka) tiče, to napisah u jednoj drugoj temi čoveku koji se više i ne pojavljuje u istoj, verovatno je i potrošio taj "model" posle par vožnji...  mmmm

LM na slikama se vidi da su naopako postavljeni prednji točkovi... Možda je to razlog kidanja felne...  lol

Vozi ti onog Losija xxx-sct, a ove Reely stavi na policu i uživaj u njihovoj "lepoti"...  ;namig

pozz

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Dusan
« Reply #17 on: May 08, 2013, 11:35:38 PM »
Ma teram ja i XXX, i Vipera.....nadam se uskoro da cu i rockcrawler preradu Blazea da zavrsim.... Ovo sam dobio pre neki dan, doduse u asfaltnoj varijanti, i model tako kida.... Znam ja vrlo dobro da reely nije top klasa, ali model je dobar, svakako bolji nego recimo neki turningy....
Ovo su matori kyosho tockovi koji su lepo legli na Rock-a, i bas sam hteo malo da se izivljavam po blatu. Jesu prednji naopako, sto me u sustini nije preterano briga jer su od starosti gume postale ko plastika, pa kako god da ih okrenes one isto ''vataju'' ....odnosno NE hvataju. I otkinuo je zadnji koji nije naopako i to odma na startu. A sto se tice trosenja modela....pa zato i sluze....za policu je burago ;)
A definitivno je najkvalitetniji u mojoj garazi IKADA Tamiya, jer posle skoro 10 godina akanja, jedino sto sam na njemu menjao su gume..... A prvo sto sam uradio je da mu iscupam fabricki motor i to pre prve voznje i stavim asociated 12t (fabricki je mabuchi 27t - tzv silver can) Na difovima i zupcanicima jedva ima tragova koriscenja, iako sad ima BL 3500kv..... cak ni fabricki PLASTICNI amortizeri nisu pustili ni kap ulja..... A leteo je ko da je meserschmitt a ne auto... Losi je posle 2 voznje i to bez nekog divljanja izbljuvao ulje i razjebo ketridz na jednom amortizeru..... Sta ce tek da ostane od njega kad pocnem da ga ganjam kako treba.... tj kad stigne TLR kit i waterproof ESC i BL....

Offline Dusan014

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: Dusan
« Reply #18 on: May 10, 2013, 08:27:44 AM »
imenjace sta je sa letecim spravama  (<--)  (<--)  (<--) pozdrav

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Dusan
« Reply #19 on: May 10, 2013, 10:15:39 AM »
Pa sve ovo kod mene dodju letece sprave :-D

Messer ode.... piper ceka servis.... mustang nikako da dodje na red...
trenutno imam jako malo vremena pa su mi autici najprakticniji... i to samo elektro... :(

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Dusan
« Reply #20 on: May 11, 2013, 12:50:21 AM »
sto je lepo kad kritika pozitivno deluje  ()-()  ()-()  ()-(),imam osecaj jos cemo mi ovde svasta videti pa i neki video!!! :)aplauz :)aplauz :)aplauz

Eo iskopa neki stari snimak Blaze-a.... Ako se dobro secam to mu je bila prva voznja u mojim rukama.....


Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Dusan
« Reply #21 on: May 11, 2013, 10:48:31 AM »
mozda kad uzickam neki gopro. nisam bas vican video produkciji, a i nemam opremu za istu


a nema se  :hehe :hehe vidis da se moze sve kad se hoce!
nego ti fenomenalno slusas da si zensko ozenio bi te  :hehe :hehe sto god covek kaze ti odradis svaka cast  :)aplauz :)aplauz :)aplauz
ex pseudonijum: sova

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Dusan
« Reply #22 on: May 11, 2013, 10:52:34 AM »
Pa nije ovo sad snimljeno nego pre jedno godinu i vise.....samo je trebalo iskopati po hardovima.... Nadam se danas da ce jos jedan bandit da mi bane pa da probam da slikam ''letece'' modele ko sto je trazio moj imenjak :D
« Last Edit: May 11, 2013, 11:32:04 AM by dusan.milenkovic »

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Dusan
« Reply #23 on: May 12, 2013, 06:00:14 PM »
nebitno koliko je staro kod tebe ovde je sve atraktivno,svaka cast za trud i kopanje po hardovima! :)aplauz :)aplauz
ex pseudonijum: sova

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Dusan
« Reply #24 on: May 13, 2013, 08:46:58 AM »
Ma de atraktivno.... mogu da se kladim da brdo forumasa ima ozbiljnije modele i ozbiljnije vozi.... samo treba slikati....
Danas bi mogle super fotke off road-a da se naprave samo da waterproof setup ne stoji jos uvek na prokletoj carini....

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Dusan
« Reply #25 on: May 14, 2013, 12:43:07 PM »
Odem da se vozim danas....na redu bio XXX..... jedna baterija..... nesto mi cudno, kao da prekida na momente, iz poprecivanja krivine nece bas da povuce ko sto bi trebao....5800 lipo u pristojnom stanju ode za 10-tak min..... Aj reko mozda je losa baterija.... Stanem, ispipam sve da se nije pregrejalo, proverim sve kontakte da li su dobri..... sve ok... Ispraznim bateriju, pustim da se malo odmori.... dok sprzim pljugu i popijem kafu iz plastike.... Druga baterija, sve lepo hladno..... Kad odjednom, posle nepunih 5 krugova, model stade i dim ispod skoljke....Pustaj sve trci do modela, cupaj i bacaj osigurace u panici.....kad imam sta da vidim.....   







Eto.....dodatak na ''kvalitet'' Losi-ja.... Prvo su produvali ketridzi na amortima bez ijednog ''skoka'' veceg od 3 cm.... a sad je uspeo da sagori konektor motora!!!!! Nikad mi se to ni sa jednim modelom nije bre desilo!!! Da.... XXX ima odlicno upravljanje, odlicno lezanje....pod uslovom da amorti ostanu  u komadu.... ali elektronika je OCAJNA!!! ESC nema kocnicu, one idiotske zavojnice do motora se greju ko nenormalne, pored toga sto vuku extra struje, motor se JEZIVO pregreva..... I sad izgori konektor.... Da, teram ga na punom gasu i ne zanima me da ga vozim ''na pijacu...'' 10 godina star Tamiya Sand Viper je do sada sjebao SAMO GUME, a dusu mu vadim!!! Pa ni tupavi Reely nije imao ovakvih problema i na njemu su mi lomovi bili samo zbog mog zlostavljanja.....

Od sad definitivno SAMO Tamiya i Kyosho....
« Last Edit: May 14, 2013, 12:45:29 PM by dusan.milenkovic »

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Dusan
« Reply #26 on: May 14, 2013, 03:34:14 PM »
neka  je to sva steta!  :)aplauz :)aplauz :)aplauz
ex pseudonijum: sova

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Dusan
« Reply #27 on: May 14, 2013, 03:38:12 PM »
Ma ok su mi kvarovi i lomovi od upotrebe al ovo je... Necu ni da se cimam da popravljam.... I ovako cekam samo carinu da zavrsi svoje da pokupim novi power setup.... Taman cu valjda i da se smilujem ovih dana da namestim waterproof kutiju za servo i RX pa ce moci da se tera uvek a ne samo kad je suvo. TLR kit takodje treba stigne do kraja meseca.... TAMIYA RULZ!!!

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Dusan
« Reply #28 on: June 12, 2013, 10:57:50 AM »
E doslo do prinove u obliku Turningy mini rally extremeeeee :D Skroz fina spravica koja (kad sam stoka nezasita) dobija 6100kv umesto fabrickog 4800kv i set metalnih delova......
Ide mali ko pravi i ovakav, al snage nikad suvise...... Na ideju drugara probao sam ga samo sa zadnjom vucom..... ne moz ni da se krene a kamoli da se vozi :D :D

A za XXX konacno stiglo sve od delova.....
Waterproof Trackstar ESC 80A i BL3300 KV (mada stoji u rezervi i jedan 4300KV)i TLR kit. Uz sve to i DX3c.
Bem ti sunac koliko ovi amerikanci vole da zakomplikuju..... ZASTO bre toliko srafova!!!! 4 sata samo za prednje vesanje....

WP kutija za RX napravljena, posto nisam mogo da cekam da stigne WP servo iz kine, rasturio losijev i zadihtovao..... ovih dana slike kad bude sve gotovo i spakovano.
Velika mana za TLR kit.... NEMA uputstva za upotebu pa sve moras intuitivno.... ok.... nije problem za vesanje... ali ball diff..... fala bogu za internet.... Kad bude konacno gotov i lepo se testira mozda napisem neki moj licni review.

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Dusan
« Reply #29 on: June 12, 2013, 04:41:28 PM »
 (:sok:)
Fino si se opremio ;) 

Bas me zanima kako si resio WP kutiju i gde si je metnuo? To cu morati i ja da odradim, samo nikako da smognem ...

Cekamo slicice!