Author Topic: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?  (Read 12245 times)

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #30 on: May 05, 2013, 09:30:55 PM »
ono za opasnu nazu sam se salio al neki su pogresno prokomentalisali ,sve u svemu dobro se bojean kod tebe zavrsilo ! :) (pijanoo)  . a nova nadogradnja ce sigurno bolje raditi od stare citam na netu da je bruka koliko je dobra!
Ili sam ja pogresno shvatio ono sto si ti napisao  :) (pijemo)

Bojane sledeci put nabaci neko cebe preko quada  :_D




Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #31 on: May 05, 2013, 09:34:32 PM »
Bojane, koji nacin paljenja motora ti je izabran
Immeditately ili Intellegent ?

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #32 on: May 05, 2013, 10:07:08 PM »
Vlado to sto ti pitas je CUT OFF,  a ne pokretanje,  pokretanje nema veze sa ovim, mozda si mislio na MOTOR IDLE SPEED ?  Idle speed mi je skroz na LOW.   Ali ovo definitivno nije bio low speed  :_D

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #33 on: May 05, 2013, 10:57:29 PM »

  Ja apdejtovao tri naze, ma da sam ih preventivno drzhao rukom u sluchaju da se upale motori, ko da skida elise.. al eto sve je bilo ok..  fejl sejf nece da radi sa falsh risiverima..

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #34 on: May 05, 2013, 11:02:43 PM »
Ja se navikao pa ga zovem tako :)
Ok kako ti je podesen  cut off?
Meni je uvek na Intellegent a startovanje motora na sredini.
Pazi ja sam se zabrinuo nakon tvog slucaja paljena motora jer ti znas u kakvim uslovima testiram. Vi spojite podesite i pici dok ja skoro svaki dan nesto testiram menjam snimam itd.. i veruj mi da bar ja nemam nameru da svaki put skidam elise pa zato razmisljam i trazim uzrok koji je doveo do paljenja motora.
Tebi se ovo drugi put desava. Prvi put nakon ubacivanja 3.0 i sad ponovo na 3.1..

Ako je jos neko imao slucaj paljenja motora nek se javi.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #35 on: May 05, 2013, 11:06:33 PM »
Da, vec drugi put, prvi put sam naderao  :sljus  a danas ajde rekoh da zakacim ja elise jer me mrzi da ih skidam i stavljam.

 Cut off je na immediately, a motor idle speed je na najmanje, jer nekad samo probam da li je sve ok, ne daj boze da nesto zakaci ili neko dodirne nesto u trenutku kad motori krecu.

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #36 on: May 06, 2013, 12:13:34 AM »
Meni je update danas prosao bez problema i bez paljenja motora cak nisam ni failsafe ukljucivao vec sam samo ucvrstio hexu za test platformu.
Moguce da problem sa paljenjem motora ima veze sa esc-ovima i njihovim podesavanjem.

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #37 on: May 06, 2013, 10:43:02 AM »
Ubi me ovo krecenje.Ja nikako da se docepam naze pa da je updejtujem.  oo)) oo))

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #38 on: May 06, 2013, 01:52:41 PM »
to je bolja varijanta nego moje,em krecim ko i ti al nemam nazu kad zavrsim sa krecenjem da je updejtujem  :hehe :hehe :hehe :hehe:_D :_D :_D
ex pseudonijum: sova

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #39 on: May 06, 2013, 04:12:28 PM »
  :) :) :)     :)aplauz

Offline azoran

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 122
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #40 on: May 18, 2013, 08:34:24 AM »
Juce sam primetio da je izasao novi apdejt za nazu 3.12,za razliku od prethodnog ispravljen je bug za gasenjem motora na 40%gasa i vracen je na 10% kao sto je biolo u starijim verzijama softvera.
Ja nisam imao priliku da vozim quad na starijim verzijama softvera gde tih problema kazu nije bilo,ali mi je bilo cudno da su se motori gasili na tolkom polozaju palice gasa.Ono sto se desavalo meni je da nisam mogao bas meko da je sletim.Pretpostavljam da su i drugi imali slicne situacije.
Inace za sve one koji zele da se vrate na staru verziju frimwera (downgrade)za nazu postoji vrlo prosto resenje. (<--)