RC MODELI HELIKOPTERA > HELIKOPTERI - IGRAČKE

mSRx Blade

<< < (2/2)

JLZ:
Ja isto imam mcpx tako da mozda nisam relevantan, ali svakako podesi dual rate na 20%-30%Takodje, na swashplate kugle (link ka servou) mozes staviti gumice da ga jos malo umiris.
Fora kod ovih malih je sto onog momenta kada rotor savlada "inerciju" on jako brzo promeni polozaj. Zato iz "idem nazad" imas "kolut napred". Vremenom ces raditi vise manjih korekcija ili kad mora veliki otklon palice, odmah i kontru.
Nista od svega toga ako si na 100% D/R.

Kad ulkjucis bateriju, imas 2s da ga spustis na ravno da se ziro inicijalizuje na ravnom. Trebalo bi ga uvek poleteti bez korekcije desnom palicom na pola metra i tu ga smiriti da ziroskop zavrsi svoje.

Vaci:
JLZ ako pogledas swash na gornjoj slici videces silikonske gumice na kuglicama za linkove swasha.  :) Ok videcemo, ispostujem ja i tu kalibraciju ziroskopa prve 2 sekunde. Mozda ja jednostavno ne umem da letim, a nema nikoga da proba i da mi kaze dali je sve u redu. Ne znam ni jednu osobu u blizini sa iskustvom u voznji helija.

JLZ:
Aaaaaa, upalis motorku :D Nisam video...
Evo kako su to resili na mcpxu...

[spoiler][/spoiler]

Vaci:
Nekako sam iskopao na internetu zasto se javlja TBE kod mSRx. Ne sme da se ubaci ni jedan jedini trim na stanici, posebno rudder trim, inace pocinje da kruzi. Kazu da pise i u uputstvu da se ne koriste trimovi, koje ja naravno nisam ni procitao  :big smile Tako da znate sta je, sada stoji u mestu.

JLZ:
:D  znaci bilo: RTFM

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version