AERIAL PHOTGRAPHY > FOTOGRAFIJE i VIDEO SNIMCI

Becej snimci by Rajker

<< < (2/289) > >>

rajker:
 mmmm kad neko ne moze da saceka lepo vreme,onda se muci sa jedrilicom.Opet ja izneo svog lepoana,al me vetar i na drugom maiden flight dosta maltretirao.Tolko je duvao, par puta zaustavio  junior u mestu.Kad sam leteo sa vetrom,ucinilo mi se da nece ni hteti okrenuti,pa sam pribego malo paljenju raketnog pogona.Ovo mi ne ide u glavu kolko je jak ovaj motor u junioru.Kolega se isto iznenadio kad sam  pustio u vis.Nikako da dodje lepo vreme bez vetra,pa da vidim stvarne osobine ove ptice  mmmm

rajker:
Leteli  danas vise nas na zalivnom.

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,2646.msg77902.html#msg77902

Ja imao novo iskustvo sa jedrilicom.Prvo sam vijugao po nebu tamo/vamo.



a zatim sam ispratio Gabora "Flayer" gde se on vrti po nebu sa svojom jedrilicom.Krenuo I ja za njim,kad odjednom se stvorio u  termalima.Pa to je uzivancija,nisam ni znao do tada kako to funkcionise.Toliko me odusevilo,skoro sam zaboravio na sve pa ostao kruziti na nebu do besvesti.No ipak sat pozvonio na predajniku,i polako sam se spustio. Jedva cekam ponovi susret termike na nebu pa da se opet vrtim u njemu,zajedno sa pticama I kolegama.  :big smile

Za kraj ovog popodneva,ispraznio zadnju bateriju na MIG29.

rajker:
Izgleda da sam  oo))

Ne moze da prodje ni jedan dan ,a da ne odem leteti.Evo I danas sam predvece izaso sa migom,pa bacio u vis.Vetar jako duvao ceo dan,mislio predvece  ce da se stisa,al nista od toga.Uprkos  jakim udarima vetra poleteo dva puta.Mmalo je rizicno bilo sletanje,jer me znao bacati gore/dole I po pola metra,al sam avion doneo kuci u jednom komadu.  ;namig



 mmmm

rajker:
 mmmm Interesantni ovi predlozi.Mozda ce se i ostvariti uskoro koja.Danas se malo razvedrilo,pa resio opet da pustim Juniora.Dok sam stigo do zalivnog,vetar se pojacao,a posle su naisli i neki oblaci,(idealno za jedrenje  oo)) )Ispraznio dve baterije,isprobavao neke manevre,te ovako stelovao-te onako-mixovao na dx6.Na kraju dosao kuci sa novim iskustvima,shvatio sam da vredi uciti od velikih majstora ovog zanata.Mogu da se pohvalim da imam iskusnog ucitelja(Gabor ,,Flyer,,)pa je ovako lako uciti.  ;namig

rajker:
Zalivno - celo popodne sam sa jedrilicom praznio baterije.Za kraj ostala poluprazna baterija koji sam ubacio u Mig 29.Prinudno sletanje,bilo neizbezno.Malo losiji snimak al veliko hvala za trud ,,KUKI,,



 mmmm

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version