RC MODELI AVIONA - SUS > AKROBATSKI MODELI

SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"

<< < (16/18) > >>

mirce:
Al' je Sukhoi sprava, Zajko svaka čast...

Želim ti da se naletiš sa njim...

Nego, ono ono što kažu "bigger is better", a?
Istina je, je li?

Pozdrav iz Sente

Mirče

zajko:
Hvala Mirce…
Jos samo da se priviknemo jedan na drugog… Ovaj prvi let je trajao 10/15 minuta sa 5-6 trazenja piste… bio sam brz…. ali mislim da ce to sve biti OK…

Velika masa i inercija i kad skinem na ler, masa od 22 kg ga gura, nisam ga provalio koliko smem da budem spor na slatanju… a i nisam se navikao ni na motor
Trebalo bi da mu namestim idlle up/down to nisam jos uradio… a nekako mi se ne slece sa ugasenim motorom, nisam dotle stigao…

U vazduhu se ponasa fenomenalno, mislim da mi nijedan avion do sada nije bio tako poslusan i miran, ne idem u 3D vode, niti jedan trim nisam imao potrebu da diram… leteo sam sa low rate i 40% EXPO (mogu da programiram do 5 flight modova na stanici)…

Razmisljam da probam sa Flaperonima, da vidim ako to moze da bude jedan od flight modova, ranije smo Krema i ja to probali na Sundowneru, ali onda ne reaguje takoreci na Ailerone…. mora se biti u pravcu sletanja 100%….  Budem probao na nekom manjem, kako izgleda…

Do sad sam bio odusevljen MIKRO avionima, imaju posebnu draz, odlicni za zezanje, ali sa ovim MAKRO je opet poseban uzitak, drugaciji osecaj…

Sad ce da pristigne i BLANIK 4.2m i tu ce valjda biti problem na sletanju, ali njega cemo da vucemo sa SUPER CUB-om 2.7m i 50cc motorom…

"bigger is better" je stvarno poseban osecaj… samo sto je realno i ono "Wowww... Kud ces sa njim" (Zene), a za MIKRO vazi "Mali, ali tehnicar" ili "Malo… Ali znaci"

 (pijanoo) (<--)

marko:
Cestitam gazda od srca   (res)

Pista u Ivanci je super, veoma rado dolazim i steta sto nije blize gradu,ali postoje i nedostaci, kao u glavnom i na svakom aerodromu u Srbiji.

Ona spada u one mikro piste(a ti imas giant avion  lol ), a zbog okolnog reljefa otkaz nesme da se desi.Da ne pricam sta je kada duva vetar ...

Trebao bi da naucis sletanje tipa:dovlacenje sa motorom na maloj visini ili, ako imas karbonski stajni trap:harrier sletanje.

Obe vrste sletanja ti daju mogucnost kontrole brzine i savrsene tacnosti pri touch down-u.

Veruj mi da sam kod tebe probao sve nacine:i onaj da sa velike visine da planiram i sa male visine, i 4 zaokret blizu i 4 zaokret daleko  .... ne mere nista sem ova dva, sem ako neces da svaki put ispravljas stajni trap i kupujes elisu, ni jedno, ni drugo nije jeftino.

Ono sa ugasenim motorom zaboravi. (:sok:)

Savetujes lepo onog malog iz Nisa ili odakle, sad on ne slusa, ali ti si stariji i iskusniju, poslusaj. ;namig

Da i sledecu put kada pravis festu, zvrci, dolecem `oma.  :superman:

M. (pijemo)

zajko:

--- Quote from: marko on October 22, 2014, 08:54:12 PM ---
Trebao bi da naucis sletanje tipa:dovlacenje sa motorom na maloj visini ili, ako imas karbonski stajni trap:harrier sletanje.

Obe vrste sletanja ti daju mogucnost kontrole brzine i savrsene tacnosti pri touch down-u.

Veruj mi da sam kod tebe probao sve nacine:i onaj da sa velike visine da planiram i sa male visine, i 4 zaokret blizu i 4 zaokret daleko  .... ne mere nista sem ova dva, sem ako neces da svaki put ispravljas stajni trap i kupujes elisu, ni jedno, ni drugo nije jeftino.

Ono sa ugasenim motorom zaboravi. (:sok:)


--- End quote ---

Trebalo bi jos svasta nesto nauciti, covek se uci dok je ziv... ;namig  Nekako mislim da mi je dovlacenje na maloj visini na motoru, najblize, treba se samo mali navici na njega (a i on mene)  iii i da setujem onaj Idlle up/down, to mi obecava, mislim da mi je Dule stavio malo jaci ler, pa smo ga skidali na trim, ali i dalje mislim da moze manji, valjda ce manje da ga vuce na leru a i manje opasno ako zaore travu.. (po elisu i motor, ne po vutra)… Nisam mnogo ni trazio, ali gde se kupi karbon trap za njega ili moram sam svoj kucni majstor (sto mi ne pada napamet), da li ima gotovo da se kupi…
A sta mislis za flaperone ! Mislim da ih aktiviram tek na pravcu piste, to mi dobro ide i dodjem ja nisko na 2m visine od piste, ali mislim da sam brz, a mozda i ne toliko koliko se meni cini, navika… to moram da vezbam, ipak je to 22 kg po travi stace valjda na 80m duzine…

 (pijanoo) (<--)

zajko:



samo da ode na tehnicki pregled i Fijuuu

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version