Author Topic: balansiranje motora sa cianoakrilatom + punioci  (Read 4560 times)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
balansiranje motora sa cianoakrilatom + punioci
« on: December 03, 2013, 11:10:45 PM »

    Odluchio sam se za balansiranje sa cianoakrilatom + puniocem za isti, izdrzhava do 180 C, nisam hteo unutrasnje balansiranje u bojazni da ne oshtetim magnete. Iskoristio sam frejm od thalon hexe i napravio telo sa samo jednim krakom koji sluzhi iskljucivo za balansiranje. Poshto mi je dragi prijatelj prodao motore koji se tresu bolje nego vibrator iz sex shopa, menjao sam lagere + sve malcice zalepio permatex-om, kuciste lagera za telo i osovinu za lager, to sluzhi za to, i to je to...

















   Od senzora za vibraciju sve sam pojednostavio i koristim nokat kazhiprsta, alat je najlon vezica oko motora, sve fino odradjeno, testirano na 6S, od nule do maximuma vibracija vishe nema....

    yeah                          (fiu) (fiu) (fiu)

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: balansiranje motora sa cianoakrilatom + punioci
« Reply #1 on: December 03, 2013, 11:41:15 PM »
Ko god da ti ih je prodao sigurno ih nije sam pravio :)
Nisam imao te motore ali ono sto sam primetio kod vecine je dzaba dobar motor kad je adapter los.

Jesi li testirao iste motore bez adaptera?

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: balansiranje motora sa cianoakrilatom + punioci
« Reply #2 on: December 04, 2013, 12:02:25 AM »

   Vlado druzhe ovo su ti motori od 100e komad i sve je orginal, AXI Gold serija, ali ih treba s' vremena na vreme proveravati, za divno chudo oni budjavi T-motori (tiger) rade savrseno i fabricki su balansirani a prilicno su jeftiniji od ovih.... jos na njima pishe profesional...

  AXI je ipak ljuta masinerija u klasi hakera, sve se to da srediti, sedam motora radi ko bonbona za osmi chekam osovinu....

                            (pijemo) (pijemo)

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: balansiranje motora sa cianoakrilatom + punioci
« Reply #3 on: December 04, 2013, 12:38:31 PM »
Veljo druze,
Verujem da su dobri, lice mi na AXi 2814/22 il se varam? Jesi li ti skinuo nalepnice ili si ih takve dobio?
Zato rekoh dzaba dobar motor ako je adapter los :)

Kad balansiras prvo probas motor bez adaptera. Zatim stavis adapter komplet sa osiguracem i maticom pa i kapicom ako imas.
Tad sve zajedno proveris kako radi.
Par puta bio sam primoran da okrecem adapter za jedan sraf jer je sve u kompletu bilo totalno lose i puno bacao.

 (pijemo)


Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: balansiranje motora sa cianoakrilatom + punioci
« Reply #4 on: December 04, 2013, 02:30:47 PM »
@r-xx
Hehe svaka cast majstore...otkud ti samo snage i vremena za "ezoterisanje" (res)

Par puta bio sam primoran da okrecem adapter za jedan sraf jer je sve u kompletu bilo totalno lose i puno bacao.

 (pijemo)



To stoji sto si rekao...ja ne stavljam ni one Al "lepe" spiner  srafove-nego stavim samo obicnu maticu...
Licno mislim da je cela ova prica oko balansiranja samo motora vec neki filozofski prilaz stvarima :)...tj. savrseno izbalansirani motor i lose izbalansirana elisa =nikakav rezultat!

Mislim da je uticaj nebalansiranog motora na ceo sistem motor-elisa relativno mali, jer je uticaj propelera na ceo sistem mnogo veci zbog
veceg precnika  same elise i vecih obodnih brzina elise...a  koje generisu i mnogo vece centrifugalne/centripetalne sile na ceo sistem...

naravno sve ovo gubi smisao kod high end elisa...t-motor elise, lagane carbon elise bas za multirotore jer iste u zadnje vreme postaju nenormalo lagane i balansirane...i tu naravno dolazi do izrazaja i kvalitet samog motora.

Za ove kineske lowcost motore sa vec jadnim lezajevima, sa prosecnim  elisama tipa rctimer carbon i epp plasticnim elisama-dovoljno je
izbalansirati samo elisu sto bolje...

I da, razlike izmedju kako-tako izbalansiranog sistema i ne izbalansiranog sistema su OGROMNE! Da ne poverujes!
E sad sam vam dao temu... :hehe
 (<--)



Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: balansiranje motora sa cianoakrilatom + punioci
« Reply #5 on: December 04, 2013, 02:52:00 PM »
   
    Jes toj su ti 2814/22, i to si u pravu, valja probati prvo bez adaptera, pa onda okretati adapter u pozicuju da najmanje trese, nalepnice sam ja skinuo, jer lakse nanosim cijan a koliko sam ubedjen da to vishe od mene nece nikada otici nigde.

    No ipak ih je trebalo sve izbalansirati, pogotovo sto su ovo izuzetno ljuti i efikasni motori, i spremam ih za jedan okto krst, jedino sto mi nije jasno da se vremenom toliko razbalansiraju. Dal zbog velikih karbonchina koje su nosili ili uzhasno teshke apc varijante, ne'volem drvo al izgleda da je drvo ipak best. Neshin okto krst stoji ko na polici, nista mirnije i lepshe nisam video a pogotovo kad mu Neshislav poredja baterije ko cepanice u furnu i josh to sve ima 12 kg...

    Poenta je da nafalim cijan i da se ne odlepljuje i pristojno izgleda...     mnjau....              (fiu)

    Elise se balansiraju i onda jedan test na ovoj spravi i balansiranom motoru, i onda skupa bi to trebalo da radi bez vibracije sto je i cilj cele operacije. Teshka elisa na nebalansiranom motoru mozhe da odlomi ceo nosach motora sto mi se i desilo, tako da bla bla bla....

                        (pijemo) (pijemo)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: balansiranje motora sa cianoakrilatom + punioci
« Reply #6 on: December 04, 2013, 09:59:31 PM »
jbt koje predznanje treba da se napravi dobra letelica!!! :sljus :sljus
ex pseudonijum: sova

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: balansiranje motora sa cianoakrilatom + punioci
« Reply #7 on: December 09, 2013, 11:24:07 PM »

    Evo kako izgleda fabricko balansiranje tiger motora, sto znaci da su ovakvi kad izadju iz fabrike:





















      I svima su zalepljene osovine za lager, zato ih i ne isporucuju sa sigurnosnim alu ringom za osovinu...