ELEKTRONIKA > SIMULATORI

Šta mislite o FMS simulatoru???

(1/4) > >>

baboher:
Posle održanog 1. Red Bull Flugtaga u Srbiju u Vazduhoplovnu akademiju su došli do ideje da se napravi modelarska sekcija. Pošto sam ja učenik te škole i zalažem se za organizovanje sekcije što bolje predložio sam im da pre nego što polete sa pravim avionima vežbaju malo na simulatoru. Jedan profesor ima neku staru JR stanicu parvljen za simulator koji radi samo na ovom takozvanom FMS simulatoru.
http://modelsimulator.com/

Kakva su vam iskustva u vezi ovog simulatora, ako je neko ikada koristio ovo. Ili da ostanemo kod vec dobro poznatog Phonixa???

 (<--)

tibeteagle:
Mislim samo najbolje. Bez obzira što je već zastareo u odnosu na novije komercijalne, ovaj besplatan program se može pokrenuti i na sporijim i starijim računarima a noviji simulatori ne. Može da se leti i sa tipkama tastature za probu, pa tako treba da se podesi. I ja sam 2002. godine počeo prvo sa njim da letim. Povezivanje sa stanicom je moguć i na drugim portovima starijih računara osim USB. U HK se može kupiti TX-USB pretvarač veoma jeftino za ovaj program.

Treba da se pomenu i autori braća  Roman i Michael Möller, koji su napravili ovaj program na početku ovog milenijuma. U to vreme nije bilo ni jednog drugog RC simulatota, ako se dobro sećam, ili su i oni bilu u veoma početnoj fazi. Ima puno informacija na netu vezano za program na raznim sajtovima i forumima.

Postoje i alatke za njega, sa kojima se može konstruisati svaki detalj modela kao i dinavički virtualni parametri koji je potreban da se kreira svoj model. Tokom godina, ubacio sam neke svoje modele i leteo ih virtualno.  Još sam našao i način kako da se kombatujem u njemu još daleke 2006. godine.  Naravno ne na način kao današnji, ali je onda letenje 2 modela zajedno bilo veoma novo za mene i nigde još nisam video da to rade.

Ako neko poželi da se isproba sa crtanjem svog modela, neka napiše ovde. Potraži ću besplatne programe alatke, ako su još dostupni na netu i objasni ću njihovo korišćenje ukratko.

Evo slika nekoliko svojim modela u letu unutar FMS-a, a ostalo se može videti u albumu.

http://s298.photobucket.com/user/tibeteagle/story/10605



















 ;namig







baboher:
Hvala za detaljno objasnjenje. :)

Birdum_Bardum:
Instalirao sam FMS simulator na WinXP, medjutim grafika dosta brlja mmmm. Listao sam strane forume, i vidim da je dosta njih taj problem resilo apdejtom drajvera graficke karte. Uradio sam apdejt, reinstalirao, instalirao simulator iznova, nikakve promene na bolje, tj. opet brlja(bukvalno nema pola grafike, ne vide se krila modela, nikakvi detalji u daljini, i sve to propraceno nekakvim treperenjem..). Ako je neko imao isti problem, bio bih mu zahvalan da mi objasni kako ovo da resim. 

tibeteagle:

--- Quote ---Instalirao sam FMS simulator na WinXP, medjutim grafika dosta brlja mmmm
--- End quote ---
Evo leka  :big smile


Probaj da nađeš odgovor na forumu FMS-a
http://modelsimulator.com/
U Search prozorče foruma upiši "graphics" i pojavi će se razne teme gde se diskutuje o podešavanjima vezano za grafiku računara.

Problem sa FMS-om je što je stao sa razvojem još davno i ne podržava sve novije OS, grafičke drajvere i kartice, a koji su se dosta promenili u zadnjim godinama. Pošto FMS najviše koristi Open GL starije verzije u grafičkom drajveru, a ne znam već koliko novih verzija je promenjeno od tada.
Generalno i ovde važi pravilo da srariji programi rade dobro na starim računarima i OS-ima a noviji na novijima. To ne znači da nema leka, ali je mala verovatnoća. I meni radi samo na starijem računaru dobro a grafika brlja na novijem i nisam našao rešenje.



Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version