Author Topic: Potreban plan pajper ciroki H 9  (Read 13014 times)

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Potreban plan pajper ciroki H 9
« Reply #15 on: November 02, 2013, 09:34:41 AM »
Hvala Miso planiiram samo nos modela popraviti krila su malo ostecena nije mnogo a mislim da je ovo model 1/3. raspon krila 160 cm pozzz.

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Potreban plan pajper ciroki H 9
« Reply #16 on: November 02, 2013, 12:24:29 PM »
@rasisa.radic
Nisi nigde naveo dimenzije, pa sam, na osnovu slika, pretpostavio da je raspon oko 1,5m i da je to taj model (ne H9) već tip tj model ili već. Osim toga, ovo je plan za SUS motor, kao i tvoj što je.
Ako imaš problem sa dimenzijama ili nisi baš siguran, izmeri tačno (u milimetar) raspon tj razmah krila, rastojanje od izlazne ivice krila do napadne ivice horizontalca i odatle do zadnje ivice rudera i na osnovu toga ću ti svesti plan tačno na meru, pa otom potom.
Jedno pitanje; da li ona izolir traka stoji samo onako ili je i tu nešto polomljeno, odlepljeno ili već?
Ovako, sa slike, ne deluje kao da ima neku svrhu, a verovatno ima, čim stoji tu.
I još jedno pitanje; da li si razmišljao o set-up-u, tj da li će ostati SUS ili ćeš na elektro ? Ako nemaš motor i tek trba da ga nabaviš, ja predlažem elektro...

Pozdrav
Miša
#FFCC00

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Potreban plan pajper ciroki H 9
« Reply #17 on: November 02, 2013, 09:38:00 PM »
Miso napomenuo sam da sam model dobio u ovakvo stanju ali nebitno nego hvala tebi na zalaganju pa evo tacnih mera... RASPON KRILA 158CM   OD IZLAZNE IVICE KRILA ELERONA DO NAPADNE IVICE HORIZONTALNOG STABILIZATORA 43.6 CM     I OD NAPADNE IVICE HORIZONTALCA DO ZADNJE IVICE RUDERA  14CM OVA ZADNJA MERA JE UZETA NA POLOVINI RUDERA PO VISINI.Sto se trake tice neznam cemu je sluzila ali pitacu nju sam skinuo nije tu nista polomljeno a sto se tice motora da ostace na sus motoru posto i njega imam za sada ....pozzzzzz                                                                                                 

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Potreban plan pajper ciroki H 9
« Reply #18 on: November 02, 2013, 09:58:26 PM »
Radiša, spremi šper od 4mm.  lol
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Potreban plan pajper ciroki H 9
« Reply #19 on: November 02, 2013, 10:03:22 PM »
 (pijanoo) nije problem nacicemo a inace kolega od koga sam dobio model ima laser tako da cemo lakse realizovati popravku ali smo obojca pocetnici pa vidite kakve su posledice ....pozzzz.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Potreban plan pajper ciroki H 9
« Reply #20 on: November 02, 2013, 11:15:46 PM »
Zdravo Momci…

Model o kome je ovde rec, je po meni jako jako dobar model i za pocetnike… ja sam ga dugoooo leteo, budzio, stavljamo mu jace motore, rezonatore, sipao mu gorivo 30% nitro u taj evo 0.46 i taj leti za svaki svoj cent.. na kraju sam ga poklonio jednom decku koji je radio kod mene, jer mi malo dosadio i poceo da pravi guzvu.. Brz, poslusan, jeftin odlican…
http://www.hangar-9.com/Products/Default.aspx?ProdID=HAN1900
Spada u jeftinu seriju H9, zato sto kod njegovog sklapanja oko kabine i kapotaza ima dosta seckanja, lepljenja zezanja.. oduzima puno vremena i paznje, ali jako prost, lep i upravljiv… Nazalost ne proizvodi se vise kod H9..
Obzirom da ste pocetnici, ne znam koliko Vam se isplati da ga krpite i gubite vreme oko svega toga, a da ga jos niste ni poleteli…
koliko sam shvatio… niko od Vas ga nije leteo, vec sta ga tako kupili… mislim da je isplativije uzeto nov ARF komplet za smesnu kintu i leteti ga, nekako se vise time pozabavite nego seckanjem i lepljem, sa nepoznatim ishodom cele operacije…
 ()-() (<--)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Potreban plan pajper ciroki H 9
« Reply #21 on: November 03, 2013, 12:49:54 AM »
Najverovatnije ću ti, noćas, svesti plan na meru i okačiti link.
Obrati pažnju na centralni deo krila, jer se H9 razlikuje od ovog plana !
Neznam koje snage je laser tvog kolege, ali ako nebude mogao da seče šper, javi se, rešićemo i taj problem.
Koliko se da videti sa ovih slika, "krpljenje" ti ne bi trebalo da bude uopšte problematično, jer mi se čini da je sve sa slike u komadu, a pogotovo što H9 ceo prednji deo "lepi" na ostatak...

Pozdrav
Miša
#FFCC00

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Potreban plan pajper ciroki H 9
« Reply #22 on: November 03, 2013, 07:26:38 AM »
Kompletan plan oko 20MB
http://rchobby.elektronika2002.com/downloads/piper/cherokee/1580mm_veron_cherokee_c108.zip
Ovo je u dxf formatu, ali nije za laser, moraćeš malo da doradiš. Samo prednji deo.
http://rchobby.elektronika2002.com/downloads/piper/cherokee/cherokee_180_1580mm.zip
Ako nešto nije jasno ili ... slobodno pitaj.

Još nešto. Kako vidim, olivadio se direks na motor. Proveri prvo u kakvom je stanju.Ako se ne razumš u motore, bolje ne čačkaj ništa oko njega, već potraži nekog ko se razume u to tj ko zna, ali ne onaj ko misli da zna...

Pozdrav
Miša
#FFCC00

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Potreban plan pajper ciroki H 9
« Reply #23 on: November 03, 2013, 05:46:21 PM »
NE model je kupljen kod tebe i leteo je nego neiskustvo i trassss i sad opravka ide zima ....pozzzz

Offline Decky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 206
Re: Potreban plan pajper ciroki H 9
« Reply #24 on: November 07, 2013, 08:22:15 PM »
Hajde Radiša da seckamo na laseru

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Potreban plan pajper ciroki H 9
« Reply #25 on: November 24, 2013, 08:38:05 PM »
Evo ponovo ja da dosadjujem malo nekako sam popravio nos modela
,
nego interesuje me posto sam morao da skinem foliju sa odredjenog dela krila zbog popravki moram li krilo celo da presvucem ili mogu da nastavim foliju negde na rebru krila,
« Last Edit: November 25, 2013, 11:23:13 AM by branek »

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Potreban plan pajper ciroki H 9
« Reply #26 on: November 24, 2013, 08:48:11 PM »
Naravno da moze samo goli delovi da se presvlace (mada logicno zsa malim preklopom preko starog monokota)......

Bice to ekstra samo ce mozda estetski biti malo ako se folije razlikuju....

Pozzz
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Potreban plan pajper ciroki H 9
« Reply #27 on: November 24, 2013, 09:22:57 PM »
Hvala Ivane potrudicu se da se ne  razlikuje mnogo mada nece biti kao sto je bio ali sta da se radi kao pocetnik bolje neznam ostala kabina i jos neke sitnice i nadam se skorasnjem (<--) pozzz.

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Potreban plan pajper ciroki H 9
« Reply #28 on: November 24, 2013, 09:46:15 PM »
Najbolje od poslednjeg rebra koje sad ima monokot .....
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Potreban plan pajper ciroki H 9
« Reply #29 on: November 24, 2013, 10:53:40 PM »
Svaka čast na  (work).
Kad se presvuče, neće se ništa ni primetiti. Na krilima koristi one crne linije za sastav, a na trupu, ako nisu iste nijanse, dodaj neku belu liniju po sastavu. recimo od izlazne ivice do stuba...
Da li ti je ovo nov kapotaž ili si okrpio stari?

Pozdrav
Miša
#FFCC00