Author Topic: Easy glider PRO  (Read 47129 times)

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Easy glider PRO
« Reply #60 on: September 20, 2011, 10:30:19 PM »
Da sad vidim o cemu se radi.
Da li ce pomoci ovi adapteri http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14501__NTM_Prop_Drive_35_Series_Accessory_Pack.html
ili da nesto budzim ili nov drugi motor.
Uglavnom motor koji svi preporucuju nije vec duze na stanju
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3886

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Easy glider PRO
« Reply #61 on: September 22, 2011, 03:01:26 PM »
ipak ima 4 rupe



Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Easy glider PRO
« Reply #62 on: September 22, 2011, 06:12:51 PM »
Todore ovaj motor ja imam na Graupner Junior-u. Stavio sam ga u zamjenu za graupner compact motor koji se pokazao kao izuzetno los.
Montirao sam ga bez problema, tako da mislim da ti rupe nece biti problem.
Moj radi na 9x6 graupner elise, i mogu ti reci da sam iznenadjen snagom motora!
To su neka moja iskustva...

pozdrav!

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Easy glider PRO
« Reply #63 on: September 22, 2011, 09:24:27 PM »
Hvala,
cim doje jedrilica montiram motor pa se javljam sa iskustvima.
Samo da ovo lepo vreme jos potraje  oo)) pa da se  (<--)(pijemo)

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Easy glider PRO
« Reply #64 on: October 19, 2011, 02:10:57 PM »
Stigao mi je ovaj motor.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=16230

Montirao sam ga i čini mi se, onako iz ruke, da ima veći potisak od starog motora.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=2106

Inače, saznao sam zbog čega mi se dešavalo da se stari motor u sred rada isključi. Postoji prekid na kablovima na ulazu u motor. Sumnjao sam da je ESC loš, ali se ispostavilo se da je motor pravio problem. Kada sam ga skinuo, video sam i da je na jednom mestu konektor ESC-a i baterije čak bio malo istopljen. To sam sve prelemio i nadam se da neću imati više problema.

Najavljujem test nove konfiguracije za ovu subotu na 13. maju, pa ko želi da mi se pridruži, dobro došao je.

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Easy glider PRO
« Reply #65 on: October 20, 2011, 08:00:05 AM »
Stigao mi je ovaj motor.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=16230

Montirao sam ga i čini mi se, onako iz ruke, da ima veći potisak od starog motora.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=2106

Inače, saznao sam zbog čega mi se dešavalo da se stari motor u sred rada isključi. Postoji prekid na kablovima na ulazu u motor. Sumnjao sam da je ESC loš, ali se ispostavilo se da je motor pravio problem. Kada sam ga skinuo, video sam i da je na jednom mestu konektor ESC-a i baterije čak bio malo istopljen. To sam sve prelemio i nadam se da neću imati više problema.

Najavljujem test nove konfiguracije za ovu subotu na 13. maju, pa ko želi da mi se pridruži, dobro došao je.


I ja imam taj motor, mada po njihovim testovima vidim da on daje sa baterijom od 11.1 v i elisama 10 x 6 oko 200 W, ???
Malo mi je to malo, ali.....
Ima i onaj jaci motor, http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=16234
Ne znam kako stojim sa vremenom ali rado bih dosao, uglavnom ako ne ocekujemo slike ili neki video sa tog leta.
Jel si vrsio zastitu, fiberglas trakom napadnih delova.

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Easy glider PRO
« Reply #66 on: October 20, 2011, 03:13:17 PM »
Nisam stavljao ništa na napadnu ivicu krila jer letim samo na 13 maju gde je trava pokošena. Na mom prethodnom avionu od elapora, Graupner Terry, imao sam zalepljenu debelu traku jer sam njega mogao da letim gde god sam hteo. A bilo koja travka na koju naletim prilikom sletanja bi ostavljala rez na mestu na kome udari ukoliko nema zaštite.
Easy ima samo sa donje strane zalepljenu zaštitnu traku da se ne grebe i ne zeleni prilikom sletanja.

Offline shimano

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Easy glider PRO
« Reply #67 on: October 20, 2011, 09:59:23 PM »
Gati isti problem sa KDA 2220 sam imao i ja, motor je vremenom poceo da trokira i na kraju prestao da radi. Problem je bila razlemljena zica koju sam zalemio i sad odlicno radi. Odlucio sam se za 2220 jer je laksi a samim tim i bolji za glajding. Danas sam malo leteo i imao pad direktno na nos medjutim proslo je tako reci bez ikakvog ostecenja. Samo drug i ja na livadi i pogodi se da nam stanice rade na istom kanalu. Najgore je sto smo to znali a ipak se desilo.

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Easy glider PRO
« Reply #68 on: October 23, 2011, 07:14:02 PM »
Danas sam isprobao novi motor, i mišljenja sam da je možda samo malkice jači od KD 2220. Ima malo drugačiji zvuk, ne zviždi kao prethodni, ali se ponaša kako treba. Kad razmislim, i šta će mi motor koji jedrilicu vuče 90 stepeni u vis.
Još nisam leteo po vremenu kao što je bilo danas. Hladno, vlažno, bez kiše i prilično maglovito sa niskim oblacima.


Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Easy glider PRO
« Reply #69 on: October 24, 2011, 05:32:46 AM »
@Gatti.Gatozza
Koja je kamera montirana, daj neku sliku da vidim kako si je montirao.
Poz.

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Easy glider PRO
« Reply #70 on: November 16, 2011, 09:39:56 AM »
Evo mog Easy Glidera



Nisam jos neke detalje odradio ali je bio spreman za letenje.
Napadne ivice sam zastitio fiberglas trakom.

I tako nestrpljivo da poletim nisam ni razmisljao da su mi bile kontra komande na krilima, kad ja hocu levo on ide desno :hehe, mozete zamsiliti kad sam ga pustio kako
sam se izgubio sa komandama, ali sam uspeo ipak da sletim i naravno sa  manjim ostecenjem.
Servo na krilima HTX 900 otisao, nije ga problem promeniti ali moram sve da vadim i rasturam ali cu ipak promeniti samo delove u njemu plasticne koji su pukli,
razlog je jer sam veliki otklon dao na krilima pa je jak udar bio na krilima i servo nije mogao da izdrzi.
Druga stvar na repu mi je otpao prilikom sletanja veza plasticna, ono veza repa i servoa, otpala sa delom elapora (taj deo nisam mogao da nadjem, al imam rezervni)

E sad i pitanje:
 1. Koliki otklon treba da je  na krilima a koliki na repu, tj kad dam maksimalno levo koliko cm treba da se pomere na krilima eleroni, isto pitanje i za rep.
 2.Cime nedostatak elapora koji mi fali da popunim, znaci neka masa koja zameljuje elapor. Probao sam sa stirodurom ali lepak kojim lepim elapor
(namenjen za elapor  i koji ne nagriza elapor) nagriza stirodur.
Poz

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Easy glider PRO
« Reply #71 on: November 16, 2011, 01:08:03 PM »

E sad i pitanje:
 1. Koliki otklon treba da je  na krilima a koliki na repu, tj kad dam maksimalno levo koliko cm treba da se pomere na krilima eleroni, isto pitanje i za rep.
 2.Cime nedostatak elapora koji mi fali da popunim, znaci neka masa koja zameljuje elapor. Probao sam sa stirodurom ali lepak kojim lepim elapor
(namenjen za elapor  i koji ne nagriza elapor) nagriza stirodur.
Poz

Odgovori:
1. Ako si dobio uputstvo za EGP, pogledaj stranu 15. Tamo stoji sledeće: eleroni na gore 15mm, na dole 6mm.
elevator 8mm u obe strane, ruder 15mm u obe strane. E to je ono što piše. Ja sam eksperimetisao sa EGP još ranije, sa postavkom elerona po fabričkom uputstvu nisam bio zadovoljan. Bilo je bolje sa 125% otklona servoa u svaku stranu. Što se tiče elevatora i rudera i tu sam stavio maksimalni otklon koji se može dobiti.

2. Lepak, kojim si lepio EGP, a najverovatnije je super lepak, je agresivan prema stiroduru i običnom stiroporu. Nađi UHU POR lepak za stiropor. On neće nagrizati ni stirodur, a ni običan stiropor, a o elaporu i da ne govorim. Jedina mana kod njega je što ga više nema u Bgd. Probaj u DIS, iza nis pumpi, popularne Zmaj pumpe. Tamo ga je bilo kada je bio tržni centar CORT. Sigurno možeš da iskoristiš i moment wood lepak za drvo, er je on na vodenoj bazi.

Poz.

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Easy glider PRO
« Reply #72 on: December 18, 2011, 03:35:13 PM »
Evo da iskoristim dan i da jos ove godine provozam Easy Glider Pro


Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: Easy glider PRO
« Reply #73 on: December 18, 2011, 05:02:04 PM »
(thumb)  :)aplauz
A gde je sletanje na snimku ?  ;) ()-()

Offline Savke89

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 103
Re: Easy glider PRO
« Reply #74 on: December 18, 2011, 10:41:23 PM »
Bravo-nadam se da ti je lakse leteti ovako nego helijem.A sletanje drugi put,verovatno si umorio snimatelja.Vreme  te je posluzilo.