RC MULTIKOPTERI > PITANJA POČETNIKA O MULTIKOPTERIMA

Kupovina (pravljenje) multikoptera - početnik

(1/5) > >>

matted:
Puno pozdrava svim članovima!

Čitao sam puno tema sa foruma i uzimao u razmatranje različite opcije predloga itd. I ja sam neko ko želi da se upusti u priču sa multikopterima pa iz tog razloga bih voleo da u ovom postu objedinim sve što me zanima i da pokušam dobiti  informacije od iskusnih članova, ali i od manje iskusnih koji su svoje modele započeli i stekli neka dobra ili loša iskustva.
 Moja želja je da posedujem jedan stabilan multikopter sa kojim bih mogao snimati. Razmatrao sam opcije gotovih multikoptera ali nekako imam jaču želju da se posvetim sklapanju iako sam svestan da je proces izrade donekle neizvestan i dugotrajan. Slušao sam o opcijama DJI PHANTOM-a i sličnih ali radije bih nešto sa makar 6 motora. Plan mi je da kupim kamericu gopro, a voleo bih da dobijem predloge počev od stanice pa dalje. Moram napomenuti da sam svestan da je iznos novca merilo koliko će muzika svirati kolo koje vodim.. :) Ali da pomenem da sam početnik i da predlozi sa setup budu nešto optimalno za potrebe koje ću navesti.
Dakle, želja mi je da letim sa ovom spravom u opsegu od jednog kilometra i svakako fpv sistem da radi u istom opsegu. Voleo bih ram da bude minimum 550 i model ne mora da ima predispozicije za agresivnije figure i slično. Suština je da letelica bude stabilna i da imam opcije return to home i slično. Želeo bih da izbegnem lako gubljenje letelice pa sve što podrazumeva neku vrstu zaštite spreman sam da nabavljam. :) Ako postoje predlozi i za gotove sprave, uvažiću ih svakako..  Znam da postoji puno tema za određene setup-ove, ali se nadam da će ovde biti sumirano nešto što će pomoći početnicima poput mene.
Šta predlažete i odakle da krenem? (simulator za letenje koristim, pa čisto da napomenem).

Hvala svima u napred!!!
 

djbojan:
ti u stvari hoces jedno 3 ili 4 tipa letelice u jednoj,  znaci ne moze jedna letelica da vrsi sve poslove.  ()-()

  Odluci hoces li fpv, snimanje, Acro ......

matted:
Hvala za javljanje. :)

Ne želim akrobatski model. Dakle, hteo bih snimati sa gopro kamericom i da upristojim letelicu da bude stabilna sa određenim gimbalom. Ali opet, ako udaljim model od sebe par stotina metara, na koji način mogu videti poziciju letelice i šta snimam? Neophodno je da imam neki video link..  Znam da mogu ići na nasumično i da u opsegu dobre vidljivosti mogu da pozicioniram letelicu onako kako želim, ali kad se udaljim....

zajko:
Čisto da imas ideju... kupovina takve neke letelice sa GoPro3 kamerom je negde oko 800/1000 Eur i više… a ako se ne varam, reče da si početnik, tako da ne znam da li je mudro da se upuštaš i sam praviš nešto… Ako nisi leteo ništa od toga, a ni slično, možda bi bilo zgodnije da prvo malo letiš i da osetiš celu stvar, stekneš neko iskustvo .. pa otom ..potom….
Uzdravlje...

djbojan:

--- Quote from: zajko on December 08, 2013, 12:27:26 AM ---Čisto da imas ideju... kupovina takve neke letelice sa GoPro3 kamerom je negde oko 800/1000 Eur i više… a ako se ne varam, reče da si početnik, tako da ne znam da li je mudro da se upuštaš i sam praviš nešto… Ako nisi leteo ništa od toga, a ni slično, možda bi bilo zgodnije da prvo malo letiš i da osetiš celu stvar, stekneš neko iskustvo .. pa otom ..potom….
Uzdravlje...

--- End quote ---

Evo ja samo ponavljam sve identicno sto je Zajko napisao  :mhm

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version