ELEKTRONIKA > BATERIJE i PUNJAČI

Gde ste kupili poslednje baterije? Domace/strane prodavnice? Tesko nabaviti?

<< < (20/20)

firebird:

 Ima na KP s'vremena na vreme po pristojnoj ceni.  Nemojte da gledate samo u sekciji za RC modelarstvo, bacite pogled i na deo sa baterijama i punjacima.

Evo jedna po pristojnoj ceni:

                  https://novi.kupujemprodajem.com/elektro-i-rasveta/baterije-i-punjaci/gens-ace-soaring-mini-lipo-2200mah-11-1v-20c-3s1p-xt60/oglas/144745131?filterId=2012326448

Nije reklama i ne poznajem prodavca, da se razumemo.

Komodo016:

--- Quote from: presko on March 24, 2023, 12:08:12 AM ---
Да ли си ово видео?

https://www.rcbuggyland.com/baterije-i-punja-i

--- End quote ---
Jesam druze ali su im jako nerealne cene ako uzmem u obzir i postarinu i carinu jer sam ih nalazio duplo ako ne i troduplo jeftinije u nemackoj.


--- Quote from: firebird on March 24, 2023, 03:37:04 PM ---
 Ima na KP s'vremena na vreme po pristojnoj ceni.  Nemojte da gledate samo u sekciji za RC modelarstvo, bacite pogled i na deo sa baterijama i punjacima.

Evo jedna po pristojnoj ceni:

                  https://novi.kupujemprodajem.com/elektro-i-rasveta/baterije-i-punjaci/gens-ace-soaring-mini-lipo-2200mah-11-1v-20c-3s1p-xt60/oglas/144745131?filterId=2012326448

Nije reklama i ne poznajem prodavca, da se razumemo.

--- End quote ---

Odlicna burazeru i baterija i cena, odoh da narucim... Hvala ti puno, snimam i ja i van RC Modelarstva na KP vec neko vreme, moram da obnovim stek jer su mi neke pocrkale, neke mi nove trebaju i tako. Otkazao sam put za svabiju pa cu morati ovde da se snalazim cisto da mogu da letim neke modele a ostalo cu sacekati pfred leto kuma kad dolazi da mi donese otuda sve na kup i molim lepo.
Javljaj ako snimis jos koju slicnu ovoj sa slicniml, performansama i MAH-om, nista iznad 3S me ne zanima, uglavnom 3S i nekih par komada 2S samo.

petar:
Kupio sam ove gens-ace od 2200mAh i ne mogu da kazem da sam razocaran, ali ocekivao sam od njih vise...

Pazite, solidne su, kapacitet je taj, unutrasnji otpor je 10 mili oma po celiji, ali neverovatno, ali neke "rhino" koje sam kupio 2010. godine (da, pre 13 godina i sada rade) od samo 1550 mAh (a sada realnih 1350 mAh - opao im kapacitet) bolje "vuku" model nego ove, znaci kad mogu na oko da primetim da imaju vise snage, to je barem 20% razlika u koristih ovih starih baterija...  Sto je najzalosnije ove stare imaju i veci unutrasnji otpor od oko 15 mili oma po celiji, ali imaju ipak manji pad napona, kako, ne pitajte me, verovatno zato sto se unutrasnji otpor meri pri jako maloj promeni struje...  Recimo pri promeni struje od 2 do 2.2A i tada ispadne da stare baterije imaju vecu promenu napona za tu promenu struje, a ove nove imaju znatno vecu promenu (pad napona) od 0 do tih 2 A na kojima se meri pad napona...
Sto ce reci, da je opste usvojena metoda za merenje unutrasnjeg otpora sa debelom falinkom.

Sve u svemu, hvala za link, jer nema da se kupe povoljno RC lipo baterije, ali su baterije tacno za ono sto pise na njima, a pise "soaring", sto ce reci za neku jedrilicu koja ne srce mnogo struje i ne "kaci se o elisu" za to su super.

Pozdrav,
Petar

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version