ELEKTRONIKA > RC SERVO

problem sa dva servo uredjaja

(1/3) > >>

davidsm:
Pozdrav članovima,
Imam problem sa dva servo uredjaja "modelcraft vsd-18mbwg". Kad ih priključim pojedinačno rade bez problema ali kad ih priključim zajedno na risiver oba pocnu nekontrolisano da se obrcu levo desno ... servo je težak 57gr, radi na 4.8V i 6V, obrtni moment je 63.7Ncm i 73.5Ncm.
Risiver je isto modelcraft 6to kanalni 2.4GHz
Napajanje su NiMH baterije 4000mAh, 7.2V (šest od 1.2 redno vezanih)

Ne znam šta da radim ... ???

Našao sam nešto na internetu da možda povlače previše struje pa resetuju risiver ali nisam uspeo da nadjem koliko je ta struja niti koliko povlači taj tip serva, na forumu se spominje bec, pretpostavljam da je to nešto za ograničenje struje i da li bi mi to pomoglo?

Ukoliko je potreban još neki podatak kažite.

Pokušavam da napravim brodić za prihranu ribe, jedan servo za kormilo i drugi za sistem poluga koji bi otvarao pregradu sa primamom.

soprano:
Probaj sa 5 baterija redno vezanih ako vec nesto nisi izgoreo.Pozzzzz


tibeteagle:
Ispravan servo ne bi trebao da vuče veću struju od 10mA, kada ne radi ništa... mmmm
Generalni savet mi je da se za ove namene kupe kvalitetniji brend servoi sa metalnim zupčanicima, jer je namena veoma gruba terenska, gde mehanizmi moraju trpeti ponekad i udare i sl.

Dejan Dobricki:
smanji napon  na 6 volti ili max 5 celija pa ces videti

miša2002:
1- Na kom naponu ti je prijemnik tj da li si ga direktno priključio na baterije
2- Koji je radni napon, za prijemnik, predviđen fabrički
3- Koliki napon dovedeš na prijemnik, toliki napon ti ide i na servoe
4- Servoi su za 6V max
5- Moguće je da ti ne valjaju baterije tj ne "drže" kapacitet
6- Da li si produživao kablove na servoima
7- ....
n- Koji pogon koristiš za čamac

Po meni, najverovatnije nisi sve to spojio "kako bog zapoveda" !

Ako si direktno spojio bateriju na prijemnik, uradi kako ti je Dejan napisao, ako već nije kasno, i javi šta se dešava.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version