RC MODELI HELIKOPTERA > HELIKOPTERI - IGRAČKE

Repni rotor radi nekontrolisano

<< < (4/5) > >>

sova:
Sad kad se zna sta imas mnogo je lakse,kod mene na stanici (esky 4Ch ) trimeri stoje svi u sredini osim trimera gasa on je skroz dole,mada sam vidjao stanice gde i trimer gasa stoji u sredini pa nije na odmet malo experimentisati dok ne dodjes do zeljenog rezultata!

sasa:

--- Quote from: sova on March 26, 2014, 07:19:16 PM ---???

 glavni rotor (osovina proklizavanje pa nema pun broj obrtaja )


po meni ostaje mehanika pretresi ti to

--- End quote ---

I to sam procesljao i sve je uredu.
Mislim da je ipak neka elektronika u pitanju,jer repni motor cas dobije pun obrtaj ,cas normalan a desi se da ga i nacisto ugasi.Steta,bas lepa stvarcica za zezanje.No,leto je   (yay) ,pa ce mo sa drugim modelima na livadu da  (<--)  a do zime cu naruciti drugi verovatno.

firebird:
Pa po ovome zadnjem sto si rekao, kao da je problem u izlaznom fetu za pogon motorica. Prekontrolisi stampanu plocicu tu oko njega, proveri da nema "hladnih lemova".  Ako imas nekog u blizini da duvaljkom predje po plocici, npr nekog servisera mob.telefona...

sasa:

--- Quote from: firebird on March 28, 2014, 07:07:31 PM --- problem u izlaznom fetu

--- End quote ---

Kako izgleda,de se nalazi  mmmm.

firebird:
prati kablice od repnog motora gde su zalemljeni na plocicu. jedan kablic je diirektno vezan za +  a drugi za izlaznu nozicu feta , ovo bez problema mozes da utvrdis unimerom.  Uzmi neku lupu i uz dobro svetlo pogledaj taj deo stampe.
 Evo da ti jos olaksam, kad skines kabinu i pogledas plocicu u donjem desnom uglu gde pise M1 nalazi se sklop za pogon repnog motora. Dobro pregledaj u tom delu da nema lose zalemljenih tacaka na komponentama.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version