RC MODELI AVIONA - SUS > TRENAŽNI MODELI

Easy Trainer (6.5 ccm)

(1/6) > >>

fenix:
O ovome modelu kojeg sam jetio proslu sezonu,bilo je rijeci u predhodnom forumu pa evo i ovdje par rijeci o ovome modelu ko se odluci za ovakav model ili slican njemu jer u sustini imaju svi slicne letne karakteristike.Prijeg ovog modela letio sam elektro Wing Dragona i sa njim sam usao u RC vode prije 2 godine.Nakon ovog modela odlucio sam se za ovaj model i naravno nisam se pokajao.

           


           

           
           

           

           

           

Svi dobro znamo kakva je situacija bila prije dvije godine za nabavku modela a pogotovo ovdje u CG,pa sam ovaj model kupio od modelara koji vec leti ove modele i ima svu pratecu opremu.Naravno problerm br.1 za ove modele  ovdje u CG  je gorivo koje smo tesko nabavljali i uspjeli smo ih letjeti jednu sezonu.
Naravno ovaj model sam letio sa stanicom Graupner X-412 koju sam tada nabavio od Laza i Ivana i za nju mogu reci da je perfektna i sada letim sa njom.
Naravno ovdje prenosim neka moja iskustva u vezi modela i stanice jer predpostavljam da ce ovo interesovati pocetnike koji su uvijek u dilemi ??? naravno kao sto sam bio i ja pa su mi ovakvi postovi bili od koristi.

Sta reci za ovaj model nego da ima odlicne letne karakteristike tj.da je stabilan u letu,na malim brzinama reaguje odlicno na komande i naravno jos ako imate nekoga ko je vec letio ove modele pored sebe naravno sa svom pratecom opremom(starteri,pumpe za gorivo,svjecice...) nema problema.
Naravno bez problema izvodi petlju,penjuci valjak ali uz dobar trening,ali posto je ovaj model ipak trener...ostavimo akrobacije za one modele koji su napravljeni za to.
Kao sto sam rekao prjie za gorivo smo se snalazili kao smo znali i umjeli,ali i ti su izvori presusuili :'(,a pored ovoga problema problem br.2 barem za mene je sto sa ovim avionom mozete letjeti samo na odredjenim lokacijam mi smo letjeli 10 km od Podgorice na sporednoj pisti vojnog aerodroma.Uzmemo li tu i jutarnja letenja od 7 do 9h jer poslije od sunca sve se topi...gomilali su se nerjesivi problemi...
Naravno ovaj period sam ipak iskoristio za treniranje i barem za sada je odsluzio svoje.
Posto sam u skorije vrijeme presao u LiPo svijet nadam se da ce u skorije vrijeme i ovaj model dozivjeti upgrade brushless verziju jer sad su se stvorili uslovi da ti motori nisu skupi a i da je sve do 1.5 m isplativije voziti na struju,a naravno nema ni prljanja od ulja,ciscenja,pranja modela...
Eto u kratkim crtama opisao sam ovaj model i prenio neka moja iskustva koja ce vjrovatno nekome biti od koristi.

                                                          Pozdrav.

fenix:
Evo jos par fotografija ovoga modela...

           
            stariji brat ::)

           

           

           
             mi letimo u nebo...

           

fenix:
U medjuvremenu upoznao sam i Sasu  - saxpg koji je u to vrijeme letio Pipera J-3 cub,tako da smo organizovali jos jedno letenje ovoga modela koje je bilo i posljednje,ali zahvaljujuci Sasi i njegovom Fuuuujiiii aparatu sa odlicnim zoomom i naravno vjestom rukom i jos ostrijim okom napravljene su ove fenomenalne slike ovog modela u letu.

           

           

           

           

           

           

           

           

fenix:
Nastavak slijedi...

           

           

           

           

           

           

           
              i naravno slijetanje.

                                                          Pozdrav od Fenixa.

SABURO:
Svaka cast fenix na lepom review-u o trenaznim modelima, kao i slikama.

;)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version