Author Topic: Key Biscayne-sredjivanje  (Read 4336 times)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 771
  • Bojan , Kragujevac
Key Biscayne-sredjivanje
« on: April 30, 2014, 04:42:40 AM »
  Ima vec vise od godinu dana kako se kod mene nalaze dva camca Graupnerova KeyBiscayne.


                         


Na ovom belom je bio motor OSmax 21 ex koga sam licno zaebo u pokusaju da ga razradim, kasnije sam shvatio da je motor vec bio razradjen, samo je trebalo da se opere od ricinusa i usteluje...al ajde sad....
Na njemu je kardanski prenos.


                         


Ovaj plavo beli je dosao isto sa glow motorom, al na njemu nema nikakve lako vodljive oznake pa nemam pojma o kubikazi i slicno. Kad se startuje radi prilicno stabilno, prima gas ali kad pa porinem u vodu na najjacem gasu nekako mrljavo ide, brze trci dete po obali nego camac na punom gasu.


                         


Na ovom je prenos preko sajle koja se usput receno zajebala-pokidala pa bih da i nju zamenim odgovarajucim kardanom.

E sad glavni razlog postavljanja ovog posta : Hocu da ih preradim na elektro a ne znam kakav setup da stavim na ove camce?
Dakle totalno sam "van ovih voda", pa molim iskusnije za predloge po pitanju motora, esc, baterije i propelera.

evo jos neka slika


                         


                         


                         

Offline mikula

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Key Biscayne-sredjivanje
« Reply #1 on: April 30, 2014, 11:26:29 PM »
Ne bih bas da  se ubrojim u iskusne, ali koliko da probijem led...
Za camac tih dimenzija i brzine vece od "deteta u trku" razmatrao bih motorice preko 500W, reda 2100kV, sa vodenim hladjenjem, baterijom 3-4S i recimo 5000mAh, ESC od 60A i vise takodje sa vodenim hladjenjem, elisu oko 35mm precnika. Solidnu opremu po pristupacnim cenama imao je ranije "Leadershobby" ali je nazalost nestao.
 Za neke takmicarske brzine, dostojne uploada na Youtube nemam recept, taj nivo nisam dosegao.
Evo za primer mojih brodica tih dimenzija http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,7357.msg67163.html#msg67163.

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 771
  • Bojan , Kragujevac
Re: Key Biscayne-sredjivanje
« Reply #2 on: May 01, 2014, 12:52:08 AM »
E mikula, hvala sto si se javio. pogledao sam ja jos pre ovaj tvoj post i bas mi se svidj kako si to odradio. Imam u posedu jedan turnigijev motor 3560 3300kv

           

sad jeste on za autic al pocelo da me golica dal mogu njega da stavim. Naravno imam i varijantu za rucno pravljeno vodeno hladjenje, kao kosuljica za ovaj precnik motora, i naravno za esc imam jedan od 50A al za avione tj nema revers, napravicu hladjenje i za njega. Za bateriju sam hteo standardnu nanotec od 2,2a 3s ili neke dve od 2s, a za propeler stvarno nisam siguran, videcu sta mogu da nadjem u okolini da ne cekam sa HK.

Offline mikula

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Key Biscayne-sredjivanje
« Reply #3 on: May 01, 2014, 02:08:58 PM »
Motoric mi izgleda prihvatljivo. Bice doduse malo petljanja oko vodenog hladjenja, ali to igri i daje car. Sa 3300kV mislim da je 4S mozda previse, pogotovu sa tako malim baterijama.
Iz nekog mog iskustva, sa 3S i motorom 2300kV i elisom http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__7359__Turnigy_4mm_AquaProp_34x25x13mm_.html lako prelazis 70A.
Mozda bi se tu moglo nesto ustedeti (mislim na struju) ako bi pronasao neku prikladniju mast za ispunu kardanske cevi, verujem da je viskozno trenje pri tim brzinama osetan teret. Ja sam koristio neku tzv "retku mast", nazalost nemam tacnije podatke.
Revers nisam koristio ni ja, ne kazem da ne bi bilo lepo, ali moze se i bez njega.
Ako imas mogucnosti, meri struju, na osnovu nje se moze dosta zakljuciti.
Bice to dobro, vidim vec...

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 771
  • Bojan , Kragujevac
Re: Key Biscayne-sredjivanje
« Reply #4 on: May 11, 2014, 08:09:32 AM »
Motoric mi izgleda prihvatljivo. Bice doduse malo petljanja oko vodenog hladjenja, ali to igri i daje car. Sa 3300kV mislim da je 4S mozda previse, pogotovu sa tako malim baterijama.


E pa nisam ni ja mislio na 4s vec 2 paralelno sa 2s, tako je motor bio pogonjem i na Ansmannu. Malo sam se zapetljao oko ovog hladjenja, naime hteo sam da od parceta bakarne cevi od grejanja i napravim kao kosuljicu al vidim da i nije to bas lako, tesko se oblikuje cevka. Probacu da nadjem negde bakarni lim pa od njega probam nesto drugo...