RC MULTIKOPTERI > PITANJA POČETNIKA O MULTIKOPTERIMA

Koji Quad copter ili multikopter kupiti ili praviti ???

(1/8) > >>

Saka:
Pozdrav ,
Ukratko cu pokušati da objasnim moj problem ,vozim Heli i male qvadove vec 2 godine ,ali to su vecinom kineske male igracke  ,tj sve je kinesko :)
Kao i svemu i tome je došao kraj  ;D ,citao sam vec dosta o ovim pitanjima ali mislim da se moj malo razlikuje ,sad ovako ja ne bih veliki quad sa FPV na domet od 2 km ,snimanje koncerata  za 300 E :) ,ali priblizicu linkom sa Hobija i sa youtube sta bih ja hteo .
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__52863__HobbyKing_Spec_FPV250_Quad_Copter_ARF_Combo_Kit_Mini_Sized_FPV_Multi_Rotor_ARF_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__54362__Turnigy_SK450_Quad_Copter_Powered_By_Multistar_A_Plug_And_Fly_Quadcopter_Set_PNF_.html

Ovo su u suštini platforme i jednoj i drugoj nedostaje kontrolor ili ti daljinski ,e tu sad imam nedoumicu ,zeleo bih da ulozim u neki jako dobar daljinac jer bi nekad u buducnosti hteo da ga programiram da vozim neki od helija ,avion ili npr jos neki quadcopter .
Sad ovaj qvad sa prvog linka moze da se nadograti fpv ,a ja iskreno nemam pojma sa tim i nemam nikakvog iskustva , domet nije los ali nije u kilometrima ,tako da bi voleo da znam koliko košta takvo nesto :)
Evo otprilike sta bih hteo :

( Na početku je specifikacija )
  ( Ovo poslednje je nesto najblize tome sto bih ja hteo )
Znaci za početak ,moze taj quad bez fpv i daljinac ,ali sa mogućnošću da ga nadogradim na FPV jer naravno teško da ću odmah imati novce za sve ,opet napominjem nemam nikakvog iskustva sa qvadovima i sa nadogradnjom i fpv ali kontam sve i ne bi mi bio problem da se snadjem .
To je bilo kao ukratko ,ako neko ima predlog da sam nešto sastavim ali u tom stilu ,znaci solidno brz quad ,mali kao sto je ovaj evenutalno kao ovaj drugi  ,sa mogućnošcu nadogradnje fpv i ok daljinac ali iskreno da ne prelazi 200 e (naravno bez fpv)
Kameru imam ,imam jednu malu hd koju mogu da skinem sa helija i imam go pro ,tako da mi to nije problem .
Svaka pomoc dobrodošla :D


ak:
Ispravka, nedostaje ti i kontroler , npr. ovaj, a i daljinski, npr. ovako nesto.

zajko:
Evo jedan dobar … samo ima jedan mali problem, što ne treba ništa da se sastavlja i sklapa, izvadiš iz kutije i letiš …

Drugi mali problem je što se još nije pojavio u Evropi, ali trebalo bi jako brzo da stigne…početak juna.14  BLADE 200 QX

http://www.bladehelis.com/Products/Default.aspx?ProdID=BLH7780#quickAccessories

Cena u SRB će biti 209.99 Eur za BNF verziju … znači plus recimo DX5e nekih 50-tak Eur…

Ali kao što rekoh ne treba sklapanje, garancija, obezbedjeni rezervi delovi i dobar brend





Saka:

--- Quote from: ak on May 06, 2014, 10:33:27 AM ---Ispravka, nedostaje ti i kontroler , npr. ovaj, a i daljinski, npr. ovako nesto.

--- End quote ---

Odlican predlog a ne skup ,znaci oko 150 e bi me izasao quad sa kojim bi mogao da letim ,a koliko sam gledao ona mala govanca prodaju za 80 e ,a ipak je ovo 9 CH daljinac .
A sad me zanima na taj kontroler kacim ostalo(FPV nadogradnja ) ,on sluzi za stabilnost ,za povezivanje sa daljincem vidim da je kompatibilan jako  ?
Kazem u tom svetu sam neiskusan ,lakse mi je kad neko od vas ko je vec stavio neki ili koristio neki od proizvoda kaze da je dobar ,nego kad procitam post da je nesto dobro ili lose .

Zajko bez ljutnje ali mi ovo izgleda jako plastično i nekako previse kinesko ,kazem nemam pojma o qvadovima nisam video nisam koristio ali mi se iskreno ne svidja :( ,a takvih helija sam se nagledao bruka ,hvala bogu da sam rasprodo ili podelio te lose sto sam kupovao :)

cakra:
Znam da cu biti dosadan...ALI...
Bolje ti nesto sam sastavi...imas sad svega i svacega da kupis , lepo prelistas forum pa prelomis.
Em ces nesto(svasta) i da naucis,  em ceo dozivljaj  samogradnje je neuporediv sa kupovinom gotove letilice...

Mada, po meni , nema nesto mnogo ni da  se razmisljas...ispod DJI f450 da li klona ili originala-nemoj da ides...
Opet cu da reklamiram rcsrbiju :)...ali kod Vlade DJI f450  kit izadje oko 190 eur...ceo sistem je sasvim dobar -cak odlican, a ako ti dosadi lakse ces ga prodati nego neku jeftinu kopiju...
Tu dodas, nekakav FC...ako si bas stipsa- kupis KK...ako volis da experimetises-imas APM 2.5/2.6 koji je extra kako za pocetak tako i za high end upotrebu...ili ako te experimetisanje ne zanima- lepo kupis DJI naza lite verziju bez gps  ili sa njim pa nakrivis kapu ...i na livadu :)

Naravno u samogradnji-nije tesko ni napraviti bolji ram od tog plasticnog DJI f450...obicna al. cev 10x10 ili 14x14 je 10x bolja
od tog mekanog plasticnog  DJI kraka :), ali tu se moras malcice vise  potruditi oko izrade...
Mada, recimo imas tarot ironman 680-ful karbonski ram za oko 80eur na bangood-u...od toga bolje ti nikada nista nece ni trebati...

Stanica imas koliko hoces...sad svi beze od 9x i 9xr stanica (prelazi se na TARANIS jelte  8)...)..._ koje su savim dobre-ma odlicne za svakakvu primenu...

Pa ti vidi...

Ps. taj Blade  je sasvim fina masinica-narocito onaj 350...nesto kao DJI fantom...za moj ukus je sve ispod 450mm premalo...
mada nekad bas te male letilice bolje odrade posao od  DJI S800...:) ili vecih pticurina... ;)

 (<--)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version