Author Topic: X8 f450  (Read 2653 times)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
X8 f450
« on: May 22, 2014, 02:31:24 PM »

    Chim sam video Vladin X8 ludo sam pozheleo i sebi jedan takav....








      Elektronika je naza V1 iz pouzdane konfiguracije, kratki utisci su da u ati i gps modu leti besprekorno mirno skoro kao i wooo jednino je malo sporiji i tromiji. U manual modu leti identichno kao i quad, brutalno i brzo, ali imao sam nekontrolisani flip na ledja ne kraju drugog leta u manual modu, takodje pochinje da driftuje i divlja kad se menjaju modovi, manual-ati-gps, sve u svemo skroz je ludo i za kamermane idealno jedino sto nije pouzdano, to jest kong je pouzdaniji ali ni on nije bash toliko pouzdan. Primetio sam da nashi vernici lete konga iskljucivo u ati modu, i mislim da su debelo u pravu.

     Generalno ocekivanja su mi bila veca sto se pouzdanosti tiche i mislim da naza nije dorasla za X8... Ja nastavljam da se igram i sa kongom i sa nazom, pa da vidimo na jeftinim konfiguracijama kako to sve radi, posebno manual mod i akro varijanta...






    Evo malo rimejk fpv mashinerije:









    Ova fpv mashinerija je letela onu oluju u Subotici i uzhasno je pouzdana (V1 f450 quad)

                              (fiu) (fiu) (fiu)                                     (pijemo)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: X8 f450
« Reply #1 on: May 22, 2014, 08:31:37 PM »

     Danashnji flip na ledja me je malo iznervirao, al vecheras malo je bucko leteo i razmishljao, leti savrsheno, stavio sam mu 4000 bateriju iznad centra mase, brutalno sam ga sjurivao shtopovao i spremao za zaokret, mislim da je flipnuo zbog te baterije sa gornje strane i velike brzine=kinetichka energija, tu mi i akro quad ima jedan mikro trzaj, kad radim tu figuru, a i baterija mu je tri puta laksha....

     Ovde tek igranje predstoji, tako da je nezahvalno suditi, gledacu da mu bateiju spustim ispod centra mase, i mislim da ce ovo biti odlichna igrachka....

                    (pijemo) (pijemo)                                 (<--) (<--) (<--)

Offline pedjartv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: X8 f450
« Reply #2 on: May 23, 2014, 10:58:16 AM »
vrlo zanimljivu stvar je pokrenuo vlada,a naravno ti odmah nastavio u svom stilu  (pijanoo)

i daj malo vise podataka sta si stavio u konfiguraciju  (:beer:)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: X8 f450
« Reply #3 on: May 23, 2014, 05:46:22 PM »

      Konfiguracija je sve dji, elektronika V1, slike sve govore, stavio sam mu josh jedan lejer odozdo, sa pertlom za bateriju, tako da mu je centar mase spushten ispod njega. Dobio sam pravi rezultat jer leti savrsheno u manual modu, tezhak je i mocan, krivine slajdovanje, a o zvuku i da ne'pricam, osam motora samo predu...




















    Vlada mi je odstampao adaptere za motore, posto je vec stampao sebi, i jos jedna stvar, ovo trosi vishe struje i to znacajno, po momjoj gruboj proceni blizu 40% vishe...   to je to...

                 (pijemo) (pijemo)                     (<--) (<--) (<--)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: X8 f450
« Reply #4 on: May 25, 2014, 03:16:48 PM »
Ako sam dobro procitao Vlada je napisao da klot moze da leti oko 20 min sa 4s baterijom i sad je moja predpostavka da sa gimbal-om i gopro moze oko 15min?! to je tacno ili ne???
ex pseudonijum: sova

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: X8 f450
« Reply #5 on: May 29, 2014, 08:17:55 PM »

   Vlada ima nove napucane baterije, tako da sve treba fino isprobati i staviti bipere na balans kablove, pa polako testirati, da nebi bilo posle zvekete...

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: X8 f450
« Reply #6 on: May 29, 2014, 09:11:51 PM »
oces sastaviti jedn x8 sa wookongom?? pa da se uporedi sa nazom v2?? mmmm mmmm :big smile :big smile
ex pseudonijum: sova

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: X8 f450
« Reply #7 on: May 30, 2014, 06:02:19 AM »

    Woo je trenutno na hexi, i sve to fino leti ali ne mogu da dobijem profi stabilnost, niti sam odushevljen hexa varijantom, josh uvek testiram koliko to mozhe dobro da radi, ma da znam da bi trebalo jer sam video kod nasih smekera da sa s 800 to barem je besprekorno mirno..