Author Topic: Talon hexacopter  (Read 17227 times)

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #15 on: June 22, 2014, 06:17:17 AM »
Slazem se, ima dosta resenja tu, a posto ja nemam ove rezervne nosace pogledacu i neku varijantu kao sto je banbo okacio.
S obzirom da imam noge ispod rama nece mi cak ni trebati ove na nosacu motora tako da ce biti jos jednostavnije.

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #16 on: June 24, 2014, 10:08:02 PM »
Danas mi je stigla naza od Velje i naravno sve sam odmah sastavio ne bih li sto pre probao leteti.
Gainove nisam cackao, odradio kalibraciju, osnovna podesavanja i probao u dvoristu.
Poletela, ne mrdi nigde iako nema gps, extra stabilna.
Nakon toga otisli malo na fudbalski teren malo da vidim kako je leteti...
Napravio malu greskicu pri sletanju imao je brzinu vecu nego sto je trebalo pa sam polomio noge sto sam pravio, bile su premekane. Moracu aluminijumske da napravim.
I tako ispraznio tri baterije, sve bilo ok upoznao se dobro sa letelicom, napunio opet baterije i namontirao gopro, bez nogu pa je drugar morao da ga drzi u rukama  :big smile
Evo jedna fotka iz snimka
Nemam jos gimbal, a i ne treba mi, sad jos da se trenira a gopro cu drzati ovako cisto malo neka snima.
Inace nema ni malo vibracija na snimku bez ikakve stabilizacije sto mi je bas drago
 (<--)

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #17 on: June 27, 2014, 11:56:51 AM »
Evo jos jedna fotka iz snimka

I posto jos uvek nemam mogucnost postavljanja oglasa TRAZIM:
Neke nogice za sletanje, nista preterano, jednostavne.
5.8 fpv tx/rx
Ili ako neko narucuje sa banggooda da mi se javi pa da zajedno porucimo!
 (<--)

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Talon hexacopter
« Reply #18 on: June 27, 2014, 04:14:40 PM »
Dok se ne snađeš sa nogama za copter, evo neka ideja za zanimaciju...



Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #19 on: June 27, 2014, 10:06:01 PM »
Fino to izgleda kole, odradile bi mi posao. Od kojeg materijala su te cevi, ne vidim sjajno preko telefona, i kako se tacno zove to uglasto, znam da je za vodu al' da ne ispadnem budala objasnjavajuci :D

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Talon hexacopter
« Reply #20 on: June 29, 2014, 12:16:38 AM »
Veruj, nisu me jednom popreko gledali, kad sam objašnjavao šta mi treba "ono za ono" isl  ") al valjda je ovo T račva za baštenska creva, za ostale stvari DoItYourself-nema dobro ili loše-samo različito.

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #21 on: June 29, 2014, 08:28:16 AM »
Hehehe, bas tako. Hvala na predlogu. Sutra sam kuci pa se hvatam posla.  :big smile

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #22 on: July 03, 2014, 09:34:08 PM »
Evo novih momenata :D
Bilo je dobrih letova i fotografija, kao na primer:

Medjutim danas sam bio snimao malo oko naselja i u jednom trenutku ziju cap i pade dole, sreca samo 6-7 metara.
Pogledam, rascvetalo se :D
Medjutim samo je ovo bila steta:

Imao sam 10x4.5 plasticne propelere iz rcsrbija i moja dijagnoza je to da je propeler pukao sam od sebe. Recite mi da li je to sansa i da su propeleri odgovorni za ovaj pad, to jest sada kad vec dosta sigurnije letim, ako bih uzeo carbonske koliko bih sigurniju letelicu imao?  (pijemo)
Inace sada letim sa 11" i mogu reci da dosta losije leti, ali ne mogu naci nikoga da prodaje trenutno 10. Ako neko ima nek se javi i takodje i dalje kupujem LANDING GEAR  (<--)

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Talon hexacopter
« Reply #23 on: July 03, 2014, 09:53:38 PM »
ali ne mogu naci nikoga da prodaje trenutno 10. Ako neko ima nek se javi

Imam ja ove 4 para.

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #24 on: July 04, 2014, 08:12:13 AM »
Ajd samo neko da mi potvrdi da su ti propeleri plasticni krs i da je zato pala hexa :D
Koja cena, daj na pm.

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Talon hexacopter
« Reply #25 on: July 04, 2014, 10:59:36 AM »
Ajd samo neko da mi potvrdi da su ti propeleri plasticni krs i da je zato pala hexa :D
Koja cena, daj na pm.
Imas i varijantu najlonskih propelera ojacanih karbonom. Savitljiviji su od karbonskih, jeftiniji ali solidni. Gemfan su solidni za te pare.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #26 on: July 04, 2014, 11:10:37 AM »
Znaci svakako da su ovi plasticni nesigurni i lako puknu u letu?

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
Re: Talon hexacopter
« Reply #27 on: July 04, 2014, 11:15:57 AM »
Ja sam skoro stavio ove propelere http://www.rcsrbija.rs/graupner-eprop-10x5-pair?keyword=graupner%20e
i prezadovoljan sam.U startu su bili skoro savršeno izbalanssirani.

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Talon hexacopter
« Reply #28 on: July 04, 2014, 11:37:30 AM »
Nije meni problem naruciti nove, carbon ili bilo koje, hvala vam na pomoci i deljenju iskustva. Mene samo zanima da li su ovi plasticni losi i da li bih trebao uzeti bolje (npr carbon) i tako smanjio sanse pada hexe? :D

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Talon hexacopter
« Reply #29 on: July 04, 2014, 12:35:53 PM »
Da mogu da puknu u letu, svakako, a to neminovno vodi do problema i težeg sletanja, pogotovo ti plastikaneri sa HK i slilčnih sajtova. Ja sam ih intenzivno leteo ranije, al kad je otežala letelica zbog opreme, počela su da se dešavaju s... sa pucanjem i padovima, čak imam par snimaka gde se vidi kako otpada polovina plastičnog propa, sa prinudnim sletanjem, bez štete... al daleko bilo, što kažu. Negde na 5:50 je