Author Topic: Phantom 2 problem  (Read 5607 times)

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Phantom 2 problem
« Reply #15 on: August 06, 2014, 11:01:17 PM »
Ja sam uzeo dan pred put isti kombo od Vlade (Phantom2 + H3D3) i sa belim gumicama radi besprekorno :)

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Phantom 2 problem
« Reply #16 on: August 07, 2014, 06:09:58 PM »
Gizmo, jel si instalirao anti interference plocu?


To "zujanje" je normalno kod zenmuse h3-3d gimbala(imam isti, isto se cuje). Probaj bilo koje od "tvrdih" gumica(bele ili crne), ali bez onih providnih osiguraca, tako sam bar ja eliminisao vibracije na h3-3d.
Kazu da je zujanje donekle normalno, ali ne u ovoj meri koju proizvodi moj gimbal:
Da citiram taj post sa stranog foruma:

Quote from: Tahoe Ed
That is the sound of the motor being over driven.  Have you added anything to the gimbal.  I mostly see this if the gimbal is out of balance.  Also do you have the clip installed?  If not please install and retry.  Again balance with these little motors is extremely important.

I am flying with the H3-2D white isolation mounts.  I have no jello and my gains are set at default.  Check to see that you are not having any part of the gimbal touching the Phantom.

Lastly, is your firmware up to date?  If not I would upgrade everything.


Quote from: Ranrotary
I think there are 2 noises at play here. That electronic noise you hear that sounds like a sine wave after booting up the Phantom is to my knowledge, common with the H3-3D that uses the USB connection on the side. The previous H3-3D with the 30 pin back plate version is not plagued by this noise. My H3-3D (USB side connection) makes the exact same noise versus my H3-2D gimbals (I have 2 of them) don't make that noise at all. 

This annoying electronic noise is introduced through the USB connection after Phantom power up and has no bearing on gimbal performance.

The second, much quieter noise that I hear in the background sounds like your gimbal motors. Like was mentioned by Tahoe Ed, balance is critical with these little motors. Make sure you have everything installed to DJI specs (no rubber bands holding GoPro to backplate, no aftermarket 3D printed parts, etc) to start your trouble shooting procedure.

U celoj prici ja bih pohvalio Vladu RC Srbija koji je uvek raspolozen za pomoc i savet, konacno neki prodavac kod nas koji se odnosi prema musterijama na pravi nacin...

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Phantom 2 problem
« Reply #17 on: August 07, 2014, 10:05:31 PM »
"U celoj prici ja bih pohvalio Vladu RC Srbija koji je uvek raspolozen za pomoc i savet, konacno neki prodavac kod nas koji se odnosi prema musterijama na pravi nacin..."

+1 od mene! Slazem se u potpunosti!  :)aplauz   :mhm

P.S. nije u sklopu posta, ali je dobra prilika spomenuti.
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline rolex

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: Phantom 2 problem
« Reply #18 on: August 07, 2014, 11:37:49 PM »
Ja bih pevao da imam ovo. Kod mene ne moze da se gleda uopste. Sad sam isprobavao more gumica. Ma ne vredi nista. Ako stavim jako mekane, ceo Phantom se ljulja levo desno. Palo je i meni na pamet da podbacim neku gumu izmedju, al eto vidis ni to ne vredi. Sad ne znam ni sta je u pitanju. Mozda kriva osovina motora? Propeleri fabricki nisu balansirani? Motori....

Okači neki kratak snimak, kad vidimo možda nam nešto padne napamet.

Offline popovicr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: Phantom 2 problem
« Reply #19 on: August 08, 2014, 11:49:20 AM »
Resen problem uz Vladinu pomoć. Sve pohvale za pristup problemu i brzu reakciju.

Problem je bio taj što sam imao Zenmuse H3 3D za Nazu a ne za Phantom. U tom slučaju sam imao kontroler koji za Phantom ne treba (ima ga u sebi), ali zato mi je trebao anti interference board koji se dobije uz gimbal za Phantom. Vlada je imao deo koji mi je nedostajao, i poslao mi.

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Phantom 2 problem
« Reply #20 on: August 08, 2014, 06:08:29 PM »
Gizmo, jel si instalirao anti interference plocu?
:mhm

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Phantom 2 problem
« Reply #21 on: August 14, 2014, 05:04:46 PM »
Moj Phantom 2 + H3-3D i posle 15 dana od kupovine i dalje je prakticno neupotrebljiv za bilo kakve normalne snimke  >:(



gledati full screen & 1080 ;)
« Last Edit: August 14, 2014, 05:07:50 PM by dandi »

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Phantom 2 problem
« Reply #22 on: August 14, 2014, 06:13:21 PM »
Probaj da izbalansiras elise