RC MULTIKOPTERI > PITANJA POČETNIKA O MULTIKOPTERIMA

pomoc oko pravljenja -sklapanja hexacopter-a

<< < (2/9) > >>

mishko.bb:
Vidim preporuceno ti je tarot i sunnysky motori, evo jedne konfiguracije o kojoj se ja razmisljam

test 6s 10000mah battery, flying time:29.6 minutes

- 1  X  Tarot 680Pro Carbon Fiber Full Folding Hexacopter TL68P00 with Landing Skid Kit   (SKU:27433)
- 3Pair  X  13" 1355 Carbon Fiber Propeller  (SKU:27033)
- 6  X  Sunnysky X4108S 380KV Brushless Motor (SKU:23040)
- 6  X  Hobbywing XRotor 40A OPTO Brushless ESC 2-6S (SKU:32304)
- 1  X  DJI Naza V2 + GPS Flight Controller (SKU:25263)

Sta kazu iskusni?

brankelot:
Mislim da mi je naza skupa za sada , uzeo bih ili lajt varijantu ili apm 2.6 (pa onda da cackam ) . Tarot narucujem sledece nedelje . .

cakra:
Zasto ne probas Xaircraft miniX...jeste da je za sada preorder...ali uopste nije skup.
Vec par meseci letim sa Xaircraft SuperX i prezadovoljan sam!
Svi ste zapeli naza pa naza...ima sad milion drugih odlicnih resenja...


@mishko.bb


ja bi sa tim setupom probao i 14 ili 15 elise...low cost tipa foxtech lite, ili high cost  ;)  t-motor ili foxtech supreme...nije jeftino-ali ti ipak kvalitet kombinacije motor-elisa, pored fc-a i esc-a, naravno, odredjuje i kvalitet celokupnog setupa...
Znas ono-sve to leti, ali kad pocnes da se patis sa jello ili vibracijama koje se prenose fc-pocnes da cenis kvalitetne komponente. :)...
 (<--)



Saka:
Apm je dobar ali imas da podesavas dok ne pobelis i vidi kakav uzimas,2.6 nema kompas na sebi makar moj, pa onda gledaš da kupis externi i gps i compas (2u1) jer teško ce leteti bez kompasa :-) makar sam ja to tako shvatio,ako bi to bila letelica za hobi a ne za zaradu uzmi nazu lite :-)

kole_niš:
Nema nikakvih dodatnih podesavanja sa APM-om, sem početne kalibracije kompasa, alcelerometra isl., kao i za ostale  kontrolere letenja. Sada imate autotune, koji podesi sam sve PIDove, tako da nemate nikakvih dodatnih zavrzlama. Autotune se radi po instalaciji novog firmware-a, što ide preko Mission Planera, uradi se na prvom sledecem letu, a sve naredne firmware-e novije generacije, jednostavno preinstalirate i nema potrebe za nikakvim dodatnim podešavanjima, čak ni kalibracija kompasa i akcelerometra ne treba da se radi više, uslovno rečeno - nikada.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version