ELEKTRONIKA > RC SERVO

Zujanje serva na mini mustang P-51D

<< < (4/5) > >>

dusan.milenkovic:
Aj kad smo se malo dotakli teme ''sta sa setupom iz mustanga'' da pitam i ja nesto vas iskusnije letace... odovor mozda pomogne i Maverick-u

Da li je iko ikad pokusavao preradu jednog ovakvog modela na elektro?
http://www.rcsrbija.rs/avioni/kit-modeli-/topaz-kit-free-flight-model-airplane

Deluje mi da bi mogao fin slowflyer od njega da bude uz male pretravke, al nikad nisam probao tako nesto.... U sustini mi se po kuci razvlaci stari dobri Marabu pa mi je palo na pamet....

MAVERICK:

--- Quote from: sasa on September 19, 2014, 11:49:34 PM ---
--- Quote from: MAVERICK on September 19, 2014, 11:16:26 PM ---Jel moze da se iskorite ovi servo motori od njega za neku jedrilicu?

--- End quote ---

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,10623.0.html

A sklapajucu elisu za taj motor imas ovde  http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,13116.0.html

--- End quote ---
E bas sam upravo hteo da pitam za taj airy 780 model sto ima za 15 evra sa rc srbija i ono ti vec postavio link  :big smile
Ovo bi vec mogao da probam samo moram da vidim to za elektroniku u trupu sta treba da se izdubi i kako, pogledacu ovaj link sto si mi dao kako ga preradili. Ovako nesto bi mi bas odgovaralo da iskoristim te servo motore.
Inace vidim da smo komsije, taman bi od tebe mogao da uzmem tu elisu i sta jos bude falilo :)

Daki:
Generalno, slobodnoleteći modeli nisu idealni za preradu na RC. Zbog profila, koji je ekstremno noseći, što znači da se model penje pri povećanju brzine. Zatim, to se kompenzuje sa pozitivnim uglom horizontalca (to se doduše radi i kod RC modela sa nosećim profilima). RC letenje obuhvata širi dijapazon brzina od slobodnog letenja, te je jako teško istrimovati model da leti ravno. Da li se konkretan model može prepraviti: pa verovatno da može. Da li će dobro leteti: čisto sumnjam, ali takvi mali modeli retko lete dobro. E sada, znam da postoji elektro Marabu park flyer, ali mislim da je to drugi model. Sa tim komponentama je možda najbolje napraviti nekog depronca.

MAVERICK:
Meni je prosle godine poceo da pravi jedan modelar stirofly 1.4m ali posle nije imao vremena. Inace ja imam nacrte i sve, ne znam ko od vas ima vremena da napravi taj model stirofly, platio bih. Ja nemam ni vremena niti imam alate za to, znam da treba i ona vruca zica za obradu stirodura.
To je inace ovaj model:

Imam na jednom slovenskom forumu upustvo za pravljenje te jedrilice a imam i orginalne nacrte u PDF.

miša2002:
OVO JE JAKO LEPA MAKETA, A MAKETE NE LETE!!!

 Šta god da mu uradiš, od gore predlaganog, "nabošćeš" ga na nos - jednostavno ima pogrešnu geometriju !
Pre par godina, smo se nas par "matoraca" igrali s njim i svašta mu radili (olakšavali, pomerali težište, "pojačavali" pogon...) i ništa nije dovelo do nekog značajnijeg poboljšanja, dok mu nisam pomerio horizontalac i oborio ugao. Uspeo je da "poleti" ali je to bilo ko da letiš džeta bez kompjutera...
Apsolutno nije za totalnog početnika.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version