ELEKTRONIKA > RC SERVO

Zujanje serva na mini mustang P-51D

<< < (2/5) > >>

dusan.milenkovic:
skini tankove.... skini nosace tankova.... skini elisu jer je ta na njemu dobra samo za ukras... skini tockove.... skini poklopac na zadnjem delu hladnjaka.... iseci sve sa kabine sto nije potrebno da je drzi..... skini servo i komande vertikalca, ne trebaju ti.... ako mozes... skini svetla i kablice za svetla na kilima.... izbusi rupe u trupu, olaksaj ga maximalno.... stavi dvokraku elisu 6x4... ako sve to uradis verovatno ce leteti.... ako ti je prvi model, 99% ces ga odma olupati.... uopste nije lak za letenje.... pretezak je za svoju velicinu...

MAVERICK:
A kad bi mu se stavio neki jaci motor, dal bi to moglo da upali? Mozda mu treba neki jaci motor da ga potera od predvidjenog

Daki:
Ne rešava se sve sa jačim motorom, pogotovo ako si početnik. Saslušaj savet iznad, prvo maksimalno olakšaj model, onda pogledaj da li motor može da povuče model u vertikalu. Takođe, iseci sve što štrči na modelu, knp. oni kvazi poklopci za repni točak i slično. Nemoj pogrešno da me razumeš, ali ti mali warbird modeli su aerodinamičke nakaze, i vrlo su zahtevni za letenje.

dusan.milenkovic:
Nisam neki iskusan RC letac al za njega pricam iz licnog iskustva.... u fabrickoj varijanti moze samo da rula po pisti, mozda malo poskoci.... Kinezi su ga pravili od nekog sumanuto gustog stiropora, iako jako lepo izgleda pretezak je. Motor i nije toliko slab koliko je sam model pretezak za tu velicinu krila. Idealno bi bilo da se spusti na nekih 150g. Iako mu je i to malo mnogo za model te velicine, moci ce da leti. Veoma je vrcav, ogranici otklon komandi na nekih 50% nece ti trebati vise. Kad resis problem tezine onda mozes da se pozabavis servoima po savetima koji su izneti od strane iskusnijih letaca. Svakako nije pocetnicki model.

MAVERICK:
Da, procitao sam jednu temu na ovom forumu od tog modela gde ste svi tu diskutovali u jednu ruku mi je ovo izazov da ga bas omogucim za let a u drugu razmisljam dal je uopste vredno gubiti vreme na njemu :D Za sada mu izdubljujem unutrasnju stranu, ali vidim da je od nekog visoko kompersovanog stiropora zato je tvrd, debeo i tezak  :big smile
Jbg imam sad dobru stanicu dx6i i prijemnik, a nemam model za letenje pa pokusavam da bilo sta pustim u let pa ne mora posle ni da sleti :D Dosta mi je simulatora 3 godine, doktorirao sam simulatore, sad bih hteo bilo sta uzivo da probam

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version