Author Topic: Mini Quad 250 FPV  (Read 136160 times)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #105 on: October 09, 2015, 12:31:04 AM »
Što se tiče slika dobrodošle su čisto da vidimo kakav frejm imaš i šta se projektovalo.
Mallo da se pokupe ideje.....
Ja sam baš pre ovog pisanija sklopio zmr 250 sa emax 2204 2300 kv motorima i 12A afro esc.
E sada naručio ja sa HK-eu 20A ESC afro ali dva dobra a dva problem.
Pregrevaju se..... Vidim već da ću se iskeziti za kiss 18A i neke kobre ili lumeniar motore.
Ali pošto sam ih prelemljavao verovatno ništa od garancije.
Imam još jedan mali zmr250 na kome su isto afro 12A ESC ali su easystar baby beast v2 motori 2150 kv.
Ljudi su ih dosta pljuvali ali meni rade posao. Na početku se odmah malo razrade ležajevi i osovina pa malo imaju lufta gore dole ali rade bez ikakvih problema već godinu dana. Planiram da kupim neke japanske ležajeve pa da probam da zamenim čisto da vidi šta će se desiti.
Inače imam quanum v2 i skyzone set 500mw a kamera koja je došla uz to je sony 700 tvl ccd. Kamera mi se nikako ne sviđa i planiram da uzmem stari dobri sony superhead 600 tvl ccd to je izgleda kamera 5 u čelo za sve od jeftinijih varijanti na tržištu, čak je bolja i od mlađeg brata 800 tvl koji ima veliki lag na slici koliko sam video.
Takođe neki plan je i uzimanje ZMR 250 V2 ili makar ruku od tog frejma jer su koliko vidim debele 4mm, mada meni i ove od 3 do sada se nisu kidale jer nije bilo baš nekih udaraca o betone.....
takođe imam na tom kojeg sam veceras namontirao overcraft v4 PDB koja je mogu reći jako dobra. Sutra postavljam slike ali sam ga opremio samo za letenje bez FPV-a. Do sada nisam koristio oneshot pa ću probati kako i da li radi na ovim esc-ovima mada piše da bi trebalo da radi. Neki dan mi je stigao i spektrumov prijemnik sa telemetrijom koji podržava i s-bus i cppm ali nešto neće da radi u tom modu pa sam morao da stavim paralelnu konekciju a to me nervira jer je gomila žica....
The ground is the limit (or a water)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #106 on: October 09, 2015, 11:44:48 AM »
Ja sam lično odustao od tih "jeftinih" baterija. Te Zippy se naduvaju na prvo davanje gasa kod mene. Tako da ne znam kako nekog dobro služe. A i ako se ne naduvaju,lipo alarm mi počne signalizirati praznu bateriju čim poletim.Tako da one žute Zippy koristim samo za napajanje FPV-a.  Čak su mi i Nanotech  1600 dale znak da se šire,a one su daleko najbolje od svih "jeftinih" koje sam probao. Što se tiče onog što sam rekao,da mi je skup prelaz,mislio sam u  fazonu pošto ne mogu istu konfiguraciju minija da letim i na 3S i na 4S,a imam već 4 dobre 3S baterije,skup mi je prelaz da sad kupujem 3-4 nove 4S baterije,kad me već  ove dobro služe. 4 nove 4S baterije koje bi ja kupio koštaju 120-130 evra. Tako da se ne mogu dati u taj trošak. A razlika u cijeni 5 i 6 inch propova je minimalna. Jedino priznajem efikasnost 4S konfiguracije je dosta bolja

Meni izgleda kao da si praznio bateriju vecom strujom nego deklarisanom  ili blizu te granice. Nanotech se naduvaju prvi put kad padne ispod dozvoljenog napone a posle je kasno, tj. ako ih previse ispraznis. Znaci bitno je da znas maksimalnu portosnju i da das baterijama lufta od jedno 20%. Ako je 2200mAh baterija sa 30C oznakom to ti je 2.2*30*0.8=52.8A maksimalno.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #107 on: October 09, 2015, 12:55:16 PM »
ak,drug,znam ja sve to. Zippy su mi se naduvale u letu u kom sam testirao FPV. Znači ni malo gasanja,a sve to na miniju na kojem su bili 1806 motori i 6020 karbonski propovi. Znači efikasnost maksimalna za skoro pa hover let,tj.blagi let u jednom smijeru da se testira oprema. A sve baterije letim sa istim lipo alarmom,koji je predpodešen da pišti na 3.4v po ćeliji,i slijećem u roku 10 sec,tj.čim se uspijem vratiti. A na testu tih motora na vagi,nisu mi mogli povući preko 9.1A. Znači na full gasu 4 motora su teoretski mogla povući 36.4A. A baterije su Nanotech 1600mAh 25-50C. Što znači da bi trebale dati konstantno 40A,a u kratkotrajno čak 80A. Ali znači ja ni na maksimumu motora nisam mogao povući ni struju koju trebaju konstantno davati. A sa druge strane imam Gens Ace 1550mAh baterije koje su označene kao 20-40C,i kojima godinu dana radim čuda,i još uvijek su kao prvog dana. Malo im je samo pao kapacitet.

Recite mi kako da postavim slike.
xtrem

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #108 on: October 09, 2015, 04:34:36 PM »
Ja slike postavljam na ovaj način.
Odeš na http://postimg.org/ tamo nalačiš slike i kada odeš na view codes uzmaš hotlink for forums 1 i samo prekopiraš taj link slike.Verovatno postoji i drugi nači ali ovo ja koristim. Ako neko zna neka ti objasni a i meni kraći metod.
Nisam favorizovao baterije zippy samo sam rekao da mi rade valjda sam imao tu sreću da ubodem 4 kako treba.
ono što mi se sinoć desilo jeste da mi se jedna naduvala a razlog je zato što sam dobio dva loša ESC-a koji su se pregrevali i vukli struju.
Dok sam ja skontao da je to tako i da ESC-ovi ne valjaju ta baterija je već bila :pop:
The ground is the limit (or a water)


Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #110 on: October 09, 2015, 07:08:57 PM »
Interesantna izvedba i jenog i drugog modela.
Koji je materijal korišćen za ploče?
The ground is the limit (or a water)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #111 on: October 09, 2015, 07:17:56 PM »
Stari je bio od ??????? od,od,??????,ono,kako se zove... Onaj materijal što se stavlja u električne razvodne kutije kao leđa??? Pa sam ga dao jednom kolegi da ga malo prefarba da bude "unique". A ovaj novi je po mom projektu,full karbon,sa alu rukama.
xtrem

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #112 on: October 10, 2015, 01:33:47 AM »
Zove se pertinaks
The ground is the limit (or a water)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #113 on: October 10, 2015, 10:34:58 PM »
Jedan davni snimak

xtrem

Offline Asterix

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 98
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #114 on: October 11, 2015, 01:11:34 AM »
xtrem, cc3d koristis?

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #115 on: October 11, 2015, 08:31:35 AM »
Odmeravanje granica kroz šta može da se prođe.
Kakav sam ja imao problem u početku sa tim. Stalno sam imao fobiju da i ono što je dovoljno široko da je dovoljno usko da neću proći.
 (<--)
The ground is the limit (or a water)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #116 on: October 11, 2015, 12:39:55 PM »
Jedan davni snimak



 :)aplauz :)aplauz pa tebi ovo odlicno ide, navezbao si, deluje da se jako dobro snalazis, da ti je uslo u prste...
Daj neki noviji snimak, ako je ovaj stari, verovatno si napredovao...
Nisam probao FPV, ali me pali, smatram da je najveci problem percepcije prostora i onoga sto vidis sa kamere, snalazenje u prostoru na bazi kamere !?
Koja je kamera, cini mi se da ima vrlo dobar snimak za ovu vrstu zabave !?
Bravo !

 ()-() (<--)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #117 on: October 11, 2015, 01:52:33 PM »
Da,koristim CC3D,najzahvalnija mi je za rad. Navodno je Naze 32 bolja za manual letenje,a CC3D za attitude verzije,tj zavisno kako ih ko zove. E,sad,pošto sam ja tada letio u attitud ili rattitud-u,a i sama Naze 32 bila mnogo skuplja,krenuo sam sa CC3D,i naučio na nju. A davno nekad sam probao sa Multwii koji radi na istom programu kao i Naze 32 i bila mi je baš nešto komplikovana,pa nikad nisam imao neku želju za prelazak na nju. E,sad sam počeo da letim u Rate modu,a i Naze 32 je dosta pojeftinila,kontam možda probati. Ma novijih snimaka nemam,slabo sam skroz letio ove sezone,a i to što sam letio,vježbao sam ACRO +,tako da nema nešto za pokazati. Lična preporuka svima je da odmah letite FPV u ne stabilizacionim modovima. Znači samo Rate li Manual. Mnogo ljepši je let,i lakše se leti. Kamera kojom je snimano je Mobius. Jbg,nisam prebogat da kupujem GoPro,a lično mislim da nema ni neke potrebe za tim za ovu vrstu letenja.

 Evo još jedan snimak iz tog istog perioda

« Last Edit: October 11, 2015, 01:56:09 PM by xtrem »
xtrem

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #118 on: October 11, 2015, 02:53:20 PM »
Umesto da uzimaš nazu koja je preskupa uzmi flip32 koji je isto što i naza a košta kod kineza na bangood ili aliexpress sa barometrom i kompasom 17 eura sa sve slanjem.  imaš dve verzije to je filip 32 koji je 6dof i flip32+ koji je 10dof razlika između ova dva je kao i kod naze32 i naze 32 full odnosno jeftinija verzija nema barometar i kompas. Takođe u claeanfligt aplikaciji u google chromu kada mu učitavaš firmware učitavaš od naze jer potpuno isti hardware imaju! Da ti odmah kažem jer sam imao i cc3d i nazu 32 sada vozim flip-a te finese koje se navode kao razlike između ovih kontrolera  su  skroz neke individualne stvari koje mogu da znače ili ne moraju. Meni lično se identično ponašaju svi.
Novije cc3d možeš da flešuješ na cleanflight koji je po meni najbolji za podešavanje ovih 3 kontrolera.
Meni se cc3d lično ne sviđa samo iz razloga onih bezveznih konektora koji kada slučajno ode neka od žica možeš da se slikaš dok kod flip-a imaš lepo pinove za obične servo kablove pa od volje ti hoćeš koristiti servo kablove ili ćeš lemiti žice kao ja direktno. Jedino što do sada nisam video kod kineza da su prodavali flip 32 bez zalemljenih pinova kao što je to bila naza. Naza je bila čak i u verziji gde ti nije bilo zalemljeno ništa na ploči pa si dobio komponente pa lemi, pri tome sam mislio bukvalno sve da se lemilo i procesor i sve ostale komponente. Srećom nije neki problem ko zna da lemi i nema mnogo...Mada ne vredi bacati toliki novac kada postoji flip koji je isti...
The ground is the limit (or a water)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #119 on: October 11, 2015, 04:02:42 PM »
A,znam,Flip i Naze 32 su skoro isti. Ove 10 DOF verzije obe ploče mi nemaju smisla nikako za minija koji se koristi sa FPV-om. Softverski rade na istoj platformi. E,što se tiče CC3D,lično nikad nisam imao problema sa onim konektorom,a ovamo izlaze prema ESC-ovima svejedno uvjek nešto izpametujem tako da mi nije problem. Jednom kolegi se taj konektor odkinuo,ali bez problemma je uspio direktno da zalemi.

Ovako nekako izgleda prepravka CC3D radi smanjenja potrebnog prostora:

http://postimg.org/image/47hhb7qq1/
« Last Edit: October 11, 2015, 04:07:16 PM by xtrem »
xtrem