Author Topic: Mini Quad 250 FPV  (Read 136694 times)

Offline fantombp

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #270 on: January 15, 2016, 09:56:04 PM »
Znači 2 komada za redom pa sam posumnjao i na motor pošto sam ih spojio na isti motor za prvi sam mislio da sam ga spalio lemilicom pošto sam žice motora lemio direkt na ploču esc-a,kad sam palio drugi onda sam uzeo esc od 30a i probao motor i utvrdio da je problem u escima.Sad kad sam kupovao za ovaj uzeo sam provereno nisam hteo da se z*******m.Ovo leti odlično jedva čekam fpv pa da letim.
« Last Edit: January 15, 2016, 09:58:48 PM by fantombp »

Offline fantombp

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #271 on: January 15, 2016, 10:19:27 PM »
Evo i slika trenutnog izgleda da neispadne da neznam o čemu pričam.

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #272 on: January 15, 2016, 10:23:29 PM »
Ja bi esc postavio od gore zbog boljeg hladjenja

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #273 on: January 15, 2016, 10:44:53 PM »
Nešto mi taj frejm ne ulijeva povjerenje. Znam kakve sam lomio,i gledao kako se lome,ovo mi baš ne izgleda kao da može podnijeti neko kršenje. Možda se varam,ali,eto sreće. Nadam se iskreno da sam pogriješio.
xtrem

Offline fantombp

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #274 on: January 15, 2016, 11:09:32 PM »
Čini se kao slabašan ali je od 3mm karbona. Ali opet ko zna vreme će pokazati.
A što se tiče opaske na položaj esc-a kao prvo negreju se ama baš ništa pa nema smisla hladiti ih a i čak da ih polivaš vodo nećeš ih ohladiti ako motori vujk jaču struju nego što oni mogu da daju. A što se tiče stavljanja gore prilikom naglih manevara dolazi do deformacije elisa i može se desiti da elisa ošiša esc.

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #275 on: January 15, 2016, 11:18:02 PM »
Ne znam kakav manevar mora biti da se prop savije toliko da bi mogao dodirnuti ESC na ruci. Čak ni najlošiji Gemfan 5030 to ne bi mogao. Jer što je veće opterećenje,veći su i obrtaji,time i centrifugalna sila koja ih rasteže. Samo prilikom naglih okreta,mogo vrhovi da odu gore ili dolje nekoliko. Ali mislim da je tako nešto nemoguće u praksi. Jesu 3mm ploče ili ruke??
xtrem

Offline fantombp

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #276 on: January 15, 2016, 11:21:39 PM »
nemože slka da se uveliča.morao sam da okrenem prijemnik za 90 stepeni pošto se dešavalo da mi ošteti žicu na prvom i drugom kanalu.
na gornjoj slici se vidi da je plastika odnosno džeksna oštećena fali ćošak
« Last Edit: January 15, 2016, 11:23:51 PM by fantombp »

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #277 on: January 19, 2016, 09:50:13 PM »
Stigao Runcam 2   oo)) :)aplauz Sad samo da popusti ovaj gospodin mraz,pa da testiramo mašinu...
xtrem

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #278 on: January 20, 2016, 07:57:58 PM »
Evo i mog kompleta spremnog za trke a uskoro stižu delovi za još jedan  (yay)
Ovo je malo slabija konfiguracija (ZMR250, NAZE32ACRO, MOTORI zmr 1804-2400KW, 12A AFRO ESC, propeleri 5X3 i 5X4,5 bullnose, TX AOMWAY MINI 5.8G, 200mW, kamera sony 600TVL)
 Dok će novi, čije delove čekam biti malo snažniji (QAV210 frame, LittleBee 20A ESC, Upgrade NAZE32 ACRO, MOTORI Eachine 2204-2300KW, TX Lumenier TX5G6 Mini 600mW 5.8GHz)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #279 on: January 20, 2016, 09:30:50 PM »
Deki,ako nisi kupio,nemoj te motore. (Vjerujem da su to isti motori kao na Eachine 250 racer. Imao sam kontakta sa njim,nisu mi motori ulili nešto povjerenja). A na ovu sad kombinaciju slobodno stavljaj 6040 propove,osjetićeš razliku. A nije im muka.
xtrem

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #280 on: January 20, 2016, 10:12:50 PM »
Već sam poručio motore.Kolio sam video imaju dosta dobre kritike.Ako nebudu valjali menjaću ih.
Mislim da na ovaj frame nestaju 6x4 proleri ali zato sam uzeo 5x4,5 bullnose i pokazali su se kao odlični i na ovim manjim motorima.
Letelica ima dosta više snage i mnogo je agilnija

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #281 on: January 21, 2016, 08:44:25 AM »
Svi propeleri koji su recimo sa većim korakom su mnogo bolji od ovih sa manjim.
NE samo zato što letelica bolje ide već imaju bolje iskorišćenje te elise.
Iskorišćenje je bolje jer propeleri kao što su 5x4,5x45, 6x4 i 6x45 su mnogo mnogo krući čak i na karjevima od recimo varijanti 5x3 i 6x3 koji se savijaju kao slamčice pa samim tim gube na efikasnosti od savijanja. Zato ovi gornji vuku više ali bonje ide. Neće se baš desiti da će se saviti do ESC-a ali dovoljno se saviju baš u trenutku kada ti treba najveća snaga u zaokretima, naglim kočenjima, kontrama.....

FANTOMBP mogao si da bi izbegao žičurine kada si spajao komande sa naze na reciever odnsono obrnuto da samo u prvi slot gurneš kabal sa 3 žice (+,-,signal) u sve ostale guraš samo signalne žice. A to uradiš što kabal od servoa sa kojim povezuješ staviš horizontalno po signalnom redu na prijemniku tako da jedan taj kabal nosi 3 signala a isto tako vezuješ i za kontroler letenja.
Takođe vidi da li prijemnik ima mogućnost povezivanja preko CCPM ili s-bus-a što ti omoućava da prijemnik i FC povežeš samo jednim jedinim servo kablom a da koristiš čak i više kanala nego što pijemnik ima u običnoj paralelnoj vezi. Ako ima S-bus onda može da se de si da ti treba dodatno i signal reverser-r koji se lako pravi imaš na netu šeme... Takođe od esc-ova do FC-a možeš da vodiš samo signalne žice i ni jednu drugi dok samo sa jednog dovedeš ceo komplet i sa + i sa - kako bi bec sa esc-a dao struju FC-u, a ako imaš poseban BEC koji je nezavistan od esc-ova onda sa svih ESC-a dovedeš samo signalnu žicu. Zato mi naza u poslednje vreme se vše sviđa jer možeš da je uzmeš bez zalemljenih pinova pa sam da lemiš direktno žice na nju, a i cena joj je sada ista kao i flip koga sam ranije furao.
The ground is the limit (or a water)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #282 on: January 21, 2016, 09:27:59 AM »
To za bolje iskorišćenje elise sa većim korakom nije tačno. Bar u priči multirotora. Čak potpuno suprotno. Bolja iskoristivost se dobije smanjenjem otpora. Da bi smanjio otpor,moraš smanjiti korak. Da sa smanjenim korakom ne bi izgubio potreban potisak,moraš povećati prečnik propelera. Znači efikasan propeler za multirotor je onaj sa velikim prečnikom i malim korakom. Pogledaj ljude koji ganjaju one letove multirotorima od 40-50 ili čak više minuta sa Liion-skim baterijama. Propovi koje koriste su karbonci,T stile (što znači da su izuzetno tanki) tipa 15-16-17 inch sa korakom od 2-2,5. Ovo je priča u situaciji multirotora. Zato što multirotori imaju minimalnu brzinu zamišljenog poprečnog leta propelera. (pod poprečnim letom mislim na brzinu leta propelera u odnosu na osu motora). Mana malog koraka je u tome da recimo na avionu,koji leti poprečno brzo,u jednom trenutku propeler više "ne grabi" ništa. E,sad,da veći korak da bolje ispucavanje,to je tačno,ali na štetu iskoristivosti. Znači pogledajte struju koju vuče motor,za isti rad na vagi,na istom potisku. Tipa: RCX 2206 2250kv za 150g potiska sa 5045 propom vuče 2,7A i troši 33w,dok je max potisak 590 g,a sa 6040 propom za potisak od 150 g vuče 2,1A i troši 26w,dok je max potisak 680g. Ovo su moja testiranja na vagi.
xtrem

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #283 on: January 21, 2016, 10:07:23 AM »
Nismo se razumeli.
Kada sam rekao veći i manji korak mislio sam na krutost elise (jer svi znamo kakva je krutost plastičnih elisa koje svi koristimo kada imaju mali korak i kada imaju veliki....) jer one sa malim korakom se savijaju kao slamčice što sam i rekao gore u postu pa samim tim naglim dodavanjem gasa izgube ono što je u tom trenutku potrebno. Pomenuo si krabonske elise koje su kruće od bilo koje plastične što nema veze sa ovim što sam ja rekao. Svejedno bilo kako bilo hvala na detaljnijem pojašnjenju.
Ja sam i dalje za elise 6x45 ili 5x45 i motor do 2300 kv
The ground is the limit (or a water)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #284 on: January 21, 2016, 06:19:38 PM »
Karbonsku elisu sam dao samo u primjeru kao krajnje radikalni primjer moje priče. Krutost propelera opet nema veze sa korakom. Već sa kvalitetom propa. Kad kupiš Gemfan 5040 i upordiš ga sa HQ 5040,ista je deblijna i korak propova. Krutost je neuporediva. Gemfan je "vinjav",kao da je od plastellina,a HQ je takav da se osjeti njegova snaga. Isti je slučaj i u letu. Gemfan čim daš gas propišti jer se "ispravio",HQ leti kao lud. Ali i cijena od 1,3$ za set u odnosu na skoro 3$ par je neuporediva. Ja sam gore rekao Dekiju da umjesto 5045 stavi 6040,mislim da na onaj frejm mogu oni,a dobiće i na snazi,i na produženju trajanja baterije.
xtrem