ELEKTRONIKA > RC SERVO

Kako nastelovati servo motore da ne zuje na modelu?

<< < (3/4) > >>

MAVERICK:
Daj boze da je samo do baterije, slicno mi se desava i na drugom modelu mini mustang P-51D.Trebalo bi u toku naredne nedelje da mi stigne ova baterija:

Nadam se da ce biti dobra za ovaj model edf jedrilice

miša2002:
Nadam se da znaš da bateriju nesmeš direktno da vežeš na prijemnik, već preko ESC-a tj preko BEC-a, ako ga ESC nema!
ESC ili BEC (UBEC ili već) treba da ti omogući bar 3A i 5 ili 6V u zavisnosti od prijemnika i servoa...
Da bi ti komandni sklop funkcionisao "kako bog zapoveda", moraš obezbediti nesmetano pokretanje poluga !
Kako vidim, ovde su "duplo" pogrešno montirani sklopovi!
Najjednostavnije je da upotrebiš loptaste spone, ali one nisu baš i najbolje rešenje. Ipak je ovo EPO model.
Moj savet ti je da postojeće otvore servoa, ispuniš pur-penom i kad se osuši, urežeš nove rupe pod odgovarajućim uglom, tako da "ruka" servoa bude u ravni sa hingicom.
Ako rešiš da koristiš pur-penu, slobodno, obilato nakvasi rupe. Slobodno nek "bućka" voda u njima...

tibeteagle:

--- Quote ---Sto se tice sklopa to nikako ne mogu paralelno da namontiram sipku, ona bude ukoso, ne znam jos kako to da ispravim i tacno je to da se krivi malo
--- End quote ---
Žica poluge od servoa do komande je tanka i dugačka, pa takva prilikom savijanja ne stvara skoro nikakav otpor za servo. Kod savijanja žice sila koja deluje na servo nema krak, pa tako se ne javlja ni momenat na vratilu servoa u neutralnom položaju, dok u krajnjim pozicijama je vaoma mali. Jedini otpor je uzdužna sila koja je paralelna sa žicom, a ona se javlja samo ako ima otpora na komandi od rada.  Dakle ne krivi žicu ni slučajno, ona treba da je što više prava, već samo naulji sa 1 kapljicom navedenog retkog ulja na krajevima gde ima trenja.

Od saveta miša2002 da popustiš šaraf koji drži komandu, razbio bi model za tren, jer ne bi ni imao hod komandi.  :sljus Šaraf obezbeđuje čvrstu vezu koja se ne sme porušiti.



miša2002 ne lupetaj!

MAVERICK:

--- Quote from: miša2002 on October 12, 2014, 06:54:10 PM ---Moj savet ti je da postojeće otvore servoa, ispuniš pur-penom i kad se osuši, urežeš nove rupe pod odgovarajućim uglom, tako da "ruka" servoa bude u ravni sa hingicom.

--- End quote ---
Ne bih to da radim, ja bih najpre probao prvo sa drugom baterijom kad bude stigla zato sto bi moralo skoro za ceo 1cm da se pomera servo a ne verujem da su bas za toliko promasili rupe:

A nasao sam i primere na netu i vidim da ipak mora da bude zica ukoso:


--- Quote from: tibeteagle on October 12, 2014, 08:17:25 PM ---Dakle ne krivi žicu ni slučajno, ona treba da je što više prava, već samo naulji sa 1 kapljicom navedenog retkog ulja na krajevima gde ima trenja.

--- End quote ---
Ko je rekao da cu da krivim zicu? Nisam na to ni pomislio, nego rekao sam da se primecuje da se zica sama malo savija dok rade komande.
Ne znam dal si pogledao ovaj poslednji klip na youtube sto sam okacio? Tu go servo zuji bez sipke i bez icega, pa prvo cekam tu bateriju da mi stigne, da vidim da li je do nje...

sasa:
 
Reko, cekaj da vidim odakle si pa da ti predlozim kod koga ti je najblize da odneses to da ti pogleda i ne sluteci da si moj sugradjanin.
MAVERICK ... da skratimo pricu.
Dodji do mene da ti to pogledam i da se ujedno upoznamo.

064 16 24 724   Sasa

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version