ELEKTRONIKA > RC SERVO

Kako nastelovati servo motore da ne zuje na modelu?

<< < (2/4) > >>

MAVERICK:
Probacu to sa masinskim uljem, a zanima me jos nesto. Sa cime mogu da ucvrstim servo motore, tj da ih zalepim? I isto za radne povrsine koji lepak tu da nanesem okolo da ojacam da se ne bi vremenom izdubio ovaj epo materijal?

miša2002:
Čini mi se da ti nisu dobri uglovi u sistemu poluga.
-Odvrni šrafove na hornama, skroz, i probaj tako (nezašrafljeno). Nema veze što će šipkica da se pomera u ležištu tj što će otklon biti bez veze...
Ako prestane sa zujanjem, znači da je prevelik otpor u tom zglobu. Zapravo, tu ti i jeste problem, jer ti je prevelik hod levo-desno i nemaš čime da kompenzuješ prevelik ugao PA  SE ŠIPKICA SAVIJA, a za to treba neka sila...





nedbojsa:
Vrlo često se dešava kod "stiroporaca" zbog načina livenja da su kontrlone površine pretvde, i da se servo baš tako čuje. Ono što bih ti ja preporučio je da skalpelom odvojiš kontrolne površine pa da ugradiš šarke, ili ac hinges, ili napraviš iste od snimka sa rendgena. U 90% slučajeva je rešen problem. Nekada je dovoljno i samo otkačiti i razraditi kontrolnu površinu rukom ali je nekada ipak neophodno primeniti gore pomenutu metodu.

MAVERICK:
Sto se tice sklopa to nikako ne mogu paralelno da namontiram sipku, ona bude ukoso, ne znam jos kako to da ispravim i tacno je to da se krivi malo, a ako promenim na neku drugu rupicu sipku onda bude jos veca kosina. A sto se tice servo motora evo cak i kada sve skinem sa motora opet oce da zuji ponekada:

I nije bas da retko kad tako zazuje nego mnogo cesce nego sto je na klipu pokazano, najmanja sila kad se mrdne nesto odmah pocne da zuji na neutralno, samo pipnem komandu i pustim ono zuji...
Ne znam da li ima nekakve veze ali zaboravio sam da napomenem da ja trenutno nemam bateriju pa za testiranje koristim 4 obicne baterije od 1.5V evo i slike od tih baterija koje koristim:

miša2002:
Ako pođemo od pretpostavke da su servoi ispravni, onda definitivno, glavni krivac je baterija tj nemože da da potrebnu struju...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version