Author Topic: Hehe… Poleteo i BLADE 200 QX  (Read 2703 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Hehe… Poleteo i BLADE 200 QX
« on: November 08, 2014, 10:02:09 PM »


Nakon price sa SHONE, a stigao pre neki dan jedan 200 QX Blade BNF, resih da ga probam.. Pogledam pre toga Youtube, pogledam njegovu zvanicnu stranicu, vidim ima upgrade da bude 3Dm ali mi fale i 3D props, nemam ih…

Ok... Ajd da probam ovu baznu verziju.. Isprogramiram stanicu, nadjem na youtubetu da frajeri ne stavljaju nogice, ima smisla kad zvekne samo vecu stetu pravi… Cak bateriju nisam ni dopunio…

On takodje ima SAFE, u prvom zelenom modu, je trom i … dosadan, sve je lagano … i dosadno…
Okrenem plavi mode. e to je vec nesto.. i eto zabave…
Odmah nakon toga probam i crveni mode, ali trasssss… nista se nije izlomilo… vrlo komplikovano, brzo, osetljivo… za sad nije za mene….
Resim da do daljeg ostanem u plavoj zoni….
Do sada nisam bio ljubitelj multikoptera, ali ovaj malisa mi se svidja… treba ga i pored njegovih LED, malo bolje obeleziti…
ali je supissss i mislim da bi zaista bio dobar za race… izdrzljiv, lagan … mislim da je okok 150 gr.
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Saka

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
  • Leteti leteti i samo leteti
Re: Hehe… Poleteo i BLADE 200 QX
« Reply #1 on: November 09, 2014, 01:23:35 AM »
Vrlo simpatičan i brz malisa :-)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Hehe… Poleteo i BLADE 200 QX
« Reply #2 on: November 09, 2014, 10:42:05 AM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz Bravo za Maiden  (pijanoo)
Nije sramota učiti !!!

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Hehe… Poleteo i BLADE 200 QX
« Reply #3 on: November 09, 2014, 02:31:33 PM »
Fala… fala… Kao sto rekoh, nije me do sad palilo, ali posto vidim da moze da se jurca.. mmmm
Ja imam samo mali problem, kad one na 50 m, tanko se vidii gde je sta, gde je guza, pa moram danas nekako da ga obelezim i da napokon krenem sa punom baterijom, ova prva 2 leta su sve bila na brzka sa polupraznom…
i razmisljao sam da mu stavim neki tanak sundjer gore/dole, posto nogice zasigurno necu, nema potrebe…

Kad mi stigne, Nemci jos testiraju taj FPV Fat Shark, pa ne salju… ugradio bih kamericu, kao onaj frajer na youtubetu, unustra ima mesta i Tx sa antenom, jedino sto onda ne radi  Head Tracking, jer nema mesta da se ubaci kamerica sa pan/tiltom, u ovom slucaju ne znam ni da i ima potrebe… Dobra i brza zezalica, u prvom zelenom modu je bas za upoznavanje, sve je sporo i tromo, u plavom meni OK, a u onom purple je zveknuo nakon 3-4-5 sekunde, valjda trazi duzu vezu i dobro upoznavanje psiho/fizickih sposobnosti…

Treba sutra da porucim te 3D props i da ga upgrade u 3D, njegov software, nisam mnogo vican tome, bum probao… pa da vidimo "cija majka crnu vunu prede"
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Hehe… Poleteo i BLADE 200 QX
« Reply #4 on: November 09, 2014, 08:13:09 PM »
Zanimljiva i brza zujalica, nije ti bas fora da zezas psa sa njom :big smile
Svaka cast za vestinu upravljanja, sobzirom da nisi ljubitelj istih  :)aplauz
Vidim ja da si se inficirao, kad srignu naocare ko da mi se javlja da ces napraviti stazu i za njih u sumici ;namig
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Hehe… Poleteo i BLADE 200 QX
« Reply #5 on: November 09, 2014, 09:04:08 PM »
Zanimljiva i brza zujalica, nije ti bas fora da zezas psa sa njom :big smile
Svaka cast za vestinu upravljanja, sobzirom da nisi ljubitelj istih  :)aplauz
Vidim ja da si se inficirao, kad srignu naocare ko da mi se javlja da ces napraviti stazu i za njih u sumici ;namig

Hmmm Not that bad idea !

Ne .. dogovor je pao, prvo cemo leteti iz,edju bandera i eventualno postavimo one lepe i prakticne GENS ACE zastave, lako se namestaju i pomeraju… pa udri vezbu, ko simulator.. pa tek onda, kad skapiramo da pored toga sto hocemo … i mozemo…
Pirueta kod malog blade je maltene ista kao i kod normalnog helija, samo malo laksa za izvesti, jer je ipak 4 motora…34 oslonca letelice...

Praviti ODMAH prave staze i sve to kao PROFI i FULL je besmisleno.. niti to ima ko da koristi niti treba…

Eto na pomocnoj pisti smo ganjali za pocetak samo 3 monstera, dugacno, siroko koliko hoces, pa opet lupanje i prevrtanje… treba navezbati, kao i sve, pa davati na ozbiljnosti….
 (work) (<--)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Hehe… Poleteo i BLADE 200 QX
« Reply #6 on: November 10, 2014, 01:33:24 PM »


Ma samo napred !!! Uz puno vezbe ,lako se uci !!!   mmmm mmmm mmmm odnekud mi poznato  ;namig
Nije sramota učiti !!!

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Hehe… Poleteo i BLADE 200 QX
« Reply #7 on: November 10, 2014, 04:28:05 PM »
Malo prezdravio, izgleda otkocio… pa mi palo na pamet da probam malog na 3S, jedino sto sam imao pri ruci sa JST konektorom je bila GENA ACE 300mah 3S 20C…. Ukljucim… nije bilo vatre i dima…. leti nesto bolje, nista posebno/drasaticno bolje… leteo je nekih 2-3 minuta (nisam merio vreme) pa je ESC isekao… normalno sa 50%+ THROTLLE…
Nestrpljivo cekam FPV  (yay)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior