Author Topic: Cleanflight win10  (Read 3938 times)

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Cleanflight win10
« on: March 26, 2016, 05:19:29 PM »
Hteo sam da uradim update flip32 i cc3d controlera na noviju verziju. Skoro sam zamenio racunar i nisam od tad pokusavao da vidim da li mi funkcionise cleanflight.

Imam problem sa konektovanjem plocice. Nikako nece da mi je ocita racunar. Uvek dobijam poruku "Failed to open serial port" i gore u desnom uglu mi stoji samo automatic nemam nacin da izaberem COM port. Da li neko zna sta mogu da pokusam. Instalirao sam CP210X i STM USB VCP drivere. naso sam na netu da mora da se presnime drajveri sa zadig ali meni on nigde ne prikazuje STM32 BOOTLOADER.

Ako neko zna sta bih mogo da probam neka napise.

Thx

EDIT: Uspeo sam nekako da ga nateram da mi se pojavi copterControler (COM7) u device manager ali imam znak uzvika pored njega. CC3D Nekad hoce da se ukonektuje nekad nece :( FLIP32 nece uopste. flesovanje nikako nece da prodje.

EDIT2: sad sam uspeo da povezem FLIP32 kako treba i da raudim update. Iz nekog razloga usb kabli nije bio dobar :( stavio drugi i sve radi kako treba. sad jos samo da osposobim i CC3D
« Last Edit: March 26, 2016, 06:39:51 PM by lazar89nis »

Offline Asterix

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 98
Re: Cleanflight win10
« Reply #1 on: March 26, 2016, 06:43:19 PM »
Hoce da zezne tako kada se radi upgrade firmware-a, meni se to uvek desi. E sad ako ti vidis u cleanflightu taj com port probaj da spojis na ploci boot pinove, pa onda uradi reboot i cleanflight-a, probaj da cekiras i opcije no reboot i full chip earse.

Ono sto zna da bude problem jeste i sam usb konektor. Znaci probaj da usb kabal dok ovo gore radis drzis jako pritisnut ka ploci.

Naravno probaj i na windows 7 da instaliras cleanflight pa onda uradis ovo.

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Cleanflight win10
« Reply #2 on: March 26, 2016, 06:52:19 PM »
nemam nacin da na ovom kompu instaliram win10 posto mi je podesen za programiranje pa reinstall nije opcija :(

cc3d nema boot pinove koliko ja vidim.

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Cleanflight win10
« Reply #3 on: March 26, 2016, 07:37:47 PM »
nikako nece da mi prodje update za CC3D iz cleanflight-a ali sam uspeo preko openpilot-a da mu nabacim Betaflight 2.5.4


Offline Cw1X

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: Cleanflight win10
« Reply #4 on: March 27, 2016, 02:57:29 PM »
Ima CC3D boot pinove na gornjoj strani ploce uz izlaze za motore ali ako zelis da ga flashujes bez OP bootloadera moras preko serijskog porta sa FTDI adapterom a ne preko USB-a jer koristi virtuelni USB. Dok flip32 ja mislim da ima ugradjen na ploci

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Cleanflight win10
« Reply #5 on: March 27, 2016, 03:02:35 PM »
Jedini problem koji sam uvideo sa ovakvim flesovanjem je sto moram da imam .bin fajl a ne hex. a za cleanflight koliko vidim nemaju za novije verzije bin fajlove

Probacu i preko FTDI adaptera