ELEKTRONIKA > POWER SYSTEM

Frekvencija ili debalans?

<< < (2/3) > >>

leonardofibonacci:
Hvala na odgovorima. Kupio sam GWS prop, jer pise da je namenjen za DD. Imam jednu ekstra tvrdu, koju sam dobio uz model: 9x5,5, ona je predvidjena za speed 380 sa reduktorom, pa cu probati nju, samo se plasim da nije prevelika za taj set-up (towerPro 2408 i 2,2Ah 3s) . . .

kole:
Moja je konstatacija da je elisa na granicnom broju obrtaja i samo ceka da zvekne. Ako je u debalansu onda bi moralo na razlicitim rezimima da se razlicito i ponasa, ali ce uvek imati neku vibraciju. Sad, pitanje je koliko je tacno i rupa centrirana a i ti balanseri sa prstima bas i nisu neka teska preciznost.

To je ono sto ja mislim, ajd pozdrav,
Kole

leonardofibonacci:
Evo, sada sa, opet provrteo malo, da vidim, konkretno, o cemu se radi. Do 3/4 gasa, prop izgleda savrseno balansiran, a tek na punom gasu pocinje da osciluje. Kada sam stavio 9x5,5, desilo se obratno: do 3/4 gasa izgleda debalansirano (oko 1mm klirensa izmedju krakova), a kada dodje na pun gas izgleda savrseno balansirano . . . oo))

tibeteagle:
Towerpro motori imaju naj ne precizniju konstrukciju. Osovina im je 3 klasa sa navojem, maticom i podloškom  :sljus
Šta tu može da centrira elisu ?  mmmm
Ne očekuj veliki rezultat od 5 dolara. Ne prave se uzalud motori sa preciznom osovinom i držačem elise.  ;namig
Poz

leonardofibonacci:
Zamenio sam osovinu, zato i koristim adapter. Stavio sam mnogo cvrscu osovinu, bez navoja.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version