RC MODELI AVIONA - SUS > JET MODELI

SOKO J-21 JASTREB JET PROP MODEL

<< < (3/11) > >>

bjanko:



Mislim da ce 95% biti galeb na elektro pogon jer ovo je steta da bude glow.Veoma lagan za sada jer sam sva rebra radio od balze 6mm osim prvog rebra koje je od topolovog spera 4mm.Jos sam planirao da mesto gde se kaci krilo bude sper od 2mm.Resio sam da model bude sto laksi, iako je ceo skoro od balze konstrukcija deluje veoma jaka.bice jos ojacanja na vitalnim mestima sa sperom od topole.Zadovoljan sam kako rad na galebu g2 ide ali me brine samo koji motor izabrati.Mislio sam u pocetku odabrati Magnum od 12,4 ccm ali je definitivno pretezak za ovaj model, pa sam mislio super tigre od 6,5 ccm glow ali opet se plasim da nije slab.Mislim da bi mu cucnuo neki elektro motor jaci ali ako me moze neko uputiti sa vise iskustva koji motor izabrati da nije mnogo tezak ali da ide na recimo 4 s .Koji motor odabrati da li neki Sk serije ili neki Ntm kakva su vasa iskustva.Svaka sugestija je dobro dosla  ()-()

bjanko:
Zaboravio sam reci da ce galeb g2 biti raspon oko 160 cm i po mojoj proceni oko 3 kg tezak

tibeteagle:
Drago mi je da je razmišljanje krenulo u elektro smeru. Evo moje preporuke za minimalno dovoljan setap od mene, ako sam već bio nagovarač.  ;namig
Recimo:
Turnigy Aerodrive SK3 - 4240-740kv  200g
Elisa maksimum APC E 12x6"               30g
ESC 60A                                               60g
LiPo 3000-3300 min.35C, 5S       450-500g
----------------------------------------------
Ukopna težina setapa je oko             790g

Mora se koristiti najmanje 5S LiPo kod ovolikih motora, da bi se najbolje izvukla snaga iz motora sa potrebnom brzinom za model. Evo šta će moći sa elisom APC E 12x6"
Statički postisak je maks. 3600g
Potrošnja struje je maks.  49.5A (50A je maks. za ovaj motor do 60s)
Maksimum ulazne snage od 820W motora sa ovom elismo je izvučena, čak i malo prelazi, što nije strašno.
Procenjeno letno vreme je oko 8 minuta. Ovo jako zavisi od stila letenja i ne može da bude znatno više sa navedenim LiPo zbog karaktera aviona.

Podaci su iz www ecalc ch onlajn kalkulatora i informativnog su karaktera. Za prvo odmeravanje mogućnosti je dovoljno. Prilikom gradnje treba ostaviti mesta za motor od maks. 50mm prečnika. Sve druge mere i uslove hlađenja vezane za mesto montiranja ovakvih motora treba uzeti u obzir. Ako težina praznog modela ne bude veća od 2200g, onda će ovaj setap biti dovoljan za normalno letenje, bez krajnje velikih brzina.




bjanko:
Hvala puno T.E. uvek brzi i spremni da pomognete ()-()

bjanko:
Jedan nastup Galeba G2 u Austriji na aeromitingu


Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version