Author Topic: BLADE NANO QX  (Read 2934 times)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
BLADE NANO QX
« on: December 30, 2014, 11:55:44 AM »
Evo pošto do sada niko nije ništa komntarisao na ovom forumu koliko vidim o ovoj maloj mašini da napišem par reči.
Od juče sam postao vlasnik jednog primerka zahvaljujući DRUGU Zajku i njegovoj ditribuciji.
Quad prelepo izgleda, izuzetno je čvrst i otporan na udarce, padove, upetljavanja u zavese....
Napravljen je od fenomenalnih materijala tako da mislim da mu je vek trajanja popriličan.
Sve je tako dobro urađeno da nemam reči. Jedina zamerka bi bila način stavljanja baterije jer su mogli makar da se potrude da se baterija 100% osigura od pomeranja iz razloga što svaki put kada se desi pad postoji velika verovatnoća da se baterija pomerila malo iz težišta pa se mora vratiti. NAravno ne ispada u toku leta što je za pohvalu. I nije meni niko kriv što sam se kršio....
Ali opet neko moje viđenje. Quad je poželjno prilikom stavljanja konektora na bateriju da stoji na što vodoravnijoj podlozi i da se ne pomera kako bi elektronika upamtila i podesila sve senzore.... U protivnom će vam vuću u jednu stranu i to gadno.
FEnomenalno leti, vrlo stabilno pogotovo u safe modu i jako dobro se ponaša. Baterija traje oko 10 tak minuuta što mislim da je malo bar za početnike koji će se prvo lupati više sa njim pa ako nema rezervnu ima da čeka najmanje 20 minuta da se napuni pa onda opet...
Ja imam 2 baterije i dobro se zezam mada mislim da nabavim još dve tako da kontinuitet letenja bude što veći kada se krene u zezanje (stalno bi se jedna baterija punila i jedna praznila bez prekida po mom nekom računanju.
Veoma je brz i u modu u kome se leti slobodno i mogu svakojake akrobacije da se izvode. Čekam neki bolji dan bez vetra da ga probam još napolju ali u kući je fenomenalan. Sve u svemu po mom ličnom mišljenju opravdava cenu tj svaki dinar koji je uložen i topla preporuka za zezanje u zimske dane.
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline maxa69

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: BLADE NANO QX
« Reply #1 on: December 30, 2014, 12:11:10 PM »
Leti ga napolju za početak,tako ga nećeš lupati jer je za neuvežbanu ruku u kući veliki zvrk.Napolju leti odlično,čak i po blagom vetru.
Mi smo ga kod Zajka lansirali iz ruke-zafrljačiš ga kao frizbi i po gasu.Odlična spravica! (<--)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: BLADE NANO QX
« Reply #2 on: December 30, 2014, 12:28:14 PM »
super zezalica…
Ali da obavezno stavi na ravnu podlogu kad uljucis bateriju da se inicijaalizuje elektronika, jer kako rece onda ce da vuse negde u suprotom, dok to radi, ako se ne varam njemu treperi plava LED, pa kad odradi mislim da malo trzne i ostane da svetli plavi LED… onda pici….
Ta druga baterija je jos bolja, iako mala mislim da je 35 ili 45C, sto je za njega "do jaja"  … nemam ih vise ali su odlicne ako ih ima u HH bice i kod nas u jan.15

Idi napolje iznad neke travice, vitlaj sa njim, kad ga gubis samo skini gas da sam padne i nista se nece desiti… dok ne uvezbas prste/ruke, glavu… posle mozes kako hoces

Ja se spremam da mog 200Qx sad za praznike Update i da mu stavim 3D rotore… i FPV, (napokon stigao) … pa da vidimo "cija majka crnu vunu prede"  (pijanoo)..
Nogare mu nisam stavljao niti cu, potpuno su suvisne….

komarad Z.  ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: BLADE NANO QX
« Reply #3 on: December 30, 2014, 01:03:16 PM »
 :)aplauz Pa prvo da cestitam na izboru.Makina je prava uzivancija za letenje.Leti dobar i za teranje komaraca  lol.Ja ga vec imam par meseca.Jako je poslusan ako se prsti naviknu,a moze i na daljincu da se steluje finoca.Ko zeli moze pogledati par snimka sto sam ja pravio sa nano qx i tu na forumu i na youtube.Da sad ne bi trazio videa evo linkova,pa ga potrazite,ima najmanje 10ak o blade nano qx.

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,11481.0.html

https://www.youtube.com/channel/UCuFKiiM62ZHTbVOx0GL0Wtg

A sto se tice Zajka,,,,,pa malo sam ljubomoran na tu njegovu Blade 200qx.ALi jednog dana.......... mmmm
« Last Edit: December 30, 2014, 01:36:04 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: BLADE NANO QX
« Reply #4 on: December 30, 2014, 01:05:41 PM »
a onaj mali FAZE… je proban i napolju i unutra, samo je mali…mali… ko kutija sibica (leteca), do jaja.. samo na tako maloj letelici 4 LEDs, kad mi ode na 5 m, tesko se razaznaje gde je sta je… ali klikom na desni stick, desnim stikom levo/desno napred/nazad uradi savrseni salto, i  moze da ih radi koliko brzo odradis komandu…
jedino mu njegova unutrasnja baterija sa tim zezanjima non-stop traje do 5 min 


RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline maxa69

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: BLADE NANO QX
« Reply #5 on: December 30, 2014, 02:06:36 PM »
FAZE ima 6 led dioda ;namig
a leti i za više nego što košta,leti ga burazerov klinac a prekjuče napunio 7 godina :)aplauz
Jednostavan,upravljiv,odlična i  :jaki: zezalica

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: BLADE NANO QX
« Reply #6 on: December 30, 2014, 03:09:48 PM »
Ja sam ga bindovo sa dx8 i odlično radi posao. U početku sam ga lupao dok ga nisam dobro istrimovao i dobro skontako koliko je osteljiv na komande. Napolju ću da probam uskoro vidim da je vetar stao pa samo da napunim baterije.
Ajde DRUŽE Zajko nabavljaj rezervne baterije da se ne mučimo  :big smile.
Sve u svemu još jednom moja svaka preporuka za mikro quad, jeste da je skuplji od konkurencije ali je brate skuplji sa razlogom i to debelim. A FPV mi je sledeća stavka pošto karabudžim neki mini quad (čekam da stignu delovi iz bratske nam kine pa da ti delovi  ŽUTI piju vodu sa Morave  (a u mom slučaju SAVE) kako je već neki mudri čovek rekao a još mudriji ponovio....... :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe)
Razmišljao sam i debelo sam se zagrejao za fatshark, Bila je tu neka ponuda povoljna na forumu samo radi se o najslabijoj verziji.
Meni nije bitno headtracking i ostale stvari bitno mi je da ima dobru sliku i vidljivu naravno. I onako će uz FPV kameru da ide gopro.
Mislim da bez altitude fat shark verzije ne treba razgovarati. DOMINATOR je ok i dominator HD ali koštaju brate previše.
Kada stigne FPV mogao bi drug Zajko da nam prenese svoje impresije... A na proleće kada se nabavi FPV videćemo čija majka CRNU VUVUZELU DUVA. A mogao bi da padne i neki racing tj neko zezanje sa fpv quadovima kao što to rade i drugi po svetu. Odemo u neku šumu, odaberemo naku šumsku stazicu ili put, obeležimo trakama krug i udriiiiii (<--) (<--) (<--) (<--)


Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: BLADE NANO QX
« Reply #7 on: December 30, 2014, 03:52:19 PM »
Pocni sa DX8 sa Duale Rate 60% i EXPO + 40-50% da ti malo udje u ruke , pa vremenom smanjuj…
Za RACE po sumi ce trebati BIG koontejner delova…
Kad probam sad za praznik FPV koji mi je stigao, javicu… Previdjam velike neprijatnosti, velika je razlika kad ga gledas na suvo, ili kad gledas iz njegove pozicije, ode u PM dok trepnes !

Ovaj mi je stigao FPV  http://www.shop.malaivanca.com/kupi/fpv-combo-fat-shark-402914
kazu da je ok al mi je stigao i pan/tilt nosac kamere
« Last Edit: December 30, 2014, 03:55:24 PM by zajko »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: BLADE NANO QX
« Reply #8 on: December 30, 2014, 06:12:04 PM »
Koristim ja sve što mogu nije to problem kažem u početku je bilo malo čupavo ali sada ide ko po loju čak i sa komandama na suvo...
Taj altitude V2 je za sada po meni najbolji obzirom na cenu i daje solidne mogućnosti. Posebno kamera koja je ekstra brz, nema lagova i dosta joj je dobra slika a i kada se kupje posebno cena joj nije ništa posebno velika koliko sam video.
Dobro je što uz model idu odmah i te antene jer imaju jako dobar prijem. Mada uz malo žice za CO2 zavarivanje 0,8mm i jedan konektora može da se pravi vrlo lako antena levo polarizovana ili desno po želji i potrebi...
niko se nije naučen rodio i samo polako ućiće i FPV pod prste kao što je i ostalo.
A za kontejner delova to mi je jasno posebno elise toga nikada dosta posebno kada se krene leteti kroz granje i drveće i kojekakve prepreke....
Ajd sa srećom i srećni praznici
Joj što volem što sam PRIMITIVAN