Author Topic: Gume 1/8 buggy za asfalt?  (Read 4457 times)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Gume 1/8 buggy za asfalt?
« on: December 14, 2014, 07:35:43 PM »
Crkoh trazeci po netu, sve neki sajtovi iz Amerike, niko ne salje za Srbiju. Samo jedan salje al DHLom....

Dajte neke linkove za on road gume za 1/8 buggy. Gde kupijete? Dajte i info koje su marke dobre, koje su dobar odnos kvalitet cena...?

Uzeti tvrde, srednje, meke...?

Dal ima za buggy one rasklopive felne za koje mozes posle samo gume da kupujes, bez lepljenja? Ima li i takve gume?

Predjem sa jedne igracke na drugu i opet sam ko beba. oo))

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
« Last Edit: December 16, 2014, 10:40:05 AM by vladasimon »

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Gume 1/8 buggy za asfalt?
« Reply #2 on: December 16, 2014, 04:21:12 PM »
Ne znam za 1/8 ali za 1/10 HK felne su OCAJNE!!! Nijedna nije bila balansirana i pucaju samo tako.... Moj savet je amain.... Kosta, ali znas sta si kupio...

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Gume 1/8 buggy za asfalt?
« Reply #3 on: December 16, 2014, 09:40:03 PM »
Definitivno "best buy" Italijanski brend SP RACING

http://www.modellismofioroni.it/italiano/dettaglio.asp?art=SP%2D00010

SOFT GUME(komplet zalepljeni točkovi ) 4 KOM.U SETU CENA 22€
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Gume 1/8 buggy za asfalt?
« Reply #4 on: December 23, 2014, 06:06:14 PM »
Evo ja uzeo preko Saleta (naseg domacina iz Svilajnca) ove gume sa linka, cena je takva da prosto moram da ih isprobam. Felna je drugacija nego na slici, kome je bitno verovatno bi trebalo da naglasi, ali meni nije bitno.



I moram da napomenem njegovu galantnost, jer set guma sa desne strane su njegov poklon.  :) Posto mi je rekao da ce mi pokloniti set koriscenih guma, ocekivao sam da budu skoro ili skroz celave jer meni trenutno treba za asfalt, ali ovo su skroz upotrebljive gume. Hvala Sale, bas si me prijatno iznenadio  ()-()

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Gume 1/8 buggy za asfalt?
« Reply #5 on: December 23, 2014, 08:00:51 PM »
Nema na čemu i drugi put  (pijemo)
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Gume 1/8 buggy za asfalt?
« Reply #6 on: December 24, 2014, 11:03:08 PM »
UUU dobra sara :D sad si se lepo ponovio , ako nas ne predohitri sneg mogli bi vikenda da se vozikamo :P


I sve pohvale za poklon  (res)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Gume 1/8 buggy za asfalt?
« Reply #7 on: December 25, 2014, 11:56:07 PM »
Evo ako nekog zanima nesto o ovim italijanskim gumama. Na pocetku da napomenem ko ne zna, nemam nikakvih iskustava sa gumama, ovo su mi prve gume za asfalt, pa je ovo samo utisak na osnovu 10min voznje.



Prvo mi je neverovatno da su ove gume toliko male, da skoro zakacinju sraf na mehanizmu tocka, prilazi na manje od 0.5mm od srafa. Ne vidim razlog da budu toliko male felne. Iako je 96mm izgleda neki standard, mnooogo je to manje od 116mm klasicnih guma za buggy. Samim tim mozete i ocekivati manju konacnu brzinu vozila. Eto meni se kao pocetniku prvo ne dopada velicina on road guma, kao da su za 1/10 skalu. Sto se tice balansiranja, prilicno su dobre, skoro da im ne treba balansiranje. Za razliku od stock Losijevih koje su uzas blagi, auto sa njima skoro da hoce da iskoci iz ruku bez balansiranja.

Druga stvar, tvrdje su malo od off road. Mozda cudno zvuci, ali na ovoj temperaturi (oko nule) off road koje ja imam se bolje lepe za asfalt od ovih! Posebno od kada sam im odrao one resice, pa su vise celave i blize onroad gumama. Da bi se vozilo sada sa ovim gumama potrebna je sterilna sredina, u smislu cist asfalt. Maaaalo kamencica, i gubite 30% prianjanja. Malkice prashine, i gubite 90% prianjanja, auto apsolutno ne moze da se kontrolise, kao po ledu je, i treba mu bar 15m da stane od pune brzine, mozda i vise. Znaci, prasina na asfaltu = smrt.

Jako je hladno napolju, i ja nemam iskustva, moram da ih probam nekad i po toplom vremenu da osetim o kakvoj se razlici radi kada se menja temperatura. Jeste da se meke gume habaju samo tako, ali je i razlika u voznji samo tako! Mislim da ce ove gume pokazati svoj potencijal tek na leto, na vrelom asfaltu. Eto toliko, malo neobaveznih utisaka :)

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Gume 1/8 buggy za asfalt?
« Reply #8 on: December 25, 2014, 11:58:43 PM »
On road 1/10 je 63-65mm. Buggy ide do 87. Ok je to za onroad.

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Gume 1/8 buggy za asfalt?
« Reply #9 on: December 26, 2014, 12:12:49 AM »
A da, da napomenem da sam stavio soft napred a hard pozadi, nadam se da sam dobro zapamtio i da nisam pogresio. Verovatno je i to bitno.

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Gume 1/8 buggy za asfalt?
« Reply #10 on: December 26, 2014, 02:19:50 PM »
Bas si ogulio felnu , jos malko i ostaces bez iste :-(
Isti problem ja imam na mom elektroncu , gotovo da guli felnu , s'tim sto kod mene guli tek kad sav teret padne na tu stranu ...


Probaj ovako da urdis , ova matica sto guli felnu , nju stavi odozdo , a glava srafa da ti dodje odozgo , na mesto matice , dobices 3-4 mm sigurno , a nista znacajno neces promeniti sto se tice stelovanja modela ...

Realno samo okrenes sraf :D

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Gume 1/8 buggy za asfalt?
« Reply #11 on: December 26, 2014, 03:59:02 PM »
Bas si ogulio felnu , jos malko i ostaces bez iste :-(
Isti problem ja imam na mom elektroncu , gotovo da guli felnu , s'tim sto kod mene guli tek kad sav teret padne na tu stranu ...


Probaj ovako da urdis , ova matica sto guli felnu , nju stavi odozdo , a glava srafa da ti dodje odozgo , na mesto matice , dobices 3-4 mm sigurno , a nista znacajno neces promeniti sto se tice stelovanja modela ...

Realno samo okrenes sraf :D

Ej nije brate sraf to napravio, sraf je jaaaaako blizu ali ne dodiruje felnu. Felna je takva fabricki. Nije mi jasno zasto. U koriscenju naravno ne smeta, ali izgleda malo bezveze kad zagledas.

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Gume 1/8 buggy za asfalt?
« Reply #12 on: December 26, 2014, 04:29:17 PM »
http://www.amain.com/losi-street-pre-mounted-1-8-on-road-tires-2/p386167?v=30946  mmmm mislim da ti je ovo najbolja varijanta za kupovinu ...

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Gume 1/8 buggy za asfalt?
« Reply #13 on: December 27, 2014, 11:49:35 AM »
Ja sam se ladno istripovo da si je tu stanjio guleci  lol